Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fiúk/férfiak! Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk/férfiak! Szerintetek melyik a nagyobb elkötelezettség? Eljegyezni egy lányt vagy összeköltözni vele?

Figyelt kérdés
lányok válaszát is várom, hogy az ő párjuk hogy vélekedik erről a dologról!
2012. jún. 7. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz ügy, nehéz ügy. Együtt élni bárkivel lehet, de eljegyezni nem jegyeznék el bárkit.


30/F

2012. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyik sem. Az eljegyzést fel lehet bontani (sajnos ma már nincs akkora súlya, értéke, mint régen), és elköltözni is el lehet. A házasság meg a gyerek az elkötelezettség.
2012. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Az én páromnak szerintem az eljegyzés fontosabb. Azt mondta ő egy lányt fog eljegyezni életében...mondjuk úgy néz ki összeköltözni is csak eggyel (velem:D).

De szerintem nagyobb dolog az eljegyzés mint az összeköltözés. Régebben azt mondta összeköltözés nélkül nem jegyezne el senkit, most 5 év után ot tartunk, hogy egyszerre lesz a kettő:D

2012. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Párom szerint az összeköltözés,hisz ott derül ki működik-e.Ha működik,akkor abból eljegyzés,esküvő lesz ugyis.

Pár hónapja költöztünk össze,működik.Ha jól sejtem,évfordulón gyűrű is lesz belőle :)

2012. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! az én párom is az eljegyzést tartja "fontosnak" :)

várok még válaszokat, történeteket

2012. jún. 7. 10:40
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is az összeköltözést kellene követnie az eljegyzésnek, emiatt "elvileg" az eljegyzés a nagyobb dolog. Viszont, a mai világban az eljegyzés már eléggé el lett koptatva. Megdöbbenve látom, hogy 18 évesek jegyezgetik el egymást 2-3 hónap ismertség után ("mert milyen menő már a gyűrű"), majd az 5. hónapban szakítanak. Én is ismerek olyan lányt, aki 20 éves korára már kétszeres exmenyasszony, holott még tartósnak mondható kapcsolata sem volt.

A fentiek fényében az összeköltözés tűnik nagyobb elkötelezettségnek, de ez is egyénfüggő, mert vannak kapcsolatfüggő "remeterák lányok" is, akik szakítás után 1 héttel máris beköltöznek egy másik hapsihoz, majd ha annak is vége, akkor megint egy hétre rá egy harmadikhoz...

Vagyis eléggé elk*rvult manapság már minden.

2012. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
az eljegyzés mindenképpen komolyabb. az igenis -szemben a ma divatos felfogással- jelent valamit, méghozzá azt, hogy a pár együtt képzeli az életét. már csak azért is komolyabb kell legyen, mert az eljegyzés szerintem nem előzheti meg az összeköltözést, hiszen úgy máris súlyát vesztené, komolytalanná válna az egész (hisz hogyan is vállalhatnék komolyan valamit, amiről nem is tudom pontosan hogy mit vállalok, nem igaz?)
2012. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Én ezekhez nem értek, szerintem a közös gyerek a valódi elköteleződés, mert még a házasságot is viszonylag könnyű felbontani. Egy közös ház megvétele, (kölcsönnel tetézve pláne) szintén összeköthet, de az igazi a gyerek születése. Az tényleg halálig köt össze, még akkor is, ha később külön mennek a felek.
2012. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Számomra az eljegyzésnek nagyobb súlya van, mert úgy gondolom, hogyha egyszer eljegyeznem akkor 2 éven belül szeretnék esküvőt is, esküvő után meg nyilván már bármikor akarhatunk gyereket is.
2012. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha együttlakás még nem volt akkor a eljegyzésnek SZERINTEM nincs értéke, lakva ismerszik meg az ember tartja a mondás, ez így is van, sokan jönnek ,hogy eljegyezték, de ha már együtt laknak utána és mosni főzni kell meg takarítani a másikra is akkor húzzák a szájukat, főleg, hogy nem ismerik egymás megszokott otthoni esetleg rossz szokásait, így ha előbb összeköltözni akar egy férfi a nővel akkor az komolyabb, mint hogy elhinteni egy mondatot aztán a közös életet messziről sem ismerik.
2012. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!