Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mondanátok nekem érveket hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondanátok nekem érveket hogy miét érdemes összeházasodni és miért nem?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Magadnak kell rájönnöd,hogy akarod, vagy sem. Nincsenek általános érvek,ahogy más témával kapcsolatban sem.Dönteni mindig egyedül kell.
2010. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Na én is ezen filóztam mikor a barátom megkérte a kezem.

Először igent akartam mondani,DE rájöttem,hogy nem szeretném lekötni az életemet.Igaz,hogy vele képzelem el az egész életemet,de akkor is ott van az a HÁT HA...

Hát ha elhagy vagy én őt vagy akármi.

Végül is két embernek úgy gondolom nem kell papír ahhoz,hogy szeressék egymást.

Én mostanában az esküvőt úgy képzelem el mint a fiatalságom utolsó napját.Onnan már házas ASSZONY vagyok, és még csak nem is nézhetek más férfiakra.

El kell köteleznem magam mint a családom mint az emberek előtt.


Na nekem ez nem ment!

25L

2010. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

az én egyik ismerősömék pl azért házasodtak össze 13 éves együttélés után, mert így könnyebben és több hitelt kaptak a közös házukra.

de pl. van, aki azért nem házasodik össze, hogy több pénzt el tudjon csalni az államtól egyedülállóként.


volt egy ismerősöm, ők azért mert 18 volt a lány, és jött a baba.


NA!!

DE EZEK MIND CSAK RACIONÁLIS ÉRVEK.:)

AZ ÉRZELMI AZ TELJESEN MÁS:)

2010. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
ha papir van róla akkor meg muszály együttlenni. a muszályt meg a papirra vetett kötelezettséget a szabad emberek nem csípik:D
2010. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem a karok összeházasodni csak közvélemény kutatás miatt gyűjtök és kérdezgetek kellenek érvek és ellen érvek köszike
2010. máj. 5. 19:56
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

ha valaki szeret valakit ahhoz nem kell házasság..

mint ahogy tudjuk a szerelem elmúlik..akkor meg jön a válás vagyon megosztás és há kié legyen a gyerek..

meg ha egy idő után már csak azért lennél a pároddal mert megszoktad hogy veled van és a szerelem átvált szimpla szeretetté..tapasztalat..

17/L

2010. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
akkor jó egy kapcsolat ha nem kell tudományosan megmagyarázni az együttlét okát, miértjét, papir nélkül is sokáig huzhatja egy kapcsolat nemkell ahhoz szerződés meg házasság intézménye meg miegymás ami rangossá tenné a kapcsolatot. lehet szerényen is szerelemben élni.
2010. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor én megpróbálok segíteni neked:D

Szerintem az érvek:

-könnyebb hitelhez jutni

-hiába élünk modern világban még mindig azt tartják jobbnak, ha a gyerek házasságban születik

-sokaknak hiába csak egy papír sokat jelent és fontos nekik a házasság, mert boldogabbnak érzik magukat ha azt mondhatják, házasságban élnek


Ellenérvek:

-ha mégiscsak válásra kerülne a sor, nehéz a közös megegyezés

-nincs olyan, h valami csak a tiéd (válásnál osztoztok akkor is, ha te többet kerestél v vagy házad)

-így pl ha egyedülálló anyának/apának mondod magad (holott együtt éltek) több támogatást kapsz


Szerintem kb ezek:D

2010. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Házasság mellett:

- kifejezed azt, hogy komolyan veszed a másikat és a kapcsolatotokat

- van akinek a szex csak házasságon belül elfogadott (pl. nekem és a férjemnek is)

- közös vagyongyarapítás könnyebb, mert nem kell számolni azzal, hogy mindkét fél nevén pontosan annyi értékű vagyontárgy legyen, amennyi megilleti (közös lakás is lehet egy néven, akkor is felesbe megy a vagyonközösség miatt)

- kevésbé kell számolni külső csábítással, még van a házasságnak némi visszatartó ereje harmadik személyek kezdeményezése elől

- a gyereknek tisztább a helyzet: anyu és apu láthatóbb módon és véglegesebben összetartozik

- ha mégis válás a vége, apuka nem léphet le következmények nélkül.


Házasság ellen:

- mai világunkban a legtöbb ember alapból alkalmatlan a házasságra, tehát arra, hogy egy életre boldog kapcsolata lehessen valakivel. Ilyen állapotban házasságot kötni olyan, mint egy életre vállalkozni vmi olyanra, amihez nem ért az ember. Eleve kudarcra ítélt, és csak csalódás lehet a vége.

- az emberek nem hajlandók elméleti tudást szerezni a házasság előtt, csak a gyakorlatban együttélések útján akarják megtanulni a működőképes közös életet. Ez olyan, mintha Budapest utcáin akarnál autót vezetni megtanulni, könyv és rutinpálya kihagyásával.

- ha eleve úgy gondolkozunk, hogy ha végleg nem működik a házasság, nincs mit tenni, marad a válás, épp a házasság lényegének mondunk ellent. Ilyenkor a házasság valahol egy hazugság, jobb nem elkövetni.

-szex és egyebek házasság nélkül is kapható, minek elköteleződni.

2010. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

IGEN! 23 vagyok, a párom is, most házasodunk, mert:

- 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk, van diplománk, állásunk, miért ne?

- igyekszünk, ahogy csak tudunk a katolikus értékrendhez igazodni (számunkra legelfogadhatóbb értékrend), és úgy érezzük kész vagyunk a házasság szentségére

- vadházasság szerintünk (!) csak az elkötelezettségtől menekülő embereknek való

- és, mert ez is a szeretet kifejezésének egyik formája


23/L

2010. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!