Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ítélik el sokan azt aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el sokan azt aki korán akar házasodni?

Figyelt kérdés

Sokan hurrognak itt, ha valaki huszonévei elején eljegyzést tart, ne adj Ég esküvőt. Ezek a kérdezők rendszeresen le vannak hurrogva és olyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is" válaszokat adnak, hogy nem is jó róla beszélni.

A korai házasságot egyenlővé teszik a válással, pedig válni 30 felett házasulandók is válnak legalább annyian, ha nem többen...


Persze ha valaki huszonévei elején még nem tudja mit akar, bulizik, hetente más pasassal van akkor az a baj, mekkora egy szégyen...

Akkor hogy is van ez?


Én 21 éves vagyok, 4,5 éve vagyunk együtt a párommal, aki 22 éves. Persze mi is folyton megkapjuk, hogy "miért nem élünk". De nem értem kinek mi az élet? Én élek a párom mellett köszönöm és nagyobbra becsülöm magam, mint azok, akik hetente mással vannak és nincs semmi jövő képük. És igen szeretnénk eljegyzést, talán idén...persze háborog a tenger, az irigyek előbújnak, mint szokás...

Persze nem mindenki...


Csak nem értem kinek mi köze van...


2012. jan. 5. 12:53
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
azért mert lehet hogy elhamarkodott. úgy gondolják sokan hogy lehet hogy 2-3 múlva találsz egy új fiút és akkor tönkre megy a házasságod vagy hogy még nem éltes ki magad és majd mikor lesz 2-3 gyereked akkor kezdesz el bulizni.
2012. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Kinek mit jelent "élni?"

Számomra nem a bulikat, kocsmákat és hetente más partnereket jelent az élet, annál többre tartom magamat. Sosem voltam nagy bulizós, megvoltak mindig is az elveim.

A párom mellett meg igenis élek, együtt kirándulunk, koncertekre járunk, tanulunk.

Ő is ugyanígy gondolja.

Egy eljegyzés meg szerintem nem "temetés" hanem az élet kezdete...

2012. jan. 5. 13:00
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Persze, igazad van ebben, csakhogy (többek közt saját példámat nézve) mondjuk 20 és 25 közt többet változtam, mint 15 és 20 közt. Gyakorlatilag ezalatt az idő alatt lettem felnőtt, szert tettem kellő önismeretre és meggondoltságra. Nem zárom ki, hogy van, akinél ez lezajlik 20 éves korra, de nagyon-nagyon nem tipikus.


És nagyon nem lett volna jó vége, ha a 20 éves koromban mellettem lévő fiúval összekötöm az életem, pedig akkor szerelmes voltam (vagy legalábbis annak hittem magam).


És én sem bulizós meg mindenki ágyába befekvős vagyok.


Viszont ha Ti valóban így álltok, akkor nagyon sok boldogságot, hiszen az a lényeg, hogy végül ki-ki megtalálja a boldogságát. :)

2012. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Persze tudom, az emberek változnak. Mi is változtunk, messze nem vagyunk azok, akik 3-4 évvel ezelőtt voltunk, de nem lett rosszabb, sőt. Minden nap biztosabbak vagyunk magunkban és nem közhelyből mondom.



Lehet, hogy "korán" találkoztunk, de emiatt szerintem nem kell felrúgni egy kapcsolatot.

2012. jan. 5. 13:12
 5/46 anonim ***** válasza:
77%

Persze, csak amiatt, hogy korán találkoztál Vele, meg ilyenek, nem kell szakítani, csak hogy "kipróbálj" még 3-at... (Fuj...)


De sokan meg 24-26 évesen rájönnek, hogy mégsem a 18 éves korukban megismert ember az Igazi, viszont akkor már azt mondják, hogy ha ennyi évet "lehúztunk" együtt, akkor már így is marad, és inkább benne maradnak egy ellaposodó kapcsolatban. Esetleg pont a büszkeség miatt, hogy márpedig mi megmutatjuk, hogy együtt maradunk.


Holott ezek miatt meg együtt maradni nagy butaság.


A másik meg: együtt lenni és egy életre elköteleződni két különböző dolog. Ma már az eljegyzés, esküvő hiánya általában nem gátol meg semmit (együttélés stb.), tehát jobb az óvatosság elven én akkor is várnék ilyenkor még pár évet a házassággal, ha tényleg úgy néz ki, hogy minden OK lesz. Elvégre nem maradtok le semmiről, ha csak később lesz esküvő, ugyanúgy együtt lehettek és szerethetitek egymást anélkül is. (Kivéve persze, ha vallási okból nincs így.)

2012. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
75%
Teszem hozzá: ez az én álláspontom, amit én tennék. Nem úgy értem, hogy Ti is így kell gondoljátok. :)
2012. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
28%

"A korai házasságot egyenlővé teszik a válással, pedig válni 30 felett házasulandók is válnak legalább annyian, ha nem többen" - ez statisztikailag nem igaz. A 23 éves kor előtt kötött házasságok 50%-a felbomlik 3 éven belül, egyéb esetekben 5 év ez az időtartam. Átlagosan.


"...nagyobbra becsülöm magam, mint azok, akik hetente mással vannak és nincs semmi jövő képük" - ennek a két dolognak mi köze van egymáshoz? Szerinted komoly kapcsolat kell ahhoz, hogy jövőképed legyen?


Ez pedig nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" jelenség, mivel az definíció szerint irigységet jelent. Őket senki sem irigyli, mivel nagy valószínűséggel el fognak válni, a válaszolók pedig jól tudják ezt.


Kérdés: neked ez az első komoly kapcsolatod? Lefeküdtél már mással?

2012. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a kérdést már én is feltettem magamnak, és kb. arra jutottam, hogy legtöbb esetben azok irigykednek akiknek nincs párkapcsolatuk és irigylik más boldogságát!

Az ilyen emberekről pedig megvan a véleményem, meg nem is foglalkozom velük, főleg azokkal nem akik eddig is csak hurrogtak arra, hogy boldog vagyok!

Decemberben töltöttem be a 22. előtte fél éve volt az eljegyzésünk.

Persze ekkor én is megkaptam, hogy minek kell elhamarkodni bármit is, éljek. Én élek, méghozzá a párommal. És boldog vagyok és csak ez számít.

Ugyan úgy eljárunk koncertekre stb.... Nekem az élet nem abból áll, hogy 2 naponta a kocsmában üljek!


Szóval nem kell ezekkel az emberekkel foglalkozni, kerülni kell őket!

2012. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

"A korai házasságot egyenlővé teszik a válással, pedig válni 30 felett házasulandók is válnak legalább annyian, ha nem többen" - ez statisztikailag nem igaz. A 23 éves kor előtt kötött házasságok 50%-a felbomlik 3 éven belül, egyéb esetekben 5 év ez az időtartam. Átlagosan.


"...nagyobbra becsülöm magam, mint azok, akik hetente mással vannak és nincs semmi jövő képük" - ennek a két dolognak mi köze van egymáshoz? Szerinted komoly kapcsolat kell ahhoz, hogy jövőképed legyen?


Ez pedig nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" jelenség, mivel az definíció szerint irigységet jelent. Őket senki sem irigyli, mivel nagy valószínűséggel el fognak válni, a válaszolók pedig jól tudják ezt.


Kérdés: neked ez az első komoly kapcsolatod? Lefeküdtél már mással?


Nem mondtam, hogy 23 előtt szeretnék házasodni, mindegy.


Szerintem igen a jövőképhez hozzá tartozik a párkapcsolat. Sokan akiknek nincsen tartós párkapcsolatuk és hetente váltogatják nem is tudják igazából mit akarnak az élettől. Számomra a jövőkép igen, 20 felett magába foglalja a páromat is...


Arra írtam a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" beszólást, hogy pl. sok elvált 30-as fröcsög a témában, ha vele úgy volt másnak is úgy lesz. És persze a sorba beállnak azok is akiknek nem jött össze úgy ahogy szerették volna, biztosak abban, hogy másnak se lehet jó. És kívánják, ne is legyen, azaz dögöljön meg az a bizonyos tehén...


Nem nem feküdtem le mással, de nem is akarok. Számomra a szexnek érzelmi háttér kell, nem is tudom elképzelni valakivel, akivel nincsen meg az az érzelmi háttér ami a párommal megvan. Persze lehet mondani, hogy nem tudom más milyen. De ha én szeretem a csokipudingot, nem kell megkóstoljam a vaniliást, hogy továbbra is szeressem...

2012. jan. 5. 13:48
 10/46 anonim ***** válasza:
83%

Előre félek leírni, de azért a kérdező kedvéért mégis megteszem :)


Én 14 voltam mikor összejöttem a párommal (mostmár vőlegényem, nemsokára férjem) Most 23 éves vagyok és köszi szépen mindenkinek de tök jól vagyunk XD

Nem szabad általánosítani!!!!!!! Nekem Ő volt az első komoly kapcsolatom (nyilván mert 14 voltam....) és soha nem vágytam más férfi karjába.


Szóval kedves kérdező én a világ minden jókívánságát küldöm feléd! legyetek nagyon boldogok. :D

2012. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!