Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha eljegyzem a barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eljegyzem a barátnőmet, akkor van valami "hagyomány" hogy az eljegyzés után meddig "kell" összeházasodnunk?

Figyelt kérdés
2008. márc. 10. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de elég gáz hogy ha eljegyzed de elvenni nem akarod, és évekután kiadod az utját. eljegyezni csak akkor jegyezd ha záros idön belül maximum 2 éven belül elakarod venni, a többi csak áltatás. egy szép gyürüt lehet a szerelem jegyéül adni annnélkül hogy megigéred hogy elveszed. mert az eljegyzés az egy igéret az esküvöre.
2008. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezt embere válogatja. Az én barátnőmet már két éve lejegyezték, de csak 5 év múlva tervezik az esküvőt. Nekem az a véleményem, hogy az eljegyzés azt jelenti hogy megkéred a lány kezét, ő igent mond és ezután elkezditek szervezni az esküvőt ék kb egy, másfél év múlva már összeházasodtok. Én legalábbis így képzelem el, de mindenki másként csinálja.
2008. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Régen ha eljegyzett egy fiú egy lányt, akkor egy éven belül elkellett venni. Amúgy személyes véleményem szerint eljegyezni tényleg akkor kell valakit, ha belátható időn belül össze is házasodtok, tehát az eljegyzés valóban azt jelenti, hogy "Hozzám jössz feleségül?" de nem azzal kiegészítve, hogy "majd egyszer". Szóval az eljegyzés után illik elkezdeni szervezni az esküvőt, hiszen az amúgy is kb. egy év egy közepes szertartás esetén is (vendéglista, hely kiválasztása, stb).
2008. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyezni csak olyat illik akivel úgy gondoljuk hogy össze is akarunk házasodni majd. és ezt komolyan gondoljuk.

kötelezettséget szerintem nem jelent.

Mert ha eljegyzés után történik valami akkor még fel lehet bontani a jegyességet, nem kötelező házasodni.

2008. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A jegyesség régen minimum 9 hónapig tartott és 1 évnél nem tovább. Egy év jegyesség után a lány kilépett a házasságszédelgőnek tett igéretből. 9 hónap alatt kiderült, hogy nem hordja más gyermekét a szíve alatt. A régi időkben a fiatal, szűzlányok esküvőjére január-februárban került sor, de legkésőbb a farsangi bálig. Ennek az volt az oka, hogy a levágott disznó húsát nem tudták raktározni tovább. A farsangi bállal így vége volt a báli szezonnak. Ősszel csak az özvegyasszonyok házasodtak.
2008. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szerintem mindegy mikor veszed el eljegyzes utan, en ugy gondolom az, hogy megteszed azt a lepest, hogy gyurut huzol az ujjara akkor az mar egy magasabb lepcsofokra emeli a kapcsolatotokat. De csak akkor jegyezd el, ha tenyleg elakarod venni majd, es nem csak szedited, es ha mar megvolt az eljegyzes, ha nem is mondogatod, hogy vajon mikor lesz a nagy nap azert ereztesd vele, hogy vele akarsz elni es teszel a kozos eletetekert vlmit. De azert ne huzd 10 evig az eskuvot :)))
2008. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem, addig vártok, amíg akartok, de ha a hagyományokat nézzük, akkor az eljegyzst követő egy év múlva szoktak összeházasodni az ifjak!

Gratulálok nektek és sok boldogságot! :)

2008. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Régi hagyományok szerint 6-12 hónap mulva el kell venni, de manapság ez a szokás igencsak elmaradt, és mind1, de azért nem 10 év mulva. A pár életkorától is függ, pl bátyám mikor eljegyezte barátnőjét még elsőéves egyetemista volt, a lány meg gimibe járt, és ugy gondolták megvárják míg befejezik a sulit, persze a menyasszony is egyetemre ment, és 7 évig voltak jegyesek mikor összeházasodtak...persze sztem 7 év ha már mindegyikőjük dolgpozó ember kicsit sok, illene pár éven belül max, de nincs kikötött "szabály" erre

2008. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!