Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy érintene ez a kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érintene ez a kérdés titeket a saját eljegyzéseteken?

Figyelt kérdés

Már elég rég volt az eljegyzésem, de nagyon bosszant, hogy a párom azt kérdezte, leszek-e a gyerekei anyja. Normál esetben azt kérdezik, leszek-e a felesége?

Elsősorban feleség szeretnék lenni..

Szóba jött tegnap a házasság téma, erre ő azt mondta addig nem vesz feleségül, amíg a városházán is meg kell esküdni a templomi után. Mert hogy ő Isten áldását kéri csak bla bla. És városházára be se teszi a lábát.

Nem vagyok nagyon vallásos, én azért mennék hozzá, mert őt szeretem, ő maga miatt lennék a felesége.

Az egésztől elment a kedvem, a jegygyűrűt is szívesen visszaadnám.

Ti ezt hogy látjátok?

Úgy érzem nem is szeret egyáltalán, csak gyerek kell neki, mert ő már 40, én pedig 24.


2009. júl. 23. 09:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy volt már polgári esküvője és nincs elválva?
2009. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira gyerekeket akar, mond, hogy te pedig nem akarsz úgy gyereket szülni, hogy nem vagytok összeházasodva.
2009. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%
Te mit csinálsz Franciaországban? Nem dolgozol? Vele mentél ki? Ha így van, nagyon kiszolgáltatott leszel ha szülsz 1-2-3 gyereket.
2009. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Még sosem volt esküvője, az tuti.

Érdekesek a válaszok, egyre jobban elgondolkodom rajta, vajon mit akar ebből kihozni.

Először otthon éltünk másfél évig, utána Angliában, most pedig itt.

Igen ez a kiszolgáltatottság érzés bosszant, mert mire szépen megtanultam angolul és lett munkám is, költözni kellett. Persze franciául nem beszélek még, csak pár hónapja vagyok itt.

(Hú már az egész életemet elmeséltem, bocsika :) )

Semmi esetre sem szeretnék otthon ücsörögni egy óvodányi gyerekkel, persze minden nap tanulok, de sehogy sem lesz egyszerű.

Csak azt nem értem, hogy ő odavan azért, hogy magyar állampolgár legyen, annak idején ezért kezdett esküvőről beszélni, mondtam ilyenek miatt szóba se jöhet a házasság.

Lehet most visszavág, azt sem zárom ki. Ez csak most jutott eszembe.

(Én nem akarok francia állampolgár lenni, ne értsetek félre)

2009. júl. 23. 13:30
 25/36 anonim ***** válasza:

A párod lelkivilágát neked nagyon jól kell ismerned.

Nem lehet, hogy neki sokkal fontosabb Isten előtt a szövetségetek, mint a hivatali forma? Én már hallottam ilyenről. De, ha így van, és jól ismered a párodat és az ő lelkivilágát, akkor nem akadsz ki rajta. Talán nem is ismered eléggé??


Különben nem vagyok biztos abban, hogy a templomban összeadnak, polgári házasság nélkül. Szerintem erre van valami szabály.


És , hogy arra kért, hogy légy a gyerekei anyja, ez a legmegtisztelőbb amit egy nő kaphat. Ezen nem megsértődnöd kell, hanem büszkének lenni rá.

2009. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Előttem hozzászólónak: Szerintem az lett volna a legmegtisztelőbb, ha arra kéri, hogy a társa legyen az élete hátralévő részében...

Egyébként ha nem tévedek nagyon nagyot, Franciaország vezette be talán elsőként Európában, hogy a templomi esküvő a polgári házasságkötés nélkül semmis. Valahogy nem hiszem, hogy a párod ezt ne tudná...

2009. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%

Ha a párod keresztény, akkor a homoszexualitás bűn, a házasság meg kettőtök elkötelezettségén túl a gyerek(ek) vállalásáról, felneveléséről is szól. (Nagyon leegyszerűsítve a problémádra.)

Azt hozzáteszem, hogy házasság nélkül együttélni is bűn...

Próbáld megismerni (vagyis figyelj a "blabla" részre is:) a nézeteit, vallását is, enélkül érhetnek meglepetések.

2009. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész kapcsolat számomra egyáltalán nem meggyőző. És ahogy látom, számodra se. Mért nem akar elvenni, plusz a korkülönbség - ez már elég nagy ahhoz, hogy később problémákat okozzon. Az anyós kérdést egáltalán nem lehet mellékesként kezelni, csak itt ezen a lapon hányan panaszkodnak arra, hogy az anyósuk tönkreteszi a házasságukat. Ráadásul neki ott van a családja, a hátországa, az anyanyelve, neked meg nincs ott. Nem kellene beleöregedned egy bizonytalan rossz kapcsolatba (lehet, hogy az eljegyzés óta már megunt, van ilyen), addig lépj ki, akár hazaköltözve is, amíg nem késő, ne tedd tönkre az életedet, pláne néhány gyerekét. Ha elváltok, (én már azt látom előre), csak komoly gondok lesznek a gyerekelhelyezéssel a két ország miatt.
2009. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
az van a városházán hogy az a hivatalos!!ez a melegekkel hát nem tom na ilyen kifogást nem hallottam még ! az én páromnak a templomi nem smakkol ez van a férfiak meg vannak zakkanva!!!!??mi nekik a jo ????
2009. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
14.49-es, tehát kettővel ezelőtti vagyok. Tovább gondolkoztam rajtad, és arra jutottam, hogy te négy évvel ezelőtt igen fiatalon 20 évesen fülig szerelmesen mentél bele ebbe a kapcsolatba, minimális élettapasztalattal és minimális kapcsolati tapasztalattal, azóta pedig neki szenteled az életedet, követed egyik országról a másikra, mindezt egy régesrégi be nem tartott házassági ígéretért. Az eljegzés és az esküvő között szokásosan nem lelik el több év. Nyilvánvalóan esze ágában nincs elvenni, ez a duma a melegekről meg az egyházi esküvőről csak rizsa. Csakúgy mint a magyar állampolgárság, ugyan minek kéne az neki? Gondold át, hogy mit jelent neked ő, mi köt hozzá, mi köt benneteket össze. Ő már benne volt és pláne van a korban, jó vagy neki fiatal szeretőnek meg háztartási cselédnek. Neki jogában áll így élni, de te ezzel a sehova se vezető állóvízzel tönkreteszed az életedet, közhellyel fogalmazva elvesztegeted az ifjúságod. Ráadásul ott állsz egymagadban, tanácsot adó, végigbeszélgető szülők, testvér, barátnő helyett idegenekkel virtuálisan beszéled meg a gondjaidat, amikre lassan-lassan ráébredsz, csak még nem nagyon mersz. Lépj ki ebből a csak az ő érdekét szolgáló kapcsolatból, tanulj (dolgozol vagy eltart?), hogy végzettséged legyen - ezt is elszalasztottad - hogy a saját lábadra állhass, itthon vagy egy szimpatikus országban, addig, amíg fiatal vagy, most még lehet. Különben az egész életedet boldogtalan elfásult rabszolgaként fogod leélni.
2009. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!