Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha eljegyezném a barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eljegyezném a barátnőmet, nekem is kellene gyűrűt hordanom?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de sosem vágtam ezt az eljegyzés dolgot.

Ha eljegyzem a barátnőmet, csak neki kell gyűrűt hordania, vagy nekem is kell, esetleg csak lehet, vagy nem is ajánlott?


És mennyivel utána kell megtartani az esküvőt? Fél éven, éven belül, vagy lehet még halasztani 1-2 éves távlatba?


Thx



2012. okt. 6. 20:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah még egy kérdés. És akkor onnantól illik úgy hívni, hogy "a jegyesem" vagy érdemes maradni "a barátnőm" kifejezésnél, vagy van ilyenkor ennek a státusznak saját neve?
2012. okt. 6. 20:32
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Semmit sem kell, ha nem akarod nem hordót. A házasságot meg akár 20. év múlva is lehet tartani az eljegyzéstől számítva.
2012. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menyasszonyom, de ez is olyan, hogy azt mondasz amit akarsz.
2012. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Kétféle gyűrű van: amikor megkéred a kezét, akkor egy köves. Az csak neki van. És van a karikagyűrű, az megvehetitek az eljegyzéskor (amikor hivatalossá válik a dolog) és csak az esküvőre is. Karikagyűrű mindegyikőtöknek van.


Nincs meghatározva, mennyi idő múlva kell megtartani az esküvőt. De az eljegyzés értelme a házassági szándék bejelentése. Ha már x éve jegyben jártok, valahogy az egész elveszti a komolyságát. Felesleges kitenni a "foglalt" táblát, ha nem gondolod komolyan. És pláne felesleges csak azért eljegyezni esetleg a barátnődet, mert ő szeretné (te meg nem!).

Mert a kérdésedből ez jön le: a hátad közepére nem hiányzik...

Inkább várjatok még, amíg te is tudsz ennek örülni.


Egyébként eljegyzés után már elég ledegradáló a "barátnőm" szó, inkább "menyasszonyom" van, esetleg "párom".

2012. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még az esküvőn se kötelező a gyűrű egyébként.
2012. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de pár dolog:


Nem, nem kívánom a hátam közepére, én kifejezetten szeretném a dolgot, csak én 30 éves vagyok a bnőm meg 22 szóval kicsit nagy a korkül, ezért is várnék pár évet. Viszont szeretném, ha addig is komoly lenne a szándék, a kapcsolat.


A másik, én is hordanék gyűrűt szívesen, csak nem tudtam, hogy illi-e vagy sem.


Végül pedig: a megszólításnak a menyasszony az már olyan komora nem? Ezért is kérdeztem. Ilyenkor már mindenkinek az esküvő ugrik be, viszont mikor kiderül a korkülönbség elég ferde szemmel néznek ránk (leginkább rám ugye).

A barátnő viszont tényleg elég ciki már egy eljegyzés után, a "párom" meg kicsit proli, nem? Szóval ebből a szempontból a magyar nyelv elég puritán. Erre az állapotra nincs igazán jó szó...

2012. okt. 7. 00:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Eljegyzés után mindketten hordják a gyűrűt, az esküvőn áthúzzák a másik ujjra. Legalábbis mifelénk. Nincs megszabva, mikor kell megtartani az esküvőt. A megnevezés egyéni ízlés kérdése, menyasszonyt szoktak ilyenkor mondani, de a "párom" is szép (szerintem az élettárs a proli, barátnője meg a tizenéveseknek van...)
2012. okt. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Korkülönbség???8 év...nálunk 7 van és tökéletes, soha senki nem nézett ferdén, hiszen azért a férfinak illik idősebbnek lenni. Persze, ha a barátnőd még inkább lány, mint nő, akkor megértem és tényleg várnék 2-3 évet.

Szerintem akkor van értelme az eljegyzésnek, ha azzal együtt megindul az esküvő szervezése vagy max 2 év múlva.

A gyűrűt manapság csak a nő kap, köveset de van olyan szokás is, hogy karikagyűrűt vesznek és esküvőig bal majd jobb kézen hordják mindketten.

Elvben a fiú választja ki, de én nagyon nem örülnék, ha nem tudnám milyen gyűrűt kell hordanom életem végéig.

Ajánlani tudom a Gyűrű-kúra című könyvet.


sok boldogságot!


24N

2012. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja az elnevezés pedig semmiképp sem barátnőm, ha valaki elhagyta a tinikort. Én a párom, jegyesem, menyasszonyom, jövendőbelim, kedvesem kifejezést javaslom. A csajom, barátnőm maradjon s 14-20 éves korosztálynak, mert komolytalan.
2012. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyiknek se "illik" idősebbnek lenni, amíg nincs túl nagy korkülönbség. Nekem 7 évvel fiatalabb barátom van, és már a hócipőnk kivan azzal, hogy ez évek óta téma a családban...
2012. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!