Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom már 2008-ban eljegyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom már 2008-ban eljegyzett igaz csak 2en tudunk róla. Szerintetek akkor ez igazi eljegyzés volt vagy túl fiatalok voltunk még és nem gondolta komolyan, hogy milyen kötelezettségekkel jár egy ilyen?

Figyelt kérdés

Igaz akkor még csak 18 éves volt a barátom és én pedig csak 16. De az szerintem elég gáz,hogy a szülők nem tudják, igaz? De akárhányszor beszélgetünk róla, mindig megkérdezi a párom,hogy milyen eljegyzés tetszene (szűk családi kör vagy nyilvánosabb) De már elkezdek kételkedni,hogy akkor ez nem is volt igazi eljegyzés.:(:( Illetve azt mondja a párom,hogy biztos nem adnának neki a szüleim és, hogy még vár a megfelelő időre:S De én nagyon szeretném már, ha "igaziból" megtenné. Szerintetek mit lehet tenni ilyen furcsa helyzetben?

Előre is köszönöm a segítségedet!;)


2012. jan. 24. 13:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, amit most mondok, de szerintem ez nem volt "igazi".

Mostanság nagy divat 16-20 évesen venni egy gyűrűt, ráfogni, hogy eljegyeztük egymást. Aminek semmi értelme, mert sem hivatalos eljegyzés, sem esküvő tervben sem. 16éves korom óta már 6 éve vagyok együtt a párommal, de még egyszer sem csináltunk ilyet, mert szeretnénk ha a lánykérés és az eljegyzés is különleges időszak lenne az életünkben.

Legalábbis én úgy képzelem el, hogy ha megkérik a kezem, elkezdjük tervezgetni a közös jövőnket, bejelentjük a családnak, tervezgetni kezdjük az esküvőt. Szerintem ez az eljegyzés, nem az hogy van egy gyűrű és kész.

2012. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
kedves 20:55! ha olvastad volna akkor más is jár ilyen cipőben mint én. De attól mert nem tudom eldönteni,attól még nem kell a másikat legyerekezni.Kíváncsi lennék,hogy te mit csinálnál a helyemben...és amúgy meg igen is fontos nekünk a kapcsolatunk...
2012. jan. 25. 18:44
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez dedózás volt, nem eljegyzés. :)
2012. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is kaptam gyűrűt az akkori barátomtól oviban, akkor az eljegyzés volt? :)
2012. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát anno gimiben a fél évfolyamom jegyben járt sztem. :D Azt hiszem összesen egy ismerősöm van, ahol esküvő is lett a dolgoból, és talán 3, aki még a mai napig együtt van a párjával.

Ez csak olyan divatos marhaság, mert a csapból is az folyik, hogy minden kislány házasodni akar, a fiú meg valami nagy gesztust akar - jó páran csak azért, mert máshogy nem adja magát oda a lány, stb. :D Ne vedd túl komolyan, azért 3 év után a szülők se tudják, sztem vicces inkább.

Ettől függetlenül még szerethet a párod, és gondolom hosszú távra tervez veled, de ne érezd magad eljegyezve. Ahhoz kell egy érettség, hogy nyilvánosan is felvállaljátok, mindkét fél kell ehhez persze, lehet párod még nem tart ott. :D Na meg ilyen döntések előtt azért nem árt egy biztos egzisztencia, és az, hogy a költségekhez alapvetően ne úgy álljatok, hogy ti ÉS a szüleitek. Persze, a szülők segítenek, de nem erre kéne építeni. Ezek csak ilyen apróságok kiragadva, ne vedd egyiket se sértésnek, csak gondolkodj el rajtuk.

Aztán majd megkér hivatalosan is, addig meg ne legyél az a nő, aki ezzel rágja a fülét, meg kiposztol napi két menyasszonyi ruhát facére, meg teszi az utalásokat, mert azzal inkább csak ráérőlteted a dolgot, amit talán még nem érez úgy. :) A férfiaknak idő kell. :D Sok boldogságot azért.

2012. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Most akkor kb 20 éves vagy és még most sem "mertétek" elárulni? Na emiatt gyerekes a dolog...Akármi lesz, ha a fejük tetejére állnak , akkor is fel kell vállalnotok, ameddig kettesben titkolóztok, addig olyan mint a puszi az oviban...:-S


Aztán, szerintem még a párod szerint sem volt eljegyzés, hiszen azt kérdi, milyet szeretnél...?! Akkor?!


Tenni semmit nem kell, neked. Az idő megoldja, amikor a párod készen lesz rá megteszi...



Az én párom is akart eljegyzést 18 évesen, jött a világmegváltással:D:D Akkor nem lett belőle semmi, azóta már eltelt majdnem négy év...még most sem vagyunk jegyesek, de örvendek, hogy nem estünk bele a csapdába és nem álltunk be az "óvodások" közé.

Mindennek megvan az ideje, mint a szalmakalapnak. Eljegyzés akkor időszerű, mikor belátható időn belül ott a házasság...nem villogásból való...

2012. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!