Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Összezavarodtam eljegyzéssel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összezavarodtam eljegyzéssel kapcsolatban, szóval hogy is van ez? :-)

Figyelt kérdés

Szeretném megkérni a barátnőm kezét, de össze vagyok zavarodva gyűrű ügyben. Most 1 db kell vagy 1 pár? Mert azt hallottam, hogy eljegyzéskor csak a lány kap gyűrűt, a jegygyűrű lesz az, ami már páros lesz. De akkor az eljegyzési gyűrűk nagy részét miért árulják párban? Szóval most akkor magamnak is vegyek gyűrűt vagy csak a barátnőmnek? :)


29/F


2013. márc. 1. 01:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Köves gyűrűt vegyél, ez lesz később a kísérőgyűrű. Jegygyűrűből kell majd kettő.
2013. márc. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Eljegyzésre köves gyűrű csak a barátnődnek, utána majd együtt kiválasztjátok a jegygyűrűt amit az esküvőn egymás ujjára húztok. Általában az egy egyszerű arany karikagyűrű, de természetesen más is lehet, rátok van bízva :)
2013. márc. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Valódi /nem kamu / eljegyzésre illik megvenni mind a két jegygyűrűt. A kislánynak és magadnak is. Az eljegyzés napján mindketten a bal kezetek gyűrüs ujjára /kisújj mellett/ kell húzni. Ha a pénztárcád megengedi, egyúttal vehetsz a kislánynak egy kísérő /többnyire köves/ gyűrűt is, de ezt ráérsz megvenni az esküvőre is, ha meg akarod őt lepni. Mindenféle buta tippet kaptál előttem. Ha nekem nem hiszel, kérdezd meg édesanyádat, vagy más felnőttet a szokást illetően. Egy lány egy köves gyűrűtől sosem lesz menyasszony. Azt bárki vehet, vagy kaphat bármikor, bárkitől. Az csak és kizárólag jeggyűrű /karika/ által lesz, ami egyértelmű, tradicionális, elfogadott. Jelzés a világ felé, hogy elkötelezi magát valaki mellett /aki most te vagy/, más férfit egyúttal kizár az udvarlók sorából. Ezért forgalmazzák a jegygyűrűket párban és nem viccből.
2013. márc. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Szia!:)

igaz nem vagyok férjnél,de nincs messze:)

17 vagyok.

de ahogy én tudom,kettő kell. 1 neked,1 a lánykának:)

és azt is úgy tudom h karika kell,ahogy a harmadik írta.. kísérő gyűrűként szoktak venni köves gyűrűt. szóval kettő vegyél a lényeg az:) bár a mai fiatalok egyet vesznek.. igaz nem tudom miért.. :D (hülye szokás..)

További szép napot,és sok boldogságot:)

2013. márc. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pedig ne egyedül vedd meg a karikagyűrűt, amit remélhetőleg egy életen át hordani fogtok. Tapasztalatból mondom, mert nekem és a Kedvesemnek totál más az ízlésünk, és jó pár üzletben voltunk együtt, mire egy gyűrűre rábólintottunk mindketten. Megrendeltük és a Párom titokban ment értük, utána volt tipikus letérdelős gyertyafényes leánykérés.

Ha mindenképpen meglepit szeretnél akkor vagy köves kísérőgyűrűt vegyél a szándékod kinyilvánításához, hogy tedd fel a nagy kérdést gyűrű nélkül és invitáld meg egy karikagyűrű nézegető körútra.

Én ezeket javaslom.


Sok boldogságot!


24N

2013. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy ismerem a szokást, hogy a fiú egy köves gyűrűvel kéri meg a lány kezét (lánykérés), aztán együtt kiválasztják a karika gyűrűket, és ezt a családi eljegyzési ebéden (ez a klasszikus "eljegyzés", és innentől datálódik a jegyben járás is, tehát úgymond ez a "hivatalos" eljegyzés) húzzák fel a bal kézre, házasságkötéskor meg átmegy a jobb kézre.

Nekem ez szimpatikus szokás, hiszen kap a lány egy szép gyűrt a szándék kinyilatkoztatásakor, és a közös gyűrűket, amit remélhetőleg egy életen át fognak viselni, meg közösen választják ki, olyat, ami mindenkinek tetszik, és jó a mérete is.

2013. márc. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

A hölgyet egy köves kísérőgyűrűvel szokás megkérni, majd a házasságkötéskor húzzátok fel egymás jobb praclijára a jegygyűrűket.

De van az a verzió is, mikor költséghatékony módon- Magyarország..- inkább csak a jegygyűrűket veszik meg és a bal kezükön hordják a nagy napig, majd a házasságkötés után a jobbon.

2013. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Szokás kérdése.

Én azon a véleményen vagyok, hogy a lánykéréshez nem gyűrű kell, hanem komoly elhatározás és őszinteség. Aztán meg lehet venni a karikagyűrűket párban. A kísérő köves gyűrűnek én semmilyen funkcióját nem látom, csak csillog és lehet mutogatni.

2013. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Mi a "külföldi" szokást követtük: a párom megkérte a kezem köves gyűrűvel, ezt a bal gyűrűsujjamon hordom. Mi nem is tartottunk eljegyzési ebédet, együtt kiválasztottuk a karikagyűrűt, amit az esküvőn fogunk felhúzni egymás jobb ujjára az esküvőn (3 hét múlva). Nem vagyok "kevésbé menyasszony" attól, hogy nem viselem a karikagyűrűt az esküvő előtt. Kérdezd meg a barátnődet, hogy melyik szokást szereti jobban, úgy lesz a legjobb! :)
2013. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Na most akkor... Sokan mindig írják, hogy kamu eljegyzés, meg nem is igazi, stb..na ilyen nincs. Egyes országokban más szokások vannak, még itt Magyarországon belül is változnak a szokások, és ki ezt tartja, ki azt.


Két dolgot lehet tenni:

1. Veszel neki egy köves gyűrűt(kísérű gyűrűnek nevezik sok helyen). Ezzel kéred meg a kezét, ez csak neki lesz, majd aztán vesztek közösen karikagyűrű párt. Ezt felhúzhatjátok csak az esküvőn, vagy akár hamarabb is(nővéremék tartottak eljegyzési ebédet és ott felhúzták egymásnak a karikagyűrűket is, a köves mellé, és majd az esküvőn átteszik a másik kezükre a karikagyűrűket).

2. Egyből karikagyűrűt veszel. Ez lehet meglepi is, hogy te veszed meg, és lehet közös választás is, így viszont már nem lezs meglepetés a lánykérés.


Te ismered a lányt, te tudod, hogy ő mit képzel el. Vagy esetleg ha van lánytestvére vagy barátnője, akkor majd ők tudják.

Én pl. szeretném ha a lánykérés meglepetés lenne, viszont a karikagyűrűkbe szeretném ha lenne beleszólásom. Tehát megoldás: megkéri a párom a kezemet egy köves gyűrűvel, majd az esküvő előtt kiválasztjuk a karikagyűrűket közösen.


Érdemes elvinned magaddal gyűrűt nézni egy embert, akiben megbízol(és nem kotyogja ki).

A nővérem barátja engem kért meg, hogy menjek vele gyűrűt nézni, és persze én tartottam a számat.

2013. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!