Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti hozzámennétek így ehhez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hozzámennétek így ehhez a férfihoz?

Figyelt kérdés

Megkérték a kezem a közelmúltban. Aminek egyfelől nagyon örülök, másfelől viszont elbizonytalanodtam:(


Na nézzük miről van szó:)

A párom két diplomás mérnök. Gépész mérnök valamint olaj és gáz mérnök. 30 éves korától 35 éve koráig egy óriási multi olaj cégnél dolgozott külföldön. A világ egyik legnagyobb olajcégénél. 35 éves korában visszajött Magyarországra különböző családi okok miatt. Az apukája nagyon megbetegedett, a testvére meghalt. Aztán itthon ragadt egy időre, talált itthon is munkát szintén az olajiparban és megismerkedett velem is:) Azóta eltelt 4 év. Nagyon szeretjük egymást és jól megvagyunk. Ő az az ember akivel úgy eltudnám az életemet képzelni, akivel családot szeretnék. Viszont ő mindig is visszaakart menni külföldre dolgozni. Erre pedig most újra megvan a lehetősége. És ő mindenképpen vissza is megy külföldre dolgozni. Így tehát nekem is vele kellene mennem, ha vele akarok maradni. Miután kiderült, hogy visszamegy külföldre nemsokára rá megkérte a kezem:) Aminek nagyon örültem és egyből igent is mondtam, de jobban belegondolva elbizonytalanodtam. Ő egy műszaki vezető. Az a dolga, hogyha az olajcég egy új kitermelő vagy finomító helyet épít akkor ő és a kollégái odamennek és felügyelik, hogy minden az előírásosoknak, szabványoknak, elővárosoknak megfelelően épüljön. Valamint ha valahol nagy felújítás vagy átépítés van akkor szintén. Ez az jelenti, hogy huzamosabb ideig nem él sehol. Tehát mondjuk fél évet van egy helyen aztán 2 évet megint máshol majd 1 évet megint máshol és így tovább. Na most én valahogy nem így képzeltem az életemet, hogy pár évnél többet nem élek egy helyen. Meg igazából a külföldre költözésért se ugráltam soha. Meg így gyereket is, hogy lehet vállalni? Én is már 31 éves vagyok. Szeretnék már babát, dehát így, hogy? Milesz az iskolával? Rángatjuk őt is össze-vissza?


Szóval nem tudom mi legyen:(

Ti hozzá mennétek egy ilyen férfihoz?


Persze nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni, csak azért kíváncsi vagyok ki, hogy áll hozzá.


2013. júl. 24. 06:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%

Hát, ezt nem tudjuk eldönteni helyetted. Kissé sarkítva olyan a kérdés, mint a "ti ennétek osztrigát?". Akis zereti, az boldogan, aki nem szereti a tengeri ételeket, annak büntetés lenne.


Ezt csakis te tudod, hogy miként viselnéd.

2013. júl. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Hátsz ez jó kérdés, egy biztos, anyagi gondjaitok gondolom nincsenek. :) De ez a folytonos utazgatás, nem tudom, nem csak a gyerekek miatt necces, de saját magatok miatt is. Kemény ez hallod. Gondold át, tényleg akkora e a szerelem, hogy ez megérje.
2013. júl. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

1-es!

Nem is kértem, hogy dönts helyette! A kérdés kifejtésének utolsó sorát is olvad el. Egyszerűen érdekel mások mit lépnének egy hasonló szituációban illetve mi a véleményük a dologról.


2-es!

Hát igen anyagi gondok nincsenek. Itthon is az átlag sokszorosát keresi. Külföldön pedig még az itthoninak is a sokszorosát fogja.

Azért ez is egy szempont. Nyilván családalapításnál plusz pont ha egy biztos anyagi háttérbe vállal az ember gyereket nem pedig a semmire.


Van egy durva elírás a kérdésemben:)

elővárosoknak = elvárásoknak :) Ez a fránya helyesírás ellenőrző:)

2013. júl. 24. 07:19
 4/36 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó ár kérdést tedd fel a völegényednek.


Amúgy a gyerekeket az elsö 3 évben mindenhova lehet vinni, az elsö 6 évben pedig nem akkora tragédia oviból kivenni. Az iskolás kortól kell leginkább letelepedni, de addig még rengeteg idö van.


A legfontosabb, hogy a cégek neked is biztosítsanak helyet, és te is biztosítva legyél mindenhol. Biztosítás nélkül nem tudsz gyereket szülni.

2013. júl. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Érdemi választ sajnos nem tudok adni a kérdésedre, engem megfogtál.


Biztos vagyok benne, hogy elmondanám a páromnak, hogy milyen aggodalmaim vannak, aztán megkérdezném, hogy ő lát-e valamilyen megoldást erre a helyzetre. Valószínűleg később erre a beszélgetésre alapoznám a döntésemet.

2013. júl. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
66%

Akkor mindenkinek drogos a gyereke, akik az átlag felett élnek??? Ne mondj már ilyen hülyeséget.Az én gyerekem is megkapott mindig mindent, kamaszként már lakása volt, drogot csak az oktató könyvekből ismer, mert ma meg a Rendőrség berkei belül tölt be magas pozíciót 23 éves létére!

Kérdező, a tengerentúlon ez a természetes, hogy vándorolnak a munka miatt, én mennék a helyedben.

2013. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
90%
ha szeretném, akkor igen :) nem tudom ez mennyire ködös, ahogy leírtad, de ha tényleg így van , akkor ez a része szarul hangzik. nekem apukám külföldön dolgozott, utazós a munkája, nem láttam fél évig(maximum),de legalább itthon volt utána mindig huzamosan hónapokat. már felnőtt vagyok, és szerintem teljesen oké ez a hivatás, ami van neki, családdal összeegyeztethető. ez viszont , ha így van, szerintem kissé durva. nem tudom, én a helyedben amúgy megpróbálnék utánajárni, hogy ezeknek a férfiaknak, hogy van feleségük, meg milyenek :D
2013. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

07:33-as: " (Ugyanis nagyon sok tehetős családban van drogos gyerek.)"


Meg sok NEM tehetős családban is, söt közöttük semmivel sem kevesebb, mint ahol van elég pénz.

Szóval hülyeségeket nem kellene írnod.


Kérdezö: ezeket beszéld meg a pároddal, mert lehetséges, hogy nem ennyire vándorélet, ami rátok várna. A kinn élö családos munkatársak tapasztalatai sokat segíthetnem a döntésben.

De a helyedben elöször egy ideig (néhány hónaptól egy evig) kimennék vele házasság nélkül, és helyben szereznék tapasztalatot az ottani életröl, meg az ottani ismerösök véleményét is megkérdeznem, nekik mi hogyan megy, hogy tetszik nekik, mi van a gyerekkel, stb.

2013. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%

es mondjuk ha elhagyod, szerinted milyen hamar talalsz valakit aki szeret teged, te is ot, gyereket is mernel vele vallalni stb? mert ugye ahhoz is evek kellenek hogy valaki massal eljuss erre a szintre hogy eskuvo gyerek stb. lehet nem is rogton talalsz ilyet csak evek mulva, az ido meg repul, hipphopp 40 leszel es kifutsz a csaladalapitas idejebol.


en biztos belevagnek, legalabb nem lesz unalmas eleted. :) es meg ugye csak azert mert most ugy nez ki koltozos eletetek lesz, nem biztos hogy ez valoban igy is lesz.

2013. júl. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%

Van egy ismerős család két kisgyerekkel most 6 és 8 évesek a gyerekek. Az apuka munkája miatt sokat költöznek, kb. két évet élnek valahol, utána egy új ország következik. A gyerekek angol nyelvű oviba-iskolába járnak mindenhol, így nem esnek ki a ritmusból. Könnyen barátkoznak, tény, hogy nincs olyan gyökerük, de náluk egyelőre nincs probléma.


Nagyon boldogan, szépen élnek.

2013. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!