Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy mondjam ezt el neki:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam ezt el neki: eljegyzés vagy szakítás?

Figyelt kérdés
7 éve együtt vagyunk, 5 éve együtt élünk. Ő szeret engem, mégsem jegyzett még el. Elegem van a várakozásból, én esküvőt és saját családot szeretnék. Ha ő erre még nem érzi magát felkészültnek, akkor meddig kellene várjak? Hogy mondjam el neki, hogy vagy felségül vesz vagy elválnak útjaink?
2012. jún. 13. 12:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%

tedd fel magadnak a kérdést: mi a fontosabb? egy papír, vagy az hogy szeret, és családot alapítotok majd idővel?


te elhagynád csak azért mert nem akar feleségül venni, de amúgy jól megvagytok? bocs, de ez balgaság.


én nő vagyok, de nem akarok esküvőt. mondtam a páromnak, aki viszont mindenáron el akar venni feleségül. ő inkább belement a papír nélküli közös életbe, (mivel gyermeket tőle szeretnék), mintsem szakítson velem. az érzelmeim bizonyítását én nem egy szerződés aláírásában látom, hanem inkább abban, hogy kitartok mellette, és a társa leszek egy életre.

2012. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%
Tíz évig nem akar gyereket? Az azt jelenti, hogy nem akar gyereket. Tíz év múlva mi változna meg? Annyi hogy addigra már te is öregebb leszel (34) és lehet hogy már nem fogod bevállalni a szülést....remek kapcsolat, mit mondjak. Tök mindegy, jól kijöttök-e, ha más a jövő képetek, az egyikőtök boldogtalan lesz. Ha minden így marad, akkor te, ha "becsúszik" a gyerek, akkor ő.
2012. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
15%
Mindenképpen ülj le és mondd el neki az érzéseidet.Nem értem a pasikat,meg a sok hozzászólót,akik szerint a pasi egyenlőre nem áll készen az eljegyzésre és meg kell őket érteni.Türelmesen várni.Igen ám,de mi van a nővel?!Ennek fordítva is igaznak kellene lennie!Ha látja,hogy mennyire fontos neked az esküvő,akkor megteszi érted!Itt egy jó példa:A párommal nyolc éve jöttünk össze.Félév sem telt el,össze akart költözni velem.Nagyon jól megvoltunk.Párszor szó esett az esküvőről gyerekről,de semmi.Tudja milyen fontos nekem a család,mert sajnos nekem nincs.Kezdtem is bele betegedni az egészbe,vele nem nagyon akartam erről beszélni,mert mindig ugyanaz volt a válasz évekig,ha megkérdeztem (szeretnék megházasodni veled).Barátnőimnek,meg szégyeltem elmondani.2 éve megkérte a kezem.Azóta mintha újra belassultak volna a dolgok.Megbeszéltük,hogy elkezdjük intézni a dolgokat,de semmi.Részéről,amit kellene intézni,csak húzza az időt.Most megint sz@rul vagyok.Kiábrándultam az egészből.Tudom,hogy nagyon szeret,de lehet,hogy jobb lett volna régen elmennem.Mit tehetek?Megpróbálok alkalmazkodni,ennyi év után egyre nehezebb lenne elmenni.Nagyon szeretem őt,de,mar nem tudok úgy nézni rá.Pont így kellene megmondanod neki,ahogy leírtad,persze nem ultimátum szerűen.Meg kell vele értetned,hogy neked ez mennyire fontos.Mindenképpen mérlegeld magadban a dolgokat,hogy mennyire tudnál együtt élni ezzel a dologgal v.a párod nélkül és lehet,hogy találsz később valakit,akivel mindezt megvalósíthatod.Előbb alaposan gondold át,nehogy később megbánd a döntésed.
2012. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon szomorú,hogy egyesek a házasságkötést csak egy darab papírnak tekintik...
2012. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen nem csak egy darab papír, hiszen jelentősége van. DE! Ettől függetlenül nem mindenki házasságfan, és sokan ezt -nagyon buta módon- azzal kötik össze hogy az az ember akkor biztos hogy nem is szereti a párját, holott ez gigantikus butaság. Láttam én már olyan kapcsolatot ami a házasság után ment tönkre: azt a marakodást még nézni is durva volt, holott ha csak simán elválnak mint egy pár akkor lehet hogy még ma is barátok...Nem arról van szó, hogy a házasság rossz, de miért nem tudják egyesek egyszerűen felfogni hogy nem mindenkinek jön be?
2012. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

24 éves koromban még én sem akartam férjhez menni, pedig együtt éltünk a férjemmel (jó 10 év után házasodtunk össze).

Mégpedig azért, mert tökéletesen össze akartunk csiszolódni. Nem mintha az első pillanattól fogva nem lett volna tiszta, hogy együtt szeretnénk megöregedni, de az érzelmek számítanak, nem a kapcsolat "hivatalossá tétele".

Ja, meg össze is akartuk spórolni a lagziravalót, hogy saját erőből finanszírozhassuk az esküvőt. Ez se mindegy ám...

Szerintem a párod azért nem jegyzett még el, mert fiatalnak tartja még magatokat a házassághoz. Valszeg a karrierjére, a szabadon együtt töltött, "pelenkamentes" időkre vágyik még. Én megértem!

2012. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem futottatok ki még az időből, főleg te, egy 27 éves fiú épphogy elkezd majd megérni a házasságra, ha egyébként rendben van a kapcsolatotok, akkor szerintem ne szakíts vele, hanem beszéljétek meg a jövőképet, azt nyugodtan megkérdezheted, hogy mik a szándékai a következő évekre, mert te már szeretnél családot alapítani. A vőlegényem 29 évesen is félt még az elköteleződéstől, sok rossz házasságot látott. Elbeszélgettem vele néha csak úgy spontán, elmondtam, hogy mivel együtt élünk 2,5 éve már nem fog nagy újdonságokkal találkozni, ismeri minden tulajdonságomat, ez hatott, pár hónapra rá megkérte a kezem. Nagyon finoman közelíts a témához, hogy nehogy megijedjen, amúgy semmi rendellenes nincs egyikőtök viselkedésében sem :)
2012. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!