Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen anyagi helyzeted volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen anyagi helyzeted volt neked vagy a párodnak, amikor megtörtént az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Ha nem tul személyes a kérdés kérlek válaszolj.


Mi 2o évesek vagyunk, lassan 21, és szeretnénk komolyabbra forditani a kapcsolatunkat, DE se közös lakásunk, se semmi. A párom dolgozik, én tanulok, szüleimnél lakunk. Egyre többet gondolkodom, hogy megéri-e igy az eljegyzés. Kérem akik tapasztaltak, mondják el a véleményüket. Köszönöm.


2011. okt. 24. 14:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A mi eljegyzésünk annyi volt, hogy a párom szüleinél megkértem a kezét az apjától. Utána ettünk. :) Gyűrűnk az esküvőnkre lett, a legolcsóbb darab, amit kapni lehetett. Nem volt semmink, csak egy egy váltás ruhánk jószerint, egy albérlettel kezdtük, igaz, a párom szülei vettek bele egy ágyat, és egy komódot. Ennek 31 éve, és boldogok vagyunk.
2011. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 LadyLee ***** válasza:
45%
Nem voltam sosem eljegyezve, így ennek ismeretében értékeld a válaszomat, de szerintem az eljegyzés nem pénz kérdése. Vannak barátaim, akik előbb jegyezték el magukat, mintsem, hogy összeköltöztek volna.
2011. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Tudom hogy a boldogsághoz nem kell feltétlenül gazdagnak lenni, de mindenhol csak azt hallom, hogy nincs semmink, meg ilyenek. Gyereket nem tervezünk még jó pár évig, a szüleim mindenben támogatnak, anyagilag is ha kell, de önerőből szeretnénk boldogulni ....
2011. okt. 24. 15:13
 14/25 anonim ***** válasza:
nekünk most volt nyáron. mindketten dolgozunk, és már lassan 4 éve együtt is élünk. én 24 vagyok, a vőlegényem 32. nem nagyon volt megtakarításunk, főleg, engem előtte 3 hónappal rúgtak ki, az új munkahelyemen is csak másfél hónapja voltam. De nem is ez volt a lényeg. ha megvan a gyűrű, mindegy milyen, akkor már lehet szó eljegyzésről. Ha tényleg együtt akartok maradni, akkor szerintem nincs akadálya, de tényleg a túl sokáig húzott eljegyzés szerintem felesleges, de tény, hogy nem ártotok vele, és megerősíti a kapcsolatot :D sok sikert!
2011. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ha még nem is dolgozol, össze sem költöztetek, szerintem nagyon korai elvárni, hogy jegyezzen el... Tök hülyeség az olyan eljegyzés, ami után max jó pár év múlva várható esküvő. Ha komolyabbá akarjátok tenni a dolgot, költözzetek külön, a szülők nyakán élni nem felnőttes dolog... ég és föld a különbség, mintha albiban lennétek. várd meg, hogy legyen munkád, utána gondolkodj eljegyzésen. nem fair, hogy a srác álljon mindent...
2011. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
bocs, a válaszomból elfelejtettem kitörölni az össze sem költöztetek részt. azt ne vedd figyelembe...
2011. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkitől azt hallod, hogy nincs semmitek??? Miért? Egy 20 év körüli fiatal felnőttnek mije kéne legyen (önerőből!)? Ha úgy érzitek, jegyezzétek el egymást. Ha évekig jegyben jártok sem történik semmi. Nem az az ideális, de ez ne izgasson. A lényeg, hogy boldogok legyetek.
2011. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

ugyan ez a helyzet nálunk is:) mi 2 éve voltunk együtt, mikor párom megkérte a kezem, nálunk lakunk, mindketten tanulunk.

Jövő szeptemberben lesz az esküvő, addigra párom 4 hónapja dolgozni fog, én gyakorlaton leszek, és így el is tudunk majd költözni (jólfizető szakmát tanul).


Az eljegyzéshez nem kell pénz, csak elhatározás és szerelem!


Sok boldogságot!


21ÉVES MENYASSZONY!

2011. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az eljegyzéshez nem kell pénz, majd csak a továbbiakhoz. :)

Szerintem nyugodtan járhattok jegyben attól függetlenül, hogy jövőre nem lesz esküvő.

Nekünk augusztusban volt az eljegyzés, csak jövőre tudunk házat venni és összeköltözni, vagyis majd csak azt követő évben jön össze a lagzi. És akkor leszünk 2 éve jegyesek. Szóval hajrá. :)

Párom dolgozik és így tudjuk csak összespórolni a pénzt, én sajnos nem. Emiatt is lakunk a szülőknél.

Sok boldogságot!

2011. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Összeköltözés elött SOHASEM mondtam volna igent,de még a gondolata is butaság SZÁMOMRA!

Koránt sem egyenértékű anyuciéknál lakni együtt vagy teljesen külön csak ketten!Általában vízválasztó az elsö közös otthon,lényegtelen milyen régi a kapcsolat!Szóval én mindenképp várnék még!Fiatalok vagytok!

Ja és az anyagiak!Nekünk ezüst gyűrűpárunk van,nem került sokba (tizenezer) és imádom!

2011. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!