Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vajon miért ódzkodik a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon miért ódzkodik a házasságtól?

Figyelt kérdés

Lassan három éve vagyunk együtt, egy év után összeköltöztünk. Párom 29 lesz, én 24 vagyok. Már az elejétől tudjuk, hogy együtt akarunk élni életünk végéig, párom naponta tudatja velem ezt. Házasságot, gyereket akar, idővel.

Ugyanakkor van egy ellentmondás: magától a témától (eljegyzés, esküvő), mintha irtózna. Úgymond tabu nála. Már ha mások kapcsán szóba jön, tereli a témát. Persze én nem erőltetem.

Nem szoktam agyalni ezen, de néha belegondolok, ez valahogy nem fér össze azzal, amit mond és éreztet velem. Úgy gondolom, még évekig eszébe sem fog jutni az eljegyzés.

Vagy ez átlagos vonás egy mai 30 körüli férfinél?

És nem arról van szó, hogy házasságellenes lenne.

Persze most írhatjátok erre: kérdezzem meg tőle! De egyrészt nem akarom vele nyúzni, másrészt úgysem kapnék más választ azon kívül, hogy "mindennek eljön az ideje".


2013. máj. 7. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Vagy úgy van vele, hogy majd majd, még nem vagytok elég ideje együtt, vagy pedig csak beetetés volt, hogy milyen nagy tervei vannak.
2013. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A beetetést kétlem. A szerelmében nem kételkedem, mert nap mint nap bizonyítja. Nem vagyok naiv lányka.
2013. máj. 7. 11:02
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mióta ilyen?


Első két evben párom is tervezgetős volt,stb,után 1 évig terelt,zavarban volt,még egy filmet se lehetett megnézni amiben esküvő volt.

Aztán kiderült miért,több mint 1 évig tervezgette hogy hogy kéri meg a kezem.Na nem kell nagy felhajtásra gondolni,de neki hónapokba telt a megfelelő gyűrűt is kiválasztani,helyet,stb.

Én meg már azon agyaltam,hogy tuti el akar hagyni,nem normális,hogy ennyire elzárkózik a témától,holott előtte ő hozta szóba mindig.

2013. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

hát remélem,és kívánom, hogy olyan legyen, mint a 3-as.

Én rákérdeznék: vagy pontosabban "megkérném a kezét" a helyedben.

Mert egyébként, igen, pontosan ez a nagy magyar átlag-viselkedés: "még évekig eszébe sem fog jutni az eljegyzés". És tovább: Nem kell a házasság, nem kell a felelősség, és sok esetben nem kell a kölök se.

2013. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
leforditom: szeretlek,jó vagy nekem,és ha ez igy is marad akkor elveszlek. de jelenleg még nem vagyok biztos abban h tényleg te vagy az igazi. kivárok
2013. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Az 5-ösnek van igaza. Miért venne el feleségül, ha neki így is jó. Te lehet, hogy életed végéig vele akarsz élni, de ő nem biztos ebben. Így könnyű elválni, de ha elvesz, akkor már nehezebb. Az eljegyzésnek csak akkor van értelme, ha utána hamar követi az esküvő. Ha nem, akkor csak "megnyugtat" a karikagyűrűvel.
2013. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság egyre többen élnek együtt házasság nélkül, mi is. Eleinte nagy lagzit akartunk, később már á nem kell annyi vendég csak pénzkidobás, később meg már nem kell templomi csak anyakönyvvezetős, már ott tartunk hogy vacsora se kell:) Szóval nálunk mindig másra kellett a pénz. Imádjuk egymást azóta is. Most kisbaba van, talán jövőre:)
2013. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azzal nem értek egyet, hogy akinek nincs a zsebében házassági levél, az nem biztos a dolgában.
2013. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát lényegében volt egy időszak a kapcsolatunkban, mikor az összeköltözést terveztük (félévesek voltunk), akkoriban én is elég lehetetlenül viselkedtem, egy ideig az összeköltözés is tabu volt, nemhogy más.

Aztán összeköltöztünk, azóta így vagyunk. Nem tartok tőle, hogy jobbra várna. Olyan dolgokban mellettem volt, amit nem sok férfi tenne meg.

Illetve voltam olyan beteg, hogy ő még munka mellett ellátott, nekem feküdnöm kellett. Remegve jött velem vizsgálatokra, aggódott értem; ezt megjátszani nem lehet.

Mindig szokta mondani: "Mi már annyi mindent megéltünk együtt, mások már ezerszer szétmentek volna"

2013. máj. 7. 11:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

abban nem biztos h őt akarja elvenni. attól persze szeretheti. de sokszor más tipust akar magának az ember pasinak/csajnak mint férjnek/feleségnek. vagyis ha már úgy érzi meg akar állapodni,akkor meg is fog,de nem biztos h vele. a tipikus eset amikor lehúznak x évet,semmi sme3 történik,aztán a pasi hipp-hopp elvesz egy vadidegen nőt


addig nem gáz a szitu amig egyikőtök sem akar mást ha te már babáznál,feleség lennél ő meg a kanyarban sincs,jól gondold át,érdemes-e őrá várnod?

2013. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!