Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire "fair" elmondani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire "fair" elmondani a véleményemet ez esetben?

Figyelt kérdés

A párommal 4,5 éve vagyunk együtt. Tudom, hogy szeretne eljegyzést. Tudom, hogy velem képzeli el az életét, feleségül szeretne venni, szeretné ha lennének gyerekeink. Sokat beszélgetünk a témáról. Azt tudom, hogy meglepetést szeretne és valamit nagyon régen elhatározott, hogy mikor hol lesz az eljegyzés. A hétvégén a szülinapomat ünnepeltük, kicsit iszogattunk, rátértünk a témára. Azt mondta, az a baj, hogy minél közelebb van az esemény annál inkább eltávolodik egymástól a hely és az idő...(értsem ahogy akarom:D) Aztán azt is mondta, hogy ha már eljegyez felelősséggel fog tartozni egy másik ember életéért és néha ez megijeszti.

Készülünk összeköltözni. (Egyébként heti 3-4 napot együtt vagyunk non-stop, de úgy igazán...) Én összeköltözés előtt szerettem volna eljegyzést, mert később ha "beleszürkülünk" a hétköznapokba, olyan sablonos a "na immá' házasodjunk össze 7-8 év után". Gondolom hülyeség lenne pezdzegetni, hogy összeköltözés előtt szeretném a "nagy eseményt"-főleg ha már van egy konkrét ötlete...

Beszéljetek le róla:)


2011. nov. 16. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
szerintem beszéld meg vele, hogy mennyasszonyként jegyespárként szeretnél együtt lakni. Ez természetes. Nem kell ettől megijedni, vagy inkább a csak úgy, felelősség nélkül való összeköltözéstől kell megijedni. Fel kell nőni a felelősségteljes, figyelmes kapcsolatra. 4 év alatt ez már megtörténhetett.
2011. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szívesen lebeszéllek róla,mert szerintem is hülyeség.

A lánykérés az én olvasatomban azt jelenti,hogy a nő igent mond arra,hogy az illető férfival egy ÉLETEN keresztül együtt akar lenni.

Ha még nem laktatok együtt csak találkozgattatok,akkor elég nagy bátorság igent mondani egy lánykérés,hisz még egy csomó mindent nem tudsz illetőről,egy csomó alapvető hétköznapi szituációt még nem oldottatok meg együtt.

Az összeköltözésről pedig nem tudom,hogy mik az elképzeléseid,de egy lánykérés,ha valóban két szerelmes ember között történik meg,akkor hogy lehet szürke? Az egy gyönyörű pillanat,csak épp előbb megtapasztaltad,hogy tudsz-e az emberkével élni.

2011. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy össze szeretnék vele költözni, és biztos vagyok a kapcsolatunkban is. Csak nem tudom kellene-e erőltetnem mindenképp az eljegyzést összeköltözés előtt. Nekem fontos lenne, de ő meg lelkes a meglepetésével.
2011. nov. 16. 21:03
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudunk együtt élni:) Ez nem kérdés...

Nem az, csak nem akarom, hogy azért legyen eljegyzés, mert már X éve együtt élünk vagy együtt vagyunk. Csak azt nem akarom, hogy azért legyen eljegyzés "majd egyszer valamikor" mert már rég együtt lakunk (ezalatt értem a szürke hétköznapokat, amiket nem feltétlen érzek, gondolok szürkének, csak így írtam)-lehet nem érthető...

2011. nov. 16. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod a véleményed, de nincs igazad, mi évek óta együtt élünk, a közeljövőben várható, hogy megkér, és egyáltalán nem érzem beszürkültnek a dolgot.

Megalapozottnak viszont igen. Úgy adhatok neki választ, hogy pontosan tudom, ki az az ember, aki megkért. És ezt nem tudtam összeköltözés előtt. Még az első fél évben sem. Utána derült ki rengeteg dolog.

Én azt javaslom, hogy jobb lenne, ha várnál, ne valami szentimentális elképzelés alapján jegyezzétek el egymást, hanem az legyen egy tényleg megalapozott döntés. Így ugyanis sokkal nagyobb az esélye, hogy jó döntést hoztok.

2011. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A döntésünk megalapozottnak tűnik,ismerjük egymást mint a rossz pénzt...

Mikor együtt vagyunk még akkor is jó, ha épp kakiban vagyunk. Megismertem minden lehetséges rossz szokását ami az együtt-lakással jár. Csak van egy ilyen érzésem, hogy a "végeleges" összeköltözés számomra elköteleződés. Ezért jön az ötlet.


Köszi a válaszokat

2011. nov. 16. 21:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, hogy csak együttélés után lehet boldog egy házasság, a szüleimé is tök boldog, pedig házasság előtt még csak nem is egy városban laktak. Pontos arányokat nem tudok, de érzésem szerint nagyjából egyforma arányban mennek szét az együttélések, a házasságok meg az együttélésből létrejövő házasságok. Szerintem nyugodtan említsd meg a párodnak, hogy csak eljegyzés után szeretnél együtt élni.


Én ugyan papírnélküli együttéléspárti vagyok, de ha eljegyzést akarnék, én is úgy csinálnám, ahogy te, mert az összeköltözést 100%, hogy nagyobb eseménynek fogod érezni, mint az eljegyzést, és ha az eljegyzésre akarsz jelentős eseményként visszaemlékezni, akkor nem árt összekötni a kettőt.

2011. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 körömlakk ***** válasza:
Szerintem meg ha már annyira kitervelte a nagy meglepetést ne zavard meg ezt!Egy férfinak ez fontos szerintem!Lehet ha azt mondod h összeköltözés elött kérjen meg nem lesz olyan az egész mintha úgy lenne ahogy ö eltervezi!!!!És az amugy sem lenne meglepetés mert hát számitanál rá még az öszseköltözés elött!Egyébként meg nem lehet hogy ahogy összeköltöztök aznap kérné meg a kezedet???És ezt a pillanatot várná??
2011. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném, de éreztetném, hogy örülnék neki.
2011. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Majd egyszer megemlítem neki a dolgot. Úgyis az lesz, ahogy Ő akarja:) Nem erőltetve, csak elmondom, hogy de vagány lenne:P És csak egyszer nem többször...

2011. nov. 17. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!