Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy férfi eljegyez egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi eljegyez egy nőt, akkor saját magának is vesz egy gyűrűt? Vagy gyűrűje csak a nőnek lesz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 13:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

Puhatolózd ki, hogy a párod milyet szeretne, tart -e igényt külön lánykérő gyűrűre. Én nem tartottam igényt, megmutogattam a páromnak, hogy majd egyszer talán milyen karikagyűrű tetszene, milyen az ízlésem, ennek megfelelően vette meg rá nem sokkal a két gyűrűt.

Álljatok meg az ékszerboltok kirakata előtt, kérdezd meg viccesen, mi kéne neki onnan, ha gondol házasságra biztos bevágja, hogy karikagyűrű, de azt is megtudhatod neki így, hgy mi tetszik neki, milyen az ízlése..

Vaaaagy ékszerdobozban egy cetlin megkérdezheted tőle, hogy "Hozzám jössz?" És ha igen, akkor elviheted azonnal az ékszerboltba.

Én nem szeretem a mézes-mázos lánykéréseket, inkább törekedtem mindig olyan dolgot kérni, ami hasznos és 100%-ban tetszik. 24N

2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikor eljegyzett a párom, csak egy gyűrűt vett. Olcsón megúszta, mert allergiás vagyok az aranyra, így ezüst gyűrűnk van.


Szüval, miután megkaptam a gyűrűt, elmentünk venni neki is egyet. Kinézetűk nem ugyanaz. Bár ez engem hidegen hagy :]]

2011. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nemrég kérte meg a kezemet a párom köves gyűrűvel, így ő még nem visel semmit. A karikagyűrűt pedig együtt választjuk ki :) Nem tetszett a magyar szokás, hogy egyből karikagyűrű legyen, mert úgy nincs meglepetés (hiszen azt együtt jó kiválasztani), és mivel mindenki úgy éli az életét, ahogy jónak látja, mi inkább a külföldi hagyományt alkalmaztuk. Akinek ez nem tetszik, az így járt :D
2011. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
61%
Utolsónak: a magyar hagyománnyal is lehet ötvözni a meglepetést. Lásd előző oldal.
2011. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
62%

ma 17:46


Olvastam, de az sem meglepetés (szerintem), hiszen akkor már lehet arra következtetni, hogy hamarosan eljegyzés lesz. Viszont engem a párom teljesen váratlanul kért meg, semmi előkészület (részemről), és így volt jó. Kérdés miért fáj az bárkinek, ha valaki nem a magyar hagyományt követi :) Nekünk így volt jó.

2011. szept. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13:40 vagyok :D szívesen és akkor bocsi :D mindegy, örülök, ha segíthettem :D
2011. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Több, mint 2 hónapja kérte meg a kezem a párom, egy szép köves gyűrűvel (kísérő), aznap már el is mentünk karika gyűrűt venni. Így mindketten hordunk már gyűrűt! :)


21 éves menyasszony.

2011. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Mayaanyu válasza:
48%
Amikor a férfi megkéri a nő kezét,akkor felhúz az ujjára egy nagyobb köves gyűrűt,a férfinek nincs gyűrűje.Meg kell csak nézni az ékszerüzletekben,hogy eljegyzési gyűrű csak női van.Karikagyűrű az "igen" kimondása után kerül az ujjtokra.Szóval házasság előtt csak a nő visel köves gyűrűt,utána mindketten viseltek karikagyűrűt,a nő viseli a köveset is.De ez persze páronként változó.
2011. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 andimamma válasza:
65%
Bár a magyar hagyomány is szép volt annó (kérdés mennyire hagyomány, nem-e csak a csóróság okozta kényszer volt?), de nem praktikus, hiszen nem minden eljegyzés végződik házassággal, akkor hová kerül a gyűrű? Jó, egy dobozba, de ez elég fura és felesleges lépés. Mindenképpen az tűnik logikusnak, hogy a karikagyűrű az esküvőn kerüljön az ujjakra, az az igazi elkötelezettség ideje, míg az ide vezető szándékot már jelezze valami a férfi részéről, jelesül egy gyűrűcske a hölgynek. Nem minden majmolás, lehet, hogy csak fáziskésésben vagyunk:-)Akinek van még a háború előtti időkben esküdt rokona, kérdezze meg, hogy hogyan volt ez akkoriban, kíváncsi lennék én is a válaszra!
2011. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
45%

Utolsónak:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy akkor szokás és akkor kell eljegyezni egymást, amikor már szinte biztos, hogy házasság lesz a dologból.

Egyébként a házasságok sajnos elég nagy része sem tart örökké - akkor ott is felesleges a gyűrű?

2011. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!