Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Túl maradi vagyok vagy másnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl maradi vagyok vagy másnak is furcsa ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom, én egyszer hoztam fel barátomnak az eljegyzést, akkor is csak olyan szinten, hogy "képzeld xy-t eljegyezték". Csak kíváncsi voltam a reakciójára és még így is megfordult a fejemben, hogy nehogy célzásnak vegye, mert azt szeretném, ha akkor történne meg, amikor ő magától határozza el magát erre.


Ugyanakkor a közvetlen környezetemben 3 olyan lányt is ismerek, akik odaálltak a barátjuk elé és megkérdezték, hogy "na és mikor veszel már el feleségül?". (mindegyikük 20 év körüli)


Nem bántásból, de ők nem gondolnak rá, hogy jobb lenne, ha nem erőltetnék rá ezt a barátjukra? Olyan furcsa ez nekem, nem hiszem, hogy egy 21-22 éves fiúnak feltétlenül a mihamarabbi nősülés lenne az álma. Aztán 1-2 hónap múlva meg jön a "jaj de nagyon meglepődtem" és a "jaj de nagyon boldog vagyok". Nekem meg csak az jár a fejemben, hogy mekkora színjáték ez az egész.

Én vagyok túl maradi? Pedig én is csak 22 vagyok. Tudom, nem kéne ezzel foglalkoznom, mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, de nekem ez így akkor is túl mű.


2012. aug. 23. 01:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy az, ez tényleg csak színjáték. Ismerősömék szintén ilyen fiatal huszonévesek, gimi óta együtt vannak, szeretik egymást nagyon, de egyelőre nincs mód esküvőre vagy együttélésre, hiszen mindketten suliznak, így pózerkodni meg minek? Nem az a szeretet mértéke.
2012. aug. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy maradi.

Nem a kérdéshez kapcsolódik, de ahhoz meg szokj hozzá, hogy az egész élet egy nagy ,,mű" valami.

Majd felnősz és rájössz, hogy a barátságok nagy része műbarátság, a kollégáid kedvessége műkedvesség, az anyósod szeretete műszeretet, a sok vacak amit rád tukmálnak a reklámok mű*szarok, mű a köröm, mű a mell, mű a haj, mű a szempilla, mű a virág a temetőkben, mű a fütyi és a legtöbb házasság is egy nagy mű valami. Nagyon oda kell figyelni ha valami igazi értéket akarsz találni. Aztán lehet, hogy csak én vagyok ilyen pesszimista, bár inkább szomorú tapasztalatnak mondanám.

2012. aug. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen tényleg furcsa valakit eljegyezni, főleg, hogy a gyűrű sem olcsó mulatság. Nem kell szerintem elsietni. Aki odaáll a barátja elé, az a gyűrűre hajt, hogy elmondhassa, menyasszony. Attól még a szerelem nem változik semmilyen irányba.
2012. aug. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
szerintem meg felnőtt emberek között, akik együtt akarják leélni az életüket nehogy már "ne lehessen" beszélni egy-egy témáról, nem követelőzés, hanem beszélgetés szintjén. nekem inkább az a furcsa, ha két ember közös, életre szóló döntése úgy van beállítva, mintha az egyikük nem is tudna róla :D ez nekem megmosolyogtató. mondjuk az lehet, hogy erre nem a 20 éves kor a legjobb..
2012. aug. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek a 4. válaszolóval.

Nekem az furcsa hogy a nőknek erre a dologra úgy kell várni, mintha valami érdem lenne.

Persze itt 21-22 éves fiúkról írtál, elhiszem hogy ők nem akarnak nősülni még, de 25 felett szerintem ez már nem kellene hogy olyan nagy dolog legyen. Hiszen ezért jövünk össze, ezért van a randizás, az ismerkedés az elején, hogy kiderüljön ezzel az emberrel együtt tudok-e lenni egy életen át, tudnék-e vele családot alapítani. Erre valakinek rájönni elég egy hét, valakinek kell 1-2 év. De amikor már 5 éve együtt vannak, és a fiú még nincs kész rá? Főleg ha az 5-ből 4 éve együtt élnek... az is olyan mint a házasság, csak épp nem hivatalos (és szerintem így nincs akkora összetartó ereje)

Tényleg nem értem az egészet. Ha nem házasság párti, akkor az az első pár randid kiderül. Legalábbis én a férjemmel ezt a legelején tisztáztuk. Ki hogy képzeli a jövőjét, az életét, és mivel egyezett az enyémmel folytattuk. Egy év együttélés után megkérdeztem hogy mit szólna hozzá ha összeházasodnánk? Tetszett neki az ötlet. Vettünk gyűrűt, bejelentettük a döntésünket a családnak, ez volt az eljegyzés. Majd megszerveztük az esküvőt.

Semmi értelmét nem látom a célozgatásnak, meg annak hogy majd a fiú szervez valamit, vesz gyűrűt... stb. A párom is azt hitte erre vágyom, hiszen minden filmbe így van, de ez a valóság. Sem a párom, sem a legtöbb férfi nem az a szervezkedős tipus :) ő mesélte hogy már hónapok óta azon agyalt hogy fogja ezt az egészet kivitelezni, hogy nyűgözzön le, meg honnan szed pénzt a gyűrűre (főleg hogy közös kasszán voltunk).

Megoldottuk. Nekem nem kell a kérését kiérdemelnem, neki nem kell engem lenyűgöznie hogy megkapjon. :) Ez egy döntés! Ráadásul életreszóló (elvileg)

25N

2012. aug. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Ebben a korban én is úgy érzem, hogy nem igazán kéne a lányoknak felemelegetni ezt.

De ahogy előttem írták, 25 felett, nyugodtan szóba lehet hozni. Barátnőm speciel 4 éve van együtt a párjával, 3 év után került szóba a házasság, kiderült a srác egyáltalán nem házasságpárti, a barátnőm meg nagyon. Még most is megy náluk a huza-vona, nem tudom meddig húzzák...

2012. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

érdekes....én sose kérdeztem ezt igy meg, de megbeszéltük , hogy mi össze fogunk házasodni...többször esett szó róla, tudtam, hogy a nyáron meg is kéri hivatalosan ugymond a kezemet...egyáltalán nem volt meglepetés lényegében, mert mi már annyira megbeszéltük ezeket...másképp ha nem beszélünk rola, akkor számomra az nem is létezik, ergo nem is akarok feleségül menni hozzá...na mindegy...mi tudtuk mi lesz, belecsempészett egy kis romantikát és ennyi:)

24L

2012. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja hát mi se csak akkor az egyszer beszéltünk róla, sőt mostanában elég sokszor szóba jön, de nem én hozom fel. :)
2012. aug. 23. 09:58
 9/19 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom. 22 múltam, lassan 2 éve leszek együtt a barátommal. Nem tagadom, örülnék az eljegyzésnek, viszont annak vagyok a híve, hogy eljegyzés után max. egy éven belül házasság legyen, az meg nálunk még nem működne, mert mindketten tanulunk, nincs önálló keresletünk.

Szerintem, ha mesélted a barátodnak, hogy XY-t eljegyezték, az még nem célzás. Én is elmondanám a barátomnak, főleg, ha ő is ismeri. Én sem akarnám "kiprovokálni" az eljegyzést, szerintem nem tesz jót a kapcsolatnak.

2012. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

És az miért számít kényszernek ha a nő hozza szóba? Valamilyen szinten maradi vagy, mert egyre csak azt írod hogy nem te hoztad szóba. Mi 5,5 éve voltunk együtt és fél éve együtt éltünk a közös házunkban, munkahellyel, suli befejezve stb.. mikor úgy döntöttem megkérdezem miért nem jegyzett még el. Beszélt mindent hogy ő nem akar házasodni, stb..Elmondtam neki hogy ezt komolyan meg kell beszélni, nincs helye ennyi év és közös házba vágás után a mellé beszélésnek. Elmondta az indokait én is az enyémeket. 3 hónap múlva eljegyzett és már akkor bevallotta már így is jobb. Amúgy 2 hete volt az esküvőnk 7 év után és nagyon örülünk neki. Csodálkozik magán hogy régen miért tiltakozott stb.. Sokkal jobb így nekünk és az esküvő is nagyon jól sikerült. Tehát ilyen szempontból maradi vagy. Én úgy érzem ha szeretem egy jó kapcsolatban nincs olyan hogy nem merem szóba hozni, hogy ciki.Hát kivel beszélje meg az ember a szomszéddal?

Más szempontból nem vagy maradi.Én sem sok jót gondolok az iskola melletti eljegyzésekről, mikor még az összeköltözés lehetősége sincs meg jó pár évig még. Mi a munkába állásom után 1 évvel vettük a házat, utána még 1 év eltelt mire beköltözhettünk majd fél év együtt élés után éreztem azt kaptuk amit vártunk, nem volt meglepi és zsákba macska lépjünk tovább.

2012. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!