Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lánykérést tervez (t) ünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérést tervez (t) ünk, közben történt egy-két dolog. Úgy érzem megtört bennem valami. Mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Eltelt egy év, és szóba került a házasság. A barátom elkezdte mondogatni, hogy lassan elérkezettnek látja az időt a lánykérésre. Tudjuk egymásról milyen távlati terveink vannak az életben, az erre vonatkozó vágyaink megegyeznek.

Nem vagyunk gazdagok, csak spórolással, szerényen, közös összefogással van esélyünk a külön háztartás (saját ház) kialakítására. Kis városban élünk, de a környező kis falvakban (10 km-es körzet) gyönyörű, apróbb családi házat már 2,5-3 millió forintért kaphatnánk (itt a városban egy üres telek 4 millió ft-nál kezdődik). Ez is hatalmas összeg, ha azt vesszük, közösen kéne előteremteni a rá valót...

Munkahelyet kellett váltania, és akkor kibukott, hogy körülbelül annyi adóssága van, hogy a fizetése körülbelül ezek törlesztőrészleteit fedezik majd...

Van egy nagyobb összeg, amit a szülői ház felújítására (tetőt kellett cserélni) vettek fel, amit ő fizet évek óta, és a későbbi nagyszülői örökségből szándékoznak majd kiegyenlíteni.

Ezen kívül családban kezességet vállalt egy kölcsönnél, a rokon lelépett, annak törlesztését tőle vonják...

Szóval, jelenleg ott áll a dolog, hogy 5 millió forintnyi tartozással a nyakában kellene saját életet kezdeni, és ezt ezidáig titkolta...

Szörnyű érzés, hogy minden probléma (és a szégyenérzet miatt elhallgatott adósságok) ellenére van egy emberileg meg tök jól működő kapcsolatom, de el nem tudom képzelni, hogy tudnánk így esetleg közösen előrébb lépni.

Elszomorít a tudat, hogy végeláthatatlannak tűnik ez az egész, és mintha soha nem lehetnénk boldogok.

Vállal plusz munkát, de ebből sem jön össze annyi, hogy ne hiányozna a törlesztéssel kieső összeg.

Annyira el vagyok keseredve. Nekem, nekünk nem jár a boldogság majd soha?! Mit tehetnék most?



2012. aug. 22. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Engem az bántott volna,hogy titkolta.

Nem bíznék benne.

2012. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

emberileg nem működhet "tök jól a kapcsolat" ha titkolta az 5millió forintos tartozását... hahó, majdnem egy éven át titkolta, közben közös jövőt, családot terveztetek amihez pénz kell...

Engem kifejezetten az érdekelne, hogy mi a fenének kellett ezt titkolni? Mert a mai világban nem szégyen a hitel és az se hogy valaki nem tud idejében önállósodni, de titkolni a tartozásait, ami közvetve kettőtökre hat ki nagyon nincs rendben. Mi a fenének csinálhatta? Lehet ti látszólag jól éltek és arra utazott talán, hogy a szüleid majd bőven tudnak adni, és nem kell annyi önerőt vállalnia??? Bocsi a rosszindulatú feltételezéssel de ilyen méretű titkolózás nállam nem fér bele.

Amúgy mit tudnátok csinálni? Ha megtudjátok beszélni ezt a konfliktust, együtt maradtok, dolgoztok amennyit tudtuk, és gyűlytitek a pénzeteket, a család meg egyebek, pedig elodázódnak évekkel... (ha csak nem akartok újabb hitelt felvenni, amit majd az unokáitok is nyögnek...)

2012. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőség van:


1. vele maradsz és beletörődsz, hogy ez van, 40 évesen talán összejön a közös élet dolog.


2. vele maradsz és törekedsz rá, hogy neked jobb anyagi körülményeid legyenek (tanulsz ,megpályázol más állást stb)


3. Otthagyod és újrakezded a társkeresést remélve, hogy a következő jelölted már alkalmas lesz egy jobb életre.

2012. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A szülői házra felvett hitelt, miért ő fizeti és miért nem a szülők?l

A rokon mikor lépett le, és mióta fizeti más adósságát?

Körbe kellene járni a témát, hogy hogyan tudna megszabadulni a kötelezettségektől. De legalábbis az utóbbitól. Az előbbinek a felét, meg a szülők is fizethetnék, elvégre az ő házukról van szó.

Szerintem is az a gáz, hogy 1évig titkolta...hogy derült ki? Miért csak most beszéltek róla? Hogyan alapoztátok volna meg így a jövőt, hogyha nincs is pénze, amit félre tudott volna tenni nektek?

Nem mondom, hogy szakítanék vele, sem azt hogy nem mennék hozzá. De eléggé felelőtlen ez a hozzáállás. Ha tud változni, változtatni a helyzeten, akkor hajrá! De kikötném, hogy ez volt az utolsó dolog, és innentől az összes pénzügyéről tudni akarnék visszamenőleg is!

2012. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tanulok, új munkahely van, dupla annyi fizetéssel, szóval ez pipa.

Nem gondolnám, hogy azért akar velem lenni, mert úgy tűnik jobbak az anyagiak nálunk. Teljesen tisztában vele, hogy nincsenek, és nem is lehet milliókra számítani.

Azaz, a nagyszüleim hétvégi háza, és lakása a miénk tesómmal, haszonélvezők a nagyiék, de erről ő nem tud, szóval erre nem alapozhat. Nyilván én meg nem is akarok, nagyon fiatalok, imádom őket, és éljenek még vagy 100 évet. :)

Bánt valahol igen, hogy ugyan említette a lakáskölcsönt, ezt még meg is értem, és sajnos nagyon úgy tűnik, hogy az örökség is lassan időszerű lesz nála, bár ne legyen így :(

Ami viszont a kezesség dolgot illeti, nos, ez idő közben alakult így, csak nem merte elmondani.

Miért nem???

Részben pedig igen, kicsit kiábrándító, hogy kaparok ezerrel az életben, és mikor végre azt gondolom olyan társat kaptam, aki valóban társ lehet a jövőben, kiderül, hogy tulajdonképpen jó ideig nem számolhatok ezzel...

2012. aug. 22. 17:07
 6/20 A kérdező kommentje:

Kicsit katyvasz volt a hozzászólásom, de:

- Lakáshitel pontos összegét titkolta. A felét mondta el gyakorlatilag.

- Ez az adóstárs dolog pedig a kapcsolat vált aktuálissá, és nem merte elmondani, azóta pedig így maradt...

Kikötöttem, hogy innentől kezdve nincs apelláta, mindenről tudni akarok, másként nem működik.

A lakáshitelt nem a szülők fizetik, mert egész egyszerűen nem tudják egy ideje... Válság miatt drasztikusan csökkent a fizetésük, volt időszak, mikor az édesanya munkahelye egyszerűen becsődölt, 2 hónapig otthon volt, stb... Ezt is megértem valahol, másrészt bánt, hogy ez is az ő nyakában maradt.

2012. aug. 22. 17:12
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Azért az elég elszomorító,hogy állításod szerint emberileg tök jó a kapcsolat de amint felmerült valami anyagi nehézség már elgondolkozol a folytatáson.Nem vagy te szerelmes ebbe az emberbe az már biztos.A hármas válaszoló 3. lehetősége meg egyenesen undorító!Keressél mást egy jobb élet reményében.Én eddig abban a hitben voltam,hogy az emberek érzelmek alapján választanak maguknak párt és nem érdekek alapján.Sajnos ez a szemlélet az általános és még el is fogadott.Szinte minden ember úgy van vele,hogy egy fiatal,csinos nő válasszon magának egy tanult tehetős és sikeres férfit.Ezek a legfontosabbak.Az érdekek.A többi meg jön majd magától.Vagy nem.Nem kell csodálkozni,hogy lépten nyomon le pénz éhes ribancozzák a nőket.Mert a többségüknek tényleg az az elsődleges.Te is hagyd csak ott a barátodat aki jó volt míg nem tudtál az adósságról.Keress egy gazdagabbat és legyél az eltartott kutyája.Máshoz úgysem ért a te fajtád!
2012. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

kicsit tényleg úgy tűnik, hogy te nem amiatt aggódsz hogy eltitkolt előtted valamit, hanem a pénzt illetően...


hány ember van akinek tartozása van a mai világban? RENGETEG.

és igen is fizetik a tartozásukat és boldogok is tudnak lenni mellette.

nem lehetsz olyan szilárd a párkapcsolatodat illetően, ha kiderült az 5 milliós tartozás és te már le is fújnád a lánykérést.


igazából ezt neked kell eldöntened mit akarsz, hogyan tovább.

ha tényleg szereted akkor nem olyan nagy probléma az 5 milliós tartozás, és ha szereted még segíthetsz is neki egy kis pénzzel! :)

2012. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves hetedik!

Ezt úgy zusammen kikérném magamnak!

Ha azon a vonalon járnék el, amit te bemutatsz, már az elejétől kezdve nem lennék vele. Gondolod, ha pénzes pasi kellett volna, akkor nem állok tovább az első náluk töltött délután után, mikor meglátom a szerény kis házukat?

Vagy leálltam volna vele azért, mert én egyetemre járok, jó állásom van, ő meg "csak" szakmunkás?

Butaságokat beszélsz... Nem számít mennyi pénze van, az számít, hogy egészen más képet adott a dolgairól, mint ami valójában a helyzet. Nem ijedek meg attól, hogy sokkal nehezebb lesz, vagy valamelyikőnk szüleinél kell egy ideig élnünk, és nem kapok kacsalábon forgó kastélyt BMW-vel.

Ugyanolyan egyszerű, falusi családból való vagyok, mint ő.

Réges-rég elhagyhattam volna, amikor kezdtek szembetűnni a dolgok, és nem tettem. Helyette pénzt adtam neki, hogy legyen nála, bérletet tudjon venni, ilyesmi.

Itt azon volt a hangsúly, hogy azzal, hogy szégyenében eltitkolta mi a helyzet, és felvetített egy gördülékenyebbnek tűnő jövőképet, hatalmas csalódást okozott, mikor kiderült, hogy mégsem így van.

Átvertnek érzem magam, azért, mert a millióira számítok.

Sajnálom, ha rosszindulat látszódott benne, de Te sem tudsz a haragnál tovább látni.

És igenis szeretem. Inkább lemondok a gyermekáldásról, a saját házról, de nem hagynám el "semmi pénzért sem"!

2012. aug. 22. 17:31
 10/20 A kérdező kommentje:
*Átvertnek érzem magam, DE NEM azért, mert a millióira számítok.
2012. aug. 22. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!