Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha nem vesz el elmehet. Erre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem vesz el elmehet. Erre megsértődött. Szerintetek?

Figyelt kérdés

7 éve együtt vagyunk, 5 éve jegyesek és élettársak(nem jogilag). 32 éves vagyok. Férjhez akarok menni, családot akarok! Korábban nem volt olyan fontos számomra sem a "papír", nem siettettem, de most nagyon úgy érzem, hogy ha most nem vesz el, amikor minden szép és jó, amikor boldogok vagyunk és már ismerjük egymás minden gondolatát, az azt jelenti, hogy soha nem is fog elvenni.


Bármennyire is szép az élet vele. Ha nem lépünk tovább én lépek tovább. Elmondtam neki, erre megsértődött, hogy ha így állok hozzá, akkor nem is szeretem igazán. Zsarolásnak ő nem enged.


Ez zsarolás? Szerintem természetes igény.

A hétvégén szakítottam vele.

Állt a bál rendesen.


Most a határidőn gondolkodok, hogy mikorra várjam el tőle, hogy elköltözzön tőlem.


De közben meg kutyául szenvedek. Nem akarom én igazán, hogy vége legyen. Sőt belehalok, hogyha tényleg vége lesz, de végre érezni akarom, hogy számítok, hogy igazán számítok annak a férfinak, akivel együtt élek, akinek mindent megteszek, akinek gyereket akarok szülni.

Miért nem vagyok annyira fontos, hogy a feleségének akarjon?


Komolyan visszahoznám a régmúltat, amikor büntették a házasságszédelgőket, akik hosszú évekig csak ígérték a házasságot.


2012. aug. 27. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
35%
kib...szott papír jól bekavar... 7 évet ezért nem szabad feladni. Annyian élnek boldog családban enélkül is...
2012. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészről nem egy jó dolog papír miatt borítani, egyáltalán nem biztos, hogy érdemes. Másrészt alapvető világnézeti különbségeket és eltérő jövőképet mutat az, hogy ennyire máshogy gondolkoztok a dologról. Úgy érzem, az alapján, hogy eljegyzett, nem Te vagy a ludas abban, hogy félreértettétek egymást: ha nem akar házasodni egy férfi, az ne jegyezze el a barátnőjét, hanem az elején mondja el neki, hogy mit gondol erről. Az eljegyzéssel megértem, hogy félrevezetve érezted magad. :(


Amúgy beszélgetésekből nem derült ki számodra korábban is, hogy mi a helyzet? :(

2012. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem érhető, amit szeretnél, csak nem így kellett volna tálalni. Leülhettetek volna, és elmondhattad volna a párodnak, hogy számodra ez miért fontos, miért szeretnéd. Ebben az esetben szerintem könnyebb lelkiismerettel állhatnál oltár elé.

Most azonban, még ha be is jön ez a "zsarolás" (mert tulajdonképpen az) akkor is tudni fogod, hogy igazából neki eszébe sem jutott volna magától elvenni, és az egész felhajtás azért van, mert kihisztizted.

Ha tényleg olyan jó a kapcsolatotok, ahogy mondod, a normális szóból is megértette volna, hogy te erre vársz.

Most mérlegelj, hogy mi a fontosabb? A papír, vagy hogy egy harmonikus, szeretetteljes kapcsolatban élsz?

Gyereket sem akar?

2012. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
33%
ne legyél butus!! Nálunk e volt még házasság még csak gyűrűnk sincs mondjuk mostanában nem is lesz mert nincs rá pénz!!Nekünk van 2 gyerekünk 5 éves és 13 hónapos....ha szereted de igazán nem fogalalkozzol a papirral.Tudom fontos mg minden!Igazából nekem is de szeretem én a páromat a papir nélkül is.
2012. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
88%
Mindig is így állt a témához? Vagy egyáltalán: hogy állt hozzá? Mi volt az álláspontja a házasságról? Hogy majd akarja, csak ez a majd nem akar soha elérkezni, vagy eleve megmondta, hogy neki az csak egy papír és nem érdekli? Milyen elképzelései vannak az életről? Gyerektéma? Gyereket házasságon kívül akart volna, vagy az a téma és csak a "majd" kategória nála?
2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
97%
4-es: Egy kéttanús gyors házassághoz nem kell annyira sok pénz... Nem tudom, sokan miért a pénzre fogják ezt.
2012. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
56%

Ha elítéli a házasság intézményét, akkor ezt el kéne fogadnod és nem erőltetni.

Ha viszont nincs ellenére, de mégsem akar elvenni, az szerintem annak a jele, hogy még reménykedik talál nálad jobbat, még keresgél.

2012. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
41%

Szerinte, érthető az igényed, hogy törvény előtt kijelentse, hogy veled akarja leélni az életét. De ezt neked nem így kellett volna lereagálnod, nem rögtön hepciáskodni meg ultimátum elé állítani, mert ez ilyen formában igenis zsarolás, hacsak nem ígérgette folyton, aztán nem tett semmit. Előbb szépen higgadtan el kellett volna mondanod neki. A házasodási vágy olyan szinten nem természetes dolog szerintem, hogy ehhez neked így, ilyen formában jogod lett volna, hogy "Na most akkor elveszel, mert ez így a normális", mert azzal azért gondolom, tisztában van, hogy minden embernek joga van dönteni az élete felől, és minden ember utálja, ha vmit erőltetni akarnak rá, ráadásul ilyen stílusban.

A másik kérdés meg az, hogy mondta-e valaha, hogy ő nem fog megházasodni. Ha ezt kijelentette, akkor meg pláne nem jogos, mert akkor ő őszinte volt veled, és tudtad, mire számíthatsz.

2012. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
100%

Most költözzön el időlegesen. Pár hét, pár hónap alatt mindketten fel tudjátok mérni, hogy egymás nélkül hogyan tudtok élni. Ha viszonylag könnyű, akkor lehet, hogy csak a megszokás tart titeket együtt.

Ha mindkettőtöknek nehéz a távolság, akkor viszont továbbra is éljetek együtt, de akkor itt őneki is tudomásul kell vennie, hogy nélküled neki sem jó, és őneki is kell igazítania a hozzá-állásán, ha téged meg akar tartani!

2012. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
80%
szerintem az a szomorú, 7 év alatt hogy nem derült ki, hogy ennyire másképpen képzelitek a jövőt....
2012. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!