Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Közelgő eljegyzés esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közelgő eljegyzés esetén menyire normális, hogy bizonytalannak érzem magam. Félek, hogy ha nem érzem magam 100%-ig biztosnak, akkor nem jó döntést hozok. Mennyire okozhatja a bizonytalanságomat az, hogy választottam egyszer már elvált?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most még ne parázz. Az eljegyzés nem jogi kategória, nincs semmi kötelezettséged. Egyébként természetes amit érzel, sőt van aki ezt érzi esküvő előtt is, mégis a legjobb döntést hozza.
2009. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az eljegyzés szép gesztus, de tulajdonképpen nem kötelez semmire sem őt se téged. Az egy formalitás. Ha újabb kétely merül fel benned utána hogy hozzá akarsz -e menni(bármilyen külső vagy belső ok miatt. Pl. ex) ; na ott már érdemes elgondolkodni....A házasság egyszeri döntés kell(ene), hogy legyen , de az eljegyzés még adhat válaszutat.

2009. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj magadba nézni, hogy az érzelmeidben mennyire vagy biztos. Gondold át, hogy adott esetben le tudnád e élni Vele az életedet. Attól most vonatkoztass el, hogy már elvált egyszer, hiszen lehet a mostani kapcsolata életre szóló lesz. Bár nem jogi forma az eljegyzés, de azért már egyfajta elkötelezettség, a házasságkötést megelőző szertartás. Ha az érzelmeidben nem vagy biztos, akkor inkább mond meg a párodnak, hogy még várjatok vele.
2009. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Természetes,hogy parázol kicsit és elbizonytalanodsz,hiszen ez már jelent valamit ,egy félig elkötelezettséget,lehet úgy érzed ezzel feladod,odaadod magad a másiknak,a függetlenségét mindenki félti.Az esküvő még nem egyenes következménye az eljegyzésnek bármikor felbontható minden következmény nélkül.Jegyezzétek el egymást aztán meglátod változnak-e az érzéseid és milyen irányban,ha továbbra is bizonytalanságot érzel akkor vagy nem ő az aki mellett elköteleznéd magad,vagy egyszerűen még nem értél meg a házasságra.
2009. júl. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az eljegyzés nem kötelez semmire, mint ahogy az előttem is írták. Nem kell hogy nagy felhajtás legyen, ez kettőtökről szól. És ha meggondoljátok magatokat, csak felbontjátok és kész. Mindenki mehet a maga útjára. Az pedig, hogy a pasi egyszer már elvált, az nem azt bizonyítja hogy "selejtes", hanem hogy nem a megfelelő nőt választotta annak idején.
2009. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Totál természetesen azonban nem teljesen értek egyet azokkal, akik azt mondják,hogy az eljegyzés nem kötelez semmire. Valóban nem kötelez semmire, de nem azért mondasz igent az eljegyzésre,hogy aztán felbontsátok.

Az emberben mindig benne van a vajon jól döntök-e érzés mindegy egyes döntés előtt, de ne parázz, dönts és teljesen rendben lesz minden ne aggódj.

2009. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%
Szerintem Te nem a párodban nem bízol, hanem magadban. Ha hinnél benne, hinnél kettőtökben, akkor ez a kérdés fel sem merült volna benned. Akkor sem merült volna fel benned, ha minden jól menne köztetek. Az a baj, hogy a gáz nem a pároddal van, hanem Veled. Ő annak ellenére hisz bennetek, hogy már kapott egy óriási pofont az élettől. Te meg itt kételkedsz. Szerintem mondj nemet! Ő mindenképpen jobban jár!
2009. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadónak:

Képzeld, azóta az eljegyzés megvolt, és láss csodát, fel is bontottam, mégpedig, mert kételyeim - melyeket itt nem különösebben fejtettem ki - beigazolódtak. Hogy csak egy "apróságot" említsek: az emberről, akit valaha szerettem, kiderült, hogy nem is vált el. Ennél nagyobb hazugságot nemigen hordott hátán a Föld. Neked azonban félig meddig igazad van: nem bíztam kellőképpen magamban, hogy a szívem súgta hangra bizalommal hallgassak.

Éreztem, miközben olvastam a válaszod, hogy az tele van indulattal... remélem nem túl fájdalmas sebeket tépett fel az a pár perc, amíg ezeket a mondatokat írtad nekem.

2009. dec. 22. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!