Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek rosszul gondolom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek rosszul gondolom? Pro kontra érveket várok.

Figyelt kérdés

Gondolom azzal mindenki egyet ért, hogy manapság iszonyú nehéz megteremteni a közös jövő alapjait (lakás, referencia, MUNKAHELY, stb.)

Ha valakik viszonylag korán pl. 19-20 évesen egymásra találnak és még egyetemre járnak, tanulnak stb. legkorábban 5 év múlva tudnak házasodni, (kijárták az egyetemet, legalább 1 évet dolgoztak, hogy félretegyenek a lagzira stb.) - persze akkor ha a szülők nem tehetősek, és nem vettek lakást, vagy nem örököltek.

Szóval ekkora ugye még mindig csak az albérletnél tartanak, de a magyar "szokásoknak" megfelelően az emberek meglévő lakás után szeretnének gyereket vállalni.

Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ezidáig ne kössön bele senki!

Az átlag magyarra ez jellemző!

A lényeg:


Én korábban úgy gondoltam ha két ember együtt van x ideje és mindketten úgy gondolják, hogy igen! VELE AKAROM LEÉLNI AZ ÉLETEM!

Akkor kellene megtartani az eljegyzést.

Nem szabadna, hogy egy BIZTOS kapcsolat közé csak a pénz álljon. (Tudom meg lehet tartani az esküvőt 2 tanúval is, de azért az emberek többségének nem ez az álma)

Szóval, szerintem manapság már nem áll helyt azok véleménye, hogy "1 éven belül esküvő"

Szerintem nem normális, hogy sokan 5-6 évig csak járnak.

A nők többsége szeretné ha ennél több lenne, főleg ha már réges-rég beszélnek és tudják azt, hogy a jövő biztosan közös.

Szerintem nem szabadna, hogy az anyagiak döntsenek arról, hogy ki mikor tartsa meg az eljegyzését, igen is tudja meg az egész világ, hogy valakié vagyok, illetve "ő az enyém"

Most persze nem a 3 hónapok utáni divateljegyzésekre gondolok, hanem azokra a párokra akik tényleg emiatt vannak nehéz helyzetbe.


Mi a véleményetek a véleményemről?

Komolyan kíváncsi vagyok, főleg azoknak a véleményére akik itt állandóan írogatják minden egyes kérdéshez, hogy "aki nem házasodik 1 éven belül az szánalmas"

Azt hiszem ez manapság már szinte lehetetlen, vagy az emberek járjanak 10 évekig, vagy jöjjenek össze 33 évesen...



2013. júl. 1. 15:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem rosszul gondolod. Mi van akkor, ha valakik 5 évig "csak" járnak? Semmi a világon.

Másrészről azért egy esküvő annyira nem drága dolog, hogy ha igazán fontos, akkor akár egyetem mellett ne lehetne megkeresni az árát..

2013. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%

Kapcsolatunk egy éves évfordulóján megtörtént az eljegyzés, ami már 10 éve volt, esküvő talán 2 év múlva lesz.

Miért számít mások véleménye?

2013. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%

Én még sehol nem olvastam, hogy szánalmas aki nem házasodik.

Amúgy tovább is vizsgálhatnád a kérdést, mert a házasságok fele (kétharmada?) válással végződik, úgyhogy tök mindegy, hogy előtte mennyit jártál együtt/voltál jegyes.

2013. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Akinek fontos a házasság, az összeházasodik mindenképp. Ismerek olyat, hogy a templomi esküvőt és nagy lakodalmat hónapokkal-évvel a polgári esküvő után tartották.
2013. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
75%

Pedig olyan felesleges eljegyezni ha belátható időn belül nincs esküvő...


Jártunk 2 évig,összeköltöztünk,2 év együttélés,eljegyzés,1 év jegyesség,házasodtunk,2 évvel később jött az első gyerek.

2013. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
51%

"Pedig olyan felesleges eljegyezni ha belátható időn belül nincs esküvő... "


Miért?

2013. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem az esküvő drága, hanem a lakodalom...
2013. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Én is kíváncsi lennék arra, hogy miért...

Ha egy pár ezzel akarja kinyilvánítani, hogy ők nem cska egy pár akik azt se tudják mit akarnak egymástól, hanem biztosak a közös jövőben, akkor szerintem egyáltalán nem fölösleges....

2013. júl. 1. 15:47
 9/37 A kérdező kommentje:

Azt szerintem mindneki tudja, hogy a lakodalom a drága, nekem pl. sok barátom van és sok rokonom.

Azt hiszem ha már életemben egyetlen egyszer akarok házasodni akkor azt a LAKODALOMBAN szeretném úgy megünnepelni ahogy kell.

2013. júl. 1. 15:48
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Mi 21 évesen lettünk egy pár, 1,5 után még az egyetem alatt költöztünk össze, 3 évvel később ( 4,5 év után)megkérte a kezem, 5 hótappalmkésőbb lesz az esküvőnk...

Sokat beszéltünk róla, nem látom értelmét a korai hosszú jegyességnek,

Nem változtat olyan szinten a kapcsolatunkon, (hogy csak azért legyen eljegyzés esküvő nélkül, mert előrébb akarok járni)

Én úgy gondoltam, hogy akkor kérjen meg, amikor tudok igent mondani arra hogy a felesége leszek, mert meg tudjuk ezt tenni. Tehát így érzem a komolyságát. Azt, hogy el akar venni majd egyszer már előtte is tudtam, hiszen akkor régen nem lettünk volna egy pár ha nem, mert ez az én értékrendemhez, és hosszútávú életcéljaimhoz tartozott, ha nem eértett volna egyet, akkor valószínúleg sok másban is különbségek lennének köztünk...

2013. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!