Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy érintene ez a kérdés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy érintene ez a kérdés titeket a saját eljegyzéseteken?

Figyelt kérdés

Már elég rég volt az eljegyzésem, de nagyon bosszant, hogy a párom azt kérdezte, leszek-e a gyerekei anyja. Normál esetben azt kérdezik, leszek-e a felesége?

Elsősorban feleség szeretnék lenni..

Szóba jött tegnap a házasság téma, erre ő azt mondta addig nem vesz feleségül, amíg a városházán is meg kell esküdni a templomi után. Mert hogy ő Isten áldását kéri csak bla bla. És városházára be se teszi a lábát.

Nem vagyok nagyon vallásos, én azért mennék hozzá, mert őt szeretem, ő maga miatt lennék a felesége.

Az egésztől elment a kedvem, a jegygyűrűt is szívesen visszaadnám.

Ti ezt hogy látjátok?

Úgy érzem nem is szeret egyáltalán, csak gyerek kell neki, mert ő már 40, én pedig 24.


2009. júl. 23. 09:33
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

A "leszek-e a gyerekei anyja?" egy nagyon szép archaikus kérdés. Mára már meg-, sőt elkopott a szépsége, hasonlóan a szerető szavunkhoz. Archaikus jelentésében meghitt, és többet fejez ki annál, hogy feleségül kér.

Tehát ezek a kérdésen nem kell bosszankodni vagy felháborodni. Főleg hogy a leírásod szerint erősen vallásos.

Az most egy másik kérdés, hogy kedves volt-e tőle ezt a formát használni!?! Én magam használom az Adjon Isten! és Isten vele! köszönéseket, de csak és kizárólag azoknak (nyilvánvalóan néhány idős embernek), akikről tudom, hogy ezt a köszönési formát megtisztelőbbnek tartják, mint pl. jó napot kívánok .


Ez a "amíg a városházán is meg kell esküdni" dolog viszont nem vallásosságra, hanem egyenesen bigottságra utal.

A helyedben nagyon erősen elgondolkoznék a "biztosan kell nekem ez az ember?" kérdésen!

Mi van akkor, ha pl. a gyereketeknek nem engedi beadni a védőoltást arra hivatkozva, hogy ha beteg lesz, akkor majd Isten segítségét kéri...


Hallgass az érzéseidre, add vissza jegygyűrűt!

Mélyen érző ember nagyon nehezen jut el addig az érzésig és gondolatig, hogy a jegygyűrűt visszaadja, de ha eljutott, akkor az olyan mértékű lelki törés és seb a kapcsolatában, ami talán sose gyógyul be rendesen.

2009. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm, sok értelmes választ kaptam, ami erre az oldalra nem igazán jellemző néha :)

Visszaadtam a jegygyűrűt!!!

2009. júl. 27. 13:41
 33/36 anonim ***** válasza:

És mit szólt - hogyan tovább?

(Egyik remélhetőleg értelmes 09.54)

2009. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted!

Bár nem ismerlek titeket, külső "megfigyelőként" a fickó nekem túlságosan egoistának tűnt. Nem is érdekelte, hogy te mit gondolsz? Meg az anyjával szemben sem védett meg, mikor szóba került az állampolgárság. (Amúgy a Biblia szerint a házasság előrébb való kapcsolat, mint a szülői). És mi lett volna, ha gyereket szülsz neki? Lehet a legnagyobb problémák esetén sem állt volna ki melletted, és lelkileg egyedül maradtál volna egy olyan helyzetben, amiből nagyon nehéz kimászni.

Szerintem jól döntöttél.

A pasi különben is idős volt hozzád- az én világnézetemben :) Őt már tényleg sürgette az idő, de téged még egyáltalán nem.

Ja, és még egy dolog, amit te is tapasztalhattál, és az én tapasztalataimra is támaszkodhatsz: Óvakodni kell a bigott, vallás mögé rejtőzködő (azzal takarózó) emberektől!

2009. aug. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Meglepődött, azóta meg közeledni akar meg élettársi papírt. De azt mondtam neki, az a bu.iknak van kitalálva, úgyhogy hagyjuk is az egészet :)

Így már úgy érzem 1-1.

Utolsóval tök egyetértek, már menekülni fogok ez ilyen emberektől...

Köszönöm, szép estét!

2009. aug. 2. 21:02
 36/36 anonim ***** válasza:

Okos, magyar lány!!!!!:)

A franciák tényleg f@szok!:D

Egy gyönyörű magyar lánytól akart gyereket, naná!!

Csak béna volt

2009. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!