Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Klasszikus karikagyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Klasszikus karikagyűrűt szoktak eljegyzési gyűrűnek adni, amit mindkét fél hord?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
lánykérésnél köves gyűrűt (de ez nem kötelező), eljegyzésnél pedig karika gyűrű
2013. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Van többféle verzió: Vagy eljegyzéskor karikagyűrű, vagy eljegyzéskor karikagyűrű és kísérőgyűrű, vagy eljegyzéskor karikagyűrű, amit az esküvőig a bal kézen hordanak, esküvő után átkerül a jobbra.

Mi ez utóbbit választottuk.

2013. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Jaj, bocs! Ez első verzió: eljegyzéskor köves gyűrű a lánynak. :)

2. voltam.

2013. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
CSAK a két karikagyűrű az eljegyzési gyűrű. Ami most divat, hogy lánykérésnél köves gyűrűt adnak, az csak Amerika utánzása. Nem eljegyzési gyűrű. A köves gyűrűt a karikagyűrű mellé lehet adni kísérő gyűrűnek.
2013. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
eljegyzés után bal kézen hordják, eskövő után jobb kézen ugyanazt a karikagyűrűt.
2013. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk karikagyűrű volt az eljegyzési gyűrű is, pedig volt rendes lánykérés is. Ebben nincs olyan, hogy "kell", mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Ha meg mások véleménye fontosabb, akkor baj van. Amúgy a köves gyűrű nem divat kérdése, ez annál sokkal régebbi szokás.
2013. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

A kísérő gyűrű nem mostani divat, anyámék 38 éve házasodtak, máig megvan a köves gyűrűje is. De nagyanyámnak is volt.


Egy kis magyar gyűrűtörténelem, érdekességképpen:

[link]

2013. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én köves gyűrűt kaptam eljegyzéskor, ez volt a jeggyűrűm. Esküvőn felhúztuk a karikagyűrűket, ezek a karikagyűrűk. Jeggyűrűm csak nekem van.
2013. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Akkor nem baj, hogyha mi eljegyzésre karikagyűrűket választottunk, és azt hordjuk az esküvőig? Akkor az esküvőig a bal kézen szokás hordani őket? Teljesen tájékozatlan vagyok..
2013. júl. 5. 21:29
 10/13 xeniah ***** válasza:
83%
Ez teljesen tőletek függ. Manapság (amerikai hatásra) az a divat, hogy a fiú kövesgyűrűt ad a lánynak, amikor megkéri a kezét, és karikagyűrű az esküvőn lesz. Mi nem igy csináltuk, mert nekünk nem tetszett, hogy nem látszik mindkettőnkön, hogy jegyesek vagyunk, igy mi karikagyűrűt vettünk, és az esküvő után a másik kézen hordtuk. Magyarországon elvileg bal kéz esküvőig, jobb kéz házasságban, Erdélyben pont forditva. De egyébként ezt sem veszi ma már mindenki komolyan, sokan nem is tudnak róla.
2013. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!