Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi erről a véleményetek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi erről a véleményetek? Szerintetek elhamarkodott dolog volt?

Figyelt kérdés

A párommal (mostmár vőlegényemmel) 3 hónapja volt az eljegyzésünk.

Eddig szép is a történet, de 4 hónap után volt az eljegyzés, és szinte titokban. Az anyukája, a nővére, az én anyukám, a mamám, és az öcsém tudnak csak róla. Nem is szerettük volna nagy dobra verni, meg nagy hacacárét csinálni belőle, mert lehet, hogy egyes családtagok megpróbálnának lebeszélni róla, vagy dobnának egy hátast. Nem érezzük úgy, hogy ebből 1 éven belül esküvő is lesz. Mi inkább úgy gondoljuk, hogy a kapcsolatunk egy "magasabb szintre emelése". Az esküvőt 3-4 év múlva tervezzük csak. Még nem is lakunk együtt. Májusban végzek a sulival, akkor kiderül, hogy lesz-e összeköltözés. Mindketten 21 évesek leszünk. Ő februárban, én májusban.

Egyébként nagyon jól megvagyunk, ritkán veszekszünk, mindent meg tudunk beszélni, és mi vagyunk egymásnak a legjobb barátai is. Tudjuk, hogy bármiben számíthatunk egymásra, és nagyon harmonikus a kapcsolatunk, ilyet még nem éreztem senki iránt.


2012. jan. 8. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen, kicsit korai volt, de kit érdekel? Ha nektek így jó, ne foglakozz senkivel. Ez amúgysem egy hivatalos dolog, csak egy gesztus. Nekünk is 4 hónap után volt az eljegyzés, igaz rá egy évre az esküvő is megvolt.

Amúgy, ha jól számolom akkor most 7 hónaposok vagytok, nekem az a furcsa, hogy azt írod, hogy ritkán veszekedtek. Szerintem ennyi idő után egyáltalán nem kéne, mi 5 éve vagyunk együtt, és még soha nem veszekedünk.

2012. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Legfőképp amiatt volt elhamarkodott, hogy még nem is laktatok együtt. Míg nem laktam együtt a párommal, mi SOHA nem veszekedtünk, igaz, azóta sem sokat, de azért egy fedél alatt sok konfliktus helyzet előjöhet, amit jó látni, hogy meg tudtok-e együtt oldani.

A helyedben azért nem mondtam volna igent, mert így egy kicsit komolytalan az egész.

23/N

2012. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Persze azért írom ezt, mert számomra az eljegyzés nem egy jelképes valami, ami jelzi a kapcsolat magasabb szintre emelkedését. Szerintem sokkal komolyabban kellene venni az ilyesmit, ha én igent mondok valakinek, akkor azt teljes felelősségtudattal teszem . Vagyis tudom, hogy max. egy év múlva BIZTOSAN házasság (ami anyagilag és érzelmileg is megalapozott), és amint lehet, családalapítás (nyilván az első szempont a meghatározóbb).

23/N

2012. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azért volt korai, mert szégyellitek mások előtt, mert attól tartotok, hogy mit gondolnak majd. Éppen azáltal emelné magasabb szintre a kapcsolatotokat az eljegyzés, hogy ezzel mutatnád ki a világ számára, hogy mi igenis komolyan gondoljuk ezt az egészet, és úgy döntöttünk, hogy x idő múlva letesszük a nagy esküt, hogy örökké együtt leszünk. Viszont így nem látom nagy értelmét a dologknak, hogy titkolóztok, meg nem mondjátok el. Akkor mit jelent az eljegyzés? Ha még azt sem, hogy egy éven belül összeházasodtok? Akkor most mit változtatott a kapcsolatotokon?

De ettől függetlenül, ha nektek ez így jó, akkor ne törődjetek mások véleményével, és vállaljátok fel, hogy jegyespár vagytok! Egyébként meg, ha két év után jegyeztétek volna el egymást, akkor is lenne, akinek bökné a csőrét, és megpróbálna lebeszélni (tapasztalat), de nem kell törődni mások véleményével. Én mindig meghallgatom őket, hogy mivel érvelnek, és így legalább előre tudom, hogy milyen buktatók vannak egy kapcsolatban (már legalább 20 dolog van a képzeletbeli listán, ami miatt egyébként fel fogjuk bontani az eljegyzést a kedves rokonok szerint, de minket nem érdekel). Úgyhogy csak azért ne titkoljátok, hogy mert majd le akarnak titeket beszélni. És akkor mi van? Ha azt mondják, hogy szakítsatok, szakítani fogtok? Ugye, hogy nem! Nahát, akkor meg hajrá!

2012. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az előző párommal majdnem 3 évig voltam együtt, és állandóan veszekedtünk. Ahhoz képest keveset veszekszünk. Végül is ez a veszekedés téma relatív. Mint a "félig üres, vagy félig teli". Azért is nem kapkodjuk el az esküvő témát, mert még egyikünknek sincs kialakult állása, és egzisztenciája. Nem kapkodunk el semmit. Csak az eljegyzés volt 4 hónap után. :)
2012. jan. 8. 10:51
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Én a megismerkedésünktől számítva 1 év mulva a felesége voltam:))Anyámék Májusban ismerkedtek meg,novemberben volt az esküvő,28 éves házasok.
2012. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A mi kapcsolatunk úgy kezdődött, hogy nyári gyakorlaton voltunk 5 hetet. Már az első héten összejöttünk, és a maradék 4 hétben már mostam a szennyesét, takarítottam, és úgy éltünk a 4 hét alatt, mint ha már évek óta lennénk/élnénk együtt. Az eljegyzés nagyon szép dolog. Jó érzés. Az esküvő is biztosan szép, de ezzel -a szüleim válása miatt- nem vagyok túl optimista, mert a papír sem biztosíték semmire.

Ha meg akar csalni, vagy elhagyni, papírral is megcsal, vagy elhagy. A nagy büdös semmire pedig minek házasság? Neki sincs még semmije, és nekem sem. Először megpróbáljuk az együtt élést, aztán majd valamikor jöhet az esküvő, én ezzel kapcsolatban nem vagyok vaskalapos, hogy "márpedig 1 éven belül esküvő". Ráérünk még a dologra, de bizonyos dolgokkal tisztában kell lennünk.

2012. jan. 8. 11:02
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzésnek nem sok értelme van,ha csak évek múlva akartok összeesküdni. Könnyen fel lehet bontani,éppúgy mint az együttélést.

Ezért tartom elhamarkodottnak.

2012. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy szégyelljük az eljegyzést, mert akiknek (szerintünk) tudniuk kell róla, azok tudnak róla. Azért is nem lett nagy dobra verve, hogy ne mondják azt mások, hogy ez biztosan egy "divateljegyzés". Meg különben sincs hozzá senkinek semmi köze. Régebben mások voltak a dolgok. Akkor még a nászajándék lakás/házikó volt a szülők részéről. És most mi? Hitel, amit ha maghalnak, fizethetsz tovább. Azért meg nem fogok gyereket szülni, hogy ne tudjam úgy felnevelni, ahogy megérdemli, vagy ahogy én szeretném. Nem szeretném, ha anyukám nevelné, amíg én az iskolában vagyok, vagy egy albérletben lakni, ahonnan egy pici babával is bármikor az utcára tehetnek, ha úgy tartja kedvük. Biztos jövőt szeretnék a családomnak, a gyermekemnek. Szerintem ez nem azon fog múlni, h 4 hónap vagy 4 év utána volt az eljegyzésünk.
2012. jan. 8. 11:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak a hölgyek érzik úgy, hogy az eljegyzéssel a kapcsolatuk magasabb szintre emelkedik. (A férfiak ugyanezt mondják a nőknek, de nem így érzik.)


Az eljegyzés semmit nem jelent, se ígéretet, se elkötelezettségeket. Meggondolod magad, lehúzod a gyűrűt, és már fel is van bontva.


Ugyanakkor mégis ajánlatos az eljegyzést akkor megtartani, ha már tuti biztosak vagytok egymásban, és már kezditek intézni az esküvőt, mert ha nagyon elnyúlik, akkor olyan röhejes, ha pedig felbontjátok akkor a család közli, hogy s*gget csináltatok a szátokból.


Hova ez a nagy rohanás? Ráadásul ez a titkolózás. Az esküvő sem mostanában lesz.

Nekem olyan komolytalan ez az egész, amit csináltatok.

2012. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!