Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom valószínűleg meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom valószínűleg meg fogja kérni a kezem. Szeretem őt, de én még nem igazán szeretnék eljegyzést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyira tanácstalan vagyok most... 22 éves lány vagyok, a barátom is ennyi. Másfél éve vagyunk együtt. Szeretjük egymást, harmonikus a kapcsolatunk, mindketten hosszú távra tervezünk. De...

Én mindig úgy képzeltem, hogy "járás", majd ha lehetőségünk adódna rá, összeköltözés (egyelőre ez még nehezen lehetne megoldható, anyagi okokból), majd egy-két év együttélés UTÁN eljegyzés, és röviddel utána esküvő. Mert nálam az eljegyzés az ténylegesen az esküvő előtti utolsó lépés, amikor már mindketten teljesen biztosak vagyunk benne, hogy igen, összeházasodunk. Az eljegyzésnél döntjük el, ott "véglegesítjük" a döntést, az esküvő meg ezek után ennek a döntésnek a megünneplése.


Mindig úgy gondoltam, hogy csak akkor tudnám egy férfi mellett elkötelezni magam (házasságot értek ezalatt), akit legalább egy év együttélés (de inkább 2-3) alatt megismerhettem, tudom, milyen vele lenni a jó, a rossz napjaim, megismerem az olyan apró szokásait is, ami a "járás" szakaszában még nem jön elő. Tudom, manapság az eljegyzést sokan egy komolytalanabb dolognak tartják, hogy az nem kötelez semmire, meg hogy csak kifejezzük vele hogy hosszútávra tervezünk, de nálam (talán konzervatív vagyok?) még összekapcsolódik a közeli esküvővel.


Szóval, most 22 évesek vagyunk, egyetemen ismerkedtünk meg, másfél éve járunk. Ő koleszos, én albérletben lakok két másik lánnyal. Hétközben általában heti kétszer találkozunk (akkor általában együtt is alszunk), de van, hogy csak egyszer. Ezen kívül hétvégéket is szoktunk együtt tölteni, kb három-négyhetente. Szóval NAGYON távol áll ez attól, ahogyan egy együttélés során megismeri a társát az ember.


Most jön a bökkenő. A párom íróasztal-fiókjában találtam egy gyűrűt. NEM kutakodtam - ott tartja az ollóját, celluxot, ilyesmiket, és mindig mondta, hogy nyugodtan vegyem ki, ami kell. Egy kis fóliába volt becsomagolva, köves gyűrű. (Én nem hordok semmilyen ékszert, tudja, hogy nem is szeretem őket nagyon, tehát "csak úgy" biztos nem venne nekem ilyet.) Ráadásul már egy hete szervezi, hogy a jövő pénteket mindketten tegyük szabaddá, mert szeretne egy "különleges" estét, de nem árulja el, mire gondolt. Ha rákérdezek azzal hárít, hogy olyan keveset voltunk kettesben mostanában, csak szeretne romantikázni egy kicsit.


Ha megkéri a kezem, nem tudom, mit mondjak. Szeretem őt, jelenleg el is tudom képzelni, hogy összekötjük az életünket, de mint mondtam, nekem kellene még pár év ahhoz, hogy biztos legyek benne, őt akarom férjemnek. De már neki is mondtam azt többször, hogy én nagyjából hogy képzelem ezt a szerelem-együttélés-eljegyzés-házasság dolgot...


Ha pénteken tényleg elém áll egy gyűrűvel, mit tegyek? Óriási csalódás lenne neki szerintem, ha nemet mondok (talán azt is mondaná, hogy így nincs értelme folytatni). Ha viszont igent, azzal én adom fel az elveimet, és nem lenne egy igazi "igen, felőlem akár házasodhatunk is!"-igen...


22/L


2012. febr. 5. 13:27
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de úgy gondoltam rendesen körülírom a helyzetet, így talán jobb tanácsokat tudtok adni.
2012. febr. 5. 13:28
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Hát valóban nem lenne szép ott belerondítani az általa szervezett estébe egy nemmel. Annak csúnya vége is lehet...

Ami tippem van, hogy esetleg előre beszéld meg vele, hogy még lefújhassa a dolgokat, amit előre kitervelt.

Beszélj vele nyíltan, hogy miért nem akarsz még egyelőre eljegyzést. Más út nincs nagyon...

Amúgy icipicit irigyellek, engem még nem akarnak eljegyezni. :P :)

2012. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 bánomisén ***** válasza:
95%
Azt mondd el neki, amit ide leírtál. És már régen el kellett volna neki mondanod, ha ennyire komoly a kapcsolatotok. Esetleg előzd meg a lánykérést egy ilyen témájú beszélgetéssel, akkor ő sem csinál hülyét magából, elvermeli a gyűrűt arra az időre, amikor majd szerinted is aktuális lesz.
2012. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a legcélszerübb, ha még az a bizonyos pentek elött mesélj neki arról, hogy egy ismerös/csoporttárs el akarja magát jegyezni, és szerinted ez igy nem jó, mert még nem ismerik egymást eléggé, nem éltek együtt pár évig, meg még kilátás sincs arra, hogy rövidesen összeházasodjanak - szóval azt tudod kifogásolni, ami nálatok még nincs meg, és szerinted szükséges lenne.


Igy tudomására tudod hozni, hogy te hogy állsz az eljegyzéshez, anélkül, hogy megsértödhetne.

2012. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Harmadik: szerintem meg érett kapcsolatban nincs helye színjátéknak! A férfiak nem nők, ők az egyenes beszédből értenek, tök fölösleges célozgatni, mert ha leesik neki, akkor úgyis tudja, hogy a párja rájött, mi lesz a meglepi és így akarja tudtára adni, hogy nem szeretné, ha meg nem esik le neki, akkor meg hiába volt...

Egyszerűen elé kell állni és megbeszélni. A dedós félrebeszélést meg lehet hagyni a tizenéveseknek.

2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 De Puta Madre ***** válasza:
Az első kettő amit írt, az is jó megoldás, de semmiképp ne mondj igent! Csak akkor, ha majd te is azt akarod! Őszinte legyél! szerintem ez a legfontosabb, mégis a legritkább, ahogy tapasztalom sok lány számára! Nem úgy értem, hogy hazudtok, de nem azt teszitek, amit igazán ti szeretnétek.
2012. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 bánomisén ***** válasza:

13:39

Maximálisan egyetértek!

2012. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Ezesetben talán mégis jobb lenne, ha átgondolnád ezt a magatok számára felállított sorrendet. Úgy értem, az eljegyzés még felbontható, ha az együttélés során majd kiderülnek olyan dolgok, amik miatt mégsem mennél hozzá. Különlegessé akarja tenni számodra az eljegyzést, úgy érzi, megértetek rá. Valószínűleg számára ez egy újabb lépcsőfok a kapcsolatotokban, amit mindenképp meg szeretett volna lépni, hogy érezd, komolyan gondolja. Nyilván még nincs lehetőségetek az összeköltözésre, ezért döntött az eljegyzés mellett.

Világosan leírtad, mi történhet, ha nemet mondasz - hatalmas törés a kapcsolatotokban, neki óriási bukás és csalódás, megrendülne a bizalma, a kettőtökbe vetett hite.

Állításod szerint ez egy jó kapcsolat, másfél éve működik. Ne az eljegyzéstől félj, a házasság az igazán nagy lépés, amiből nehezebb a visszaút. Miután eljegyzett, konkrétabban is megbeszélhetitek az előttetek álló éveket, kérheted, hogy mihamarabb költözzetek össze, és várjatok még az esküvővel.


Itt azt kell mérlegelned, hogy fontosabbak-e az általad vallott elvek, mint a kapcsolatotok töretlensége.

2012. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
34%

Szereted, mondj igent. Ha nem jön össze a dolog, hát üsse kavics! Nagymamám háromszor volt gyűrűs menyasszony, és végül mégis a papámhoz ment feleségül kő kemény 3 hónapnyi ismeretség után.


Én is elterveztem, hogy majd ekkor, meg akkor legyen eljegyzés, esküvő, gyerek...Hát az élet nem így működik. Rugalmasan kell gondolkodni.


Azt javaslom, hogy mondj igent az ajánlatára, de állítsd feltétel elé a fiút, mond azt neki, hogy össze kell költözzetek. Ha egymás szétcincálása nélkül tudtok élni, akkor tartsatok egy "igazi" eljegyzést a családotok körében, melynek keretében a párod is kap gyűrűt.

2012. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
Még annyit, hogy a 8-as ezen mondata : " Itt azt kell mérlegelned, hogy fontosabbak-e az általad vallott elvek, mint a kapcsolatotok töretlensége." az egyik legfontosabb mondat, amit egy kapcsolatban hasznosítani lehet.
2012. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!