Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Addig osztottuk-szoroztuk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Addig osztottuk-szoroztuk az eljegyzés témát, hogy a végén vita lett belőle, hogyan "felejtsük el"?

Figyelt kérdés

Szóba jött ma az eljegyzés kérdése. Nem először, majdnem 4,5 éve vagyunk együtt, sokadik alkalom ez már. Mindkettőnknek fontos a házasság, azt hiszem egy irányba is haladunk...a párom korábban sokat emlegette az eljegyzést, évek óta semmi...készülünk jövőben összeköltözni...én olyasmit mondtam, hogy eljegyzés nélkül nem nagyon költöznék...ő meg vissza kérdezte, hogy eisze félek, hogy egyedül maradok? Ott elkezdtük fikázni egymást (kicsit nevetve, mosolygósan, de azért mindketten mondtunk dolgokat...) a témával kapcsolatosan és végül ott jutottunk ki, hogy tökmindegy szeretjük egymást, eljegyzéssel vagy anélkül...

Mikor már úgy tűnt minden oké ismét felhozódott a téma, mire a párom kiszólta, hogy 4 éve "sírok az eljegyzésért". Erre megsértődtem, mert nem így van...sosem erőltettem, sosem hisztiztem...tudja, hogy vágyom rá, ennyi. Mondtam is, hogy most már az a baj, hogy biztos benne, hogy igen-t mondanék...túlságosan elbízta magát...

Osztottuk a dolgokat egy órán át, végül hatalmas öleléssel zárult a dolog, és azzal, hogy reméli, hogy pont a "Nagy Nap" előtt nem lesz ilyen "cirkusz" mert akkor semmi varázsa nem lenne...


Hát én is így érzem, most teljesen kiábrándultam ebből az egészből...nem a kapcsolatból hanem az eljegyzésből...így már tényleg olyan "erőltetett" az egész...

Ugye elmúlik? :-S


2011. aug. 30. 21:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
At eljegyzésnek csak akkor van értelme,ha rövidesen követi a házasság is. Bár ma ez nem divat. Ha nem értitek meg egymást,nem tudtok együtt élni,akkor azon a gyűrű sem fog semmit segíteni. Az eljegyzést bármikor fel lehet egyszerűen bontani.
2011. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem értitek meg egymást,nem tudtok együtt élni,akkor azon a gyűrű sem fog semmit segíteni. "

Erről szó sincs. Évek óta nagyon jól megvagyunk. Elméletileg nem élünk együtt, gyakorlatilag egy héten 3-4 napot vagyunk egymásnál. Imádunk együtt lenni, és nagyon szeretjük egymást.

Egy eljegyzést meg nem bontanánk fel...

2011. aug. 30. 22:10
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

ugyanez van nálunk is.pont 4,5 év. engem azzal "nyugtat",h türelem rózsát terem ,már 2,5 éve.én is naggadtam,de semmi.sztem ebből már nem lesz semmi...komolyabb..csak vagyunk.

Sztem már ti is.

2011. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy már eltervezte és tudja a mikor-t a hol-t...célzott rá most is...azt is tudom, hogy velem képzeli el a jövőjét.

Inkább az aggaszt, hogy ezen ma képesek voltunk összeveszni. Pedig gyakorlatilag ugyanaz gyűrű nélkül is...(és mégsem...)

2011. aug. 30. 22:15
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén szólva : sajnos nálam abban a percben odalett volna az egésznek a varázsa, ahogy kiejti a párom a száján azt, hogy 4 éve "sírok az eljegyzésért". Attól a pillanattól kezdve mindenképp úgy érezném, hogy a párom csak miattam csinálja, amihez egyébként semmi kedve.

Nem akarlak negatív irányba hangolni, de jobb lenne kicsit erősebben odafigyelni a párod visszajelzéseire mostanában.

Nehogy úgy járj, mint én többször. Azt hiszed mindketten ugyanazt akarjátok, mire egyszer csak a képedbe vágja, hogy a te ötleted volt az egész és ő sosem akarta. (Csak annyi a bökkenő, hogy jóformán ő beszélt rá, csak erre már nem emlékszik.) Ez persze az én sztorim, ne legyen így Nálatok! Csak annyit szerettem volna írni, hogy egy kicsit légy résen, mert furcsa ez a "sírsz az eljegyzésért" megjegyzés...

2011. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

hát ha komolyan gondolja veled az életét és tényleg el akar venni :S

szerintem beszéljétek át kinek mi a terve,utazzatok el ha van rá mód,vagy épp legyetek kicsit külön hogy mindenki át tudja gondolni hogyan tovább...

azt gondolom most kell dönteni és nem majd a váláson gondolkodni x gyerekkel ...

2011. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg megvagytok, lehet, hogy csak idegesek vagytok, mert ott lebeg az eljegyzés kérdése, és akkora hűhót csinálnak belőle manapság, és egyébként is egy mérföldkő, hogy így vezetitek le a feszültséget. Próbáljatok meg megnyugodni... aztán várj, hogy mit reagál a párod. Gondolom, tovább már nem fogja húzni a dolgot, ha ennyire kibukott a téma...
2011. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

hidd el hogy a gyűrű igenis megváltoztatja az embert legalábbis a férfit biztos :S

hát én nem vágyom rá ugyanis láttam elég válást a barátaimnál sajnos vagy nem sajnos ma már nem ugy van mint régen hogy jóban rosszban

kapcsolatok jönnek mennek ez van

akiről azt hitted életed szerelme elhagy egy másikért vagy épp kiábrándul belőled

személy szerint én nem hiszek a holtomiglanban főleg ha már egy gyűrűn balhé van ott már valami nem ok

2011. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hm...köszönöm a válaszokat. Én nem érzem, hogy a gyűrűn balhé van, a balhé azon van, hogy MIKOR legyen a gyűrű, úgy érzem...Ő már 19-20 évesen is fontolgatta, azóta lecsillapodott...átgondolta érettebb fejjel is...

Ez a kijelentése nekem sem tetszett, mondtam is, hogy aztán MIATTAM nem kell.

Tudom, hogy szeret, az is lehet, hogy ma rossz napunk volt.

A házasság számunkra sokat jelent, régebben is sokat beszéltünk róla, számomra az etalon a szülei házassága...

Remélem nem jön fel újra a téma, megpróbálom "elfelejteni"...Ő meglepetést szeretne állítólag, de így már lassan nincs értelme...

2011. aug. 30. 22:27
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha te tényleg nem állandóan azzal nyúztad, hogy mikor kéri meg a kezed, akkor tuti csak az idegesség és a feszültség miatt lett veszekedés. Én most egy ideig pihentetném a témát, nem beszélnék róla és aztán talán még váratlanul is fog érni ha megkér :))


Nekem egy ismerősöm csaja (4,5-5 éve vannak együtt) addig "nyafogott" a pasinak, hogy fiú a végén azt mondta hogy idén mindenképp megkéri már, mert már annyit nyúzza... Na én így tuti nem mennék hozzá.. nekem ez már nagyon erőltetett.. Én nem úgy szeretném a lánykérésem, hogy rászedem a pasim, hogy végre kérjen már meg és még meg is mondja, hogy akkor oké, idén megkérem a kezed...így már oda a varázs tényleg..

Szóval, ha te nem így vagy akkor megnyugodhatsz :))

2011. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!