Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek korai lenne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korai lenne az eljegyzés?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, tervezgetjük a jövőt, de még csak 19 éves. Érett gondolkodású lány, értékrendje a helyén, szóval nem olyan, mint egy átlag 19 éves manapság. Én 23 éves vagyok, lassan már szeretnék családot. Vele szeretném leélni az életemet, csak nem tudom, hogy készen áll-e már rá. Ezt így nem szeretném szemtől-szembe megkérdezni, jobb lenne, ha meglepetés lenne. Elsők vagyunk egymásnak, arra annyit mondott, hogy szerinte az nagyon szép lenne, ha én lennék az egyetlen az életében, és még azt is tudom, hogy 23-24 évesen szeretne babát, ezekből gondolom, hogy nem lőnék nagyon mellé, ha megkérném a kezét.

Ráadásul félek a családjától is, hogy nem vesznek komolyan, mert mostanában nagy divat lett a fiatalok körében az eljegyzés, egyik ismerősünket is már 3x jegyezték el 18 éves koráig. Nem akarok komolytalannak tűnni a szülei szemében. Mi a véleményetek?


2012. jún. 11. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Igazán véleményt nem tudok rá mondani, mert nagyon egyéniség függő, hogy őt hogy érintené a dolog. Azt tudom, hogy az én szüleim vasvillával kergettek volna el, mert bár nem olyan rég voltam 19 (most vagyok 22), és nem is maradiak a szüleim, azért az én érdekeimet tartották mindig is szem előtt, érettségizzek le, diplomázzak le és ha már megtudok állni anyagilag a lábamon, akkor álmodjak nagyobbat. Még szerencse hogy én is így terveztem. :)
2012. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jegyezed el, utána viszont nem muszáj egyből az oltár elé rohanni. Mert így akár 10 évig is el lehettek.

Kérd meg a kezét, lássa ő is és a szülei is, hogy te komolyan gondolod, cuccoljatok össze, ha még tanulna valamit, támogasd a tanulásban, amúgy is lakva ismerik meg egymást igazán az emberek. A jegyességet bármikor fel lehet bontani a házassággal ellentétében, szóval most eljegyzed, 2-4 évig így jártok, aztán ha késznek érzitek magatokat, akkor összeházasodtok :) Aztán ez idő alatt anyós-após jelöltnek is lehet bizonyítani :)

2012. jún. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
utolsoval egyetertek :)
2012. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Szép dolog a meglepetés, de érdekes, hogy 3 év alatt egyszer sem került szóba köztetek ez a dolog, még csak említés szintjén sem. (mi lassan egy éve vagyunk együtt, ugyanez a felállás: 19L, 23F, de már rengetegszer szó esett róla, és szerintem ez így helyes. Kiszámítható, lehet rajta gondolkozni, lehet készíteni magunkat rá, stb.)


A házasság és az eljegyzés túl komoly dolog ahhoz, hogy ne beszéljetek róla, csak csináljátok.

2012. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Három év alatt tényleg szóba kellett volna hogy jöjjön. Szerintem beszéljetek róla - ez nem jelenti azt hogy nem lehet meglepetés a leánykérés.
2012. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Arról csomószor beszéltünk, hogy de jó lesz, ha összeházasodunk, meg hogy mit, hogy fogunk csinálni, de ilyen ilyen szinten erről mindenki beszél, aki együtt jár. Azt mégse mondhatom neki, hogy mit szólna hozzá, ha holnapután megkérném a kezét.
2012. jún. 11. 10:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már írtam, (tán elsőként, nem tudom) de ha 3 évet tudtatok várni a témával, akkor még bírsz néhány hónapot várni a lány kéréssel. Én elkezdenék puhatolózni kicsit előbb, hogy hogy áll ezzel a helyzettel, mert nem mindenki reagálna egyformán.

Én pl. addig nem szeretnék eljegyzést, amíg nem tudom, hogy 1-2 éven belül esküvő is lesz, mert számomra a lánykérés azt jelenti, hogy elkezdődik egy új korszak. Abban viszont teljesen biztos vagyok, hogy amíg mindketten tanulunk, addig nem jöhet szóba ilyen, mert nem tudnánk miből esküvőt szervezni, összeköltözni, stb. Nyilván igent mondanék, mert imádom a páromat és ha megkért, akkor nem fogom elutasítani, de rosszul esne, ha nem ismerne annyira, hogy tudja, hogy nekem erről más terveim vannak, nem 5 meg 10 éves jegyesség!

Én ezt így érzem, ahogy más érezheti máshogy, a lényeg hogy ha nem is nagyon, de mellé lehet ezzel lőni, szóval kicsit poénosan, finoman elkezdhetsz kérdezősködni dolgokról. Csak óvatosan, hogy ne jöjjön rá a szándékra. Aztán ha megtudsz valami hasznos infót, vagy megvárod, amíg elül a gyanú és utána kéred meg a kezét, vagy az ő akaratának megfelelően döntesz. Szerintem annak semmi értelme, hogy csak rámondjon egy igent, aztán nem történik semmi, csak elmondhatjátok magatokról hogy jegyben jártok. Gondolom te sem erre vágysz, ahogy kivettem a szavaidból!

2012. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék 5-10 év jegyben járást, max. 2-3-at, erről már beszéltünk, ő is így van ezzel. Meg arról is beszéltünk, hogy mi lenne, ha összeházasodnánk, amíg még iskolába jár, először nem rajongott az ötletért, de meggyőztem. Ismerünk másokat is, akik így vannak, és én is dolgozni fogok elvileg 1 éven belül, elég jó végzettségem lesz, ha minden jól megy, szóval csúnyán mondva el tudnám tartani.

De el se tudjátok képzelni, hogy mennyire félek komolyan rákérdezni erre, mert még tervezgetés szintjén minden jó volt, de így, hogy kezd komolyra fordulni, nagyon félek, hogy meggondolja magát, megijed, akármi, és nem tudnám elviselni, ha erre nemet mondana, szóval biztosra akarok menni.

2012. jún. 11. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, lehet, hogy érdemesebb először tőlük megkérni, ezt ugyanígy elmondani nekik is. Bár itt benne van a veszély, hogy nem fognak lelkesedni. Vagy számomra komolyabb, ha tényleg egy szép( nem drága) gyűrűvel, hanem igazi eljegyzés lesz, tehát vagy mindkettőtöknek legyen gyűrű, vagy neki eljegyzési, nem egy sima gyűrű, amit kineveztek eljegyzésinek. Nem vagyok anyagias, mielőtt jönnek a lepontozások, de szerintem ha komolyan gondolja, a módját is megadja (nem kell drága gyűrű, lehet ezüst is, de legyen igazi). Viszont ha megkéred most, akkor még egy évet várhattok az esküvővel, az pont jó lesz :) szerintem vágj bele, ha ő is szeret, márpedig én úgy gondolom az írásodból, akkor igent fog mondani, és előbb-utóbb a kétkedők is b e fogják látni, hogy ti egymáshoz valók vagytok :) Sok boldogságot!
2012. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Mi 5 éve vagyunk együtt, én 22 leszek idén, a párom 23. Abban hasonlítunk, hogy hasonlóan fiatalok voltunk mint Te, amikor megismertük egymást a párommal. Én 19 évesen is ugyanolyan komolyan vettem a kapcsolatunkat, mint most 22 évesen. Te 23 vagy, Ő 19, mit csinál? jár egyetemre? Együtt laktok? Ezek szerintem fontos kérdések.

Mi pl. nem akartunk eljegyzést, míg be nem fejeztem az egyetemet. Most volt a diplomaosztóm, szerintem nyáron lesz az eljegyzés (habár meglepetés lesz, de így gondolom). Abban az esetben ha nem tudtok együtt lenni, mondjuk a barátnőd elmegye egyetemre valahova, akkor felesleges szerintem. Ha tudtok együtt lenni, akkor hajrá, de akkor se maradtok le, ha eljegyzés jövőre lesz, még egy évvel később. Mi sokat komolyodtunk egy év alatt is. Vagyis a világnézetünk változott...jó irányba persze.


kérd meg a kezét a szüleitől is, és ne legyen titokban, mert az tényleg gyerekes.


22-L

2012. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!