Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti hozzámennétek így ehhez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hozzámennétek így ehhez a férfihoz?

Figyelt kérdés

Megkérték a kezem a közelmúltban. Aminek egyfelől nagyon örülök, másfelől viszont elbizonytalanodtam:(


Na nézzük miről van szó:)

A párom két diplomás mérnök. Gépész mérnök valamint olaj és gáz mérnök. 30 éves korától 35 éve koráig egy óriási multi olaj cégnél dolgozott külföldön. A világ egyik legnagyobb olajcégénél. 35 éves korában visszajött Magyarországra különböző családi okok miatt. Az apukája nagyon megbetegedett, a testvére meghalt. Aztán itthon ragadt egy időre, talált itthon is munkát szintén az olajiparban és megismerkedett velem is:) Azóta eltelt 4 év. Nagyon szeretjük egymást és jól megvagyunk. Ő az az ember akivel úgy eltudnám az életemet képzelni, akivel családot szeretnék. Viszont ő mindig is visszaakart menni külföldre dolgozni. Erre pedig most újra megvan a lehetősége. És ő mindenképpen vissza is megy külföldre dolgozni. Így tehát nekem is vele kellene mennem, ha vele akarok maradni. Miután kiderült, hogy visszamegy külföldre nemsokára rá megkérte a kezem:) Aminek nagyon örültem és egyből igent is mondtam, de jobban belegondolva elbizonytalanodtam. Ő egy műszaki vezető. Az a dolga, hogyha az olajcég egy új kitermelő vagy finomító helyet épít akkor ő és a kollégái odamennek és felügyelik, hogy minden az előírásosoknak, szabványoknak, elővárosoknak megfelelően épüljön. Valamint ha valahol nagy felújítás vagy átépítés van akkor szintén. Ez az jelenti, hogy huzamosabb ideig nem él sehol. Tehát mondjuk fél évet van egy helyen aztán 2 évet megint máshol majd 1 évet megint máshol és így tovább. Na most én valahogy nem így képzeltem az életemet, hogy pár évnél többet nem élek egy helyen. Meg igazából a külföldre költözésért se ugráltam soha. Meg így gyereket is, hogy lehet vállalni? Én is már 31 éves vagyok. Szeretnék már babát, dehát így, hogy? Milesz az iskolával? Rángatjuk őt is össze-vissza?


Szóval nem tudom mi legyen:(

Ti hozzá mennétek egy ilyen férfihoz?


Persze nem az itteni válaszok alapján fogok dönteni, csak azért kíváncsi vagyok ki, hogy áll hozzá.


2013. júl. 24. 06:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
78%

Gondolkodás nélkül hozzámennék.

Amit te leírtál, nekem kánaán. Utálon az unalmat, na ebben a házasságban nem unatkoznék. Szóval a külföldre költözés nem visszatartana, hanem plusz pont.

2013. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
50%
Igen, világot látsz, amikor pedig gyereketek lesz, majd letelepedtek valahol. Nekem azért vicces, hogy a még tervben sincs gyerek irányItja az életed.
2013. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Röviden tömören: Én biztos hogy mennék!
2013. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
25%
Szóval te kövesd őt, te tegyél meg mindent, legyen úgy minden, ahogy ő akarja. A te akaratod itt hol fog érvényesülni, nem csak most, hanem majd a jövőben?
2013. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Én hozzámennék.


Az elején biztos, hogy nagyon tetszene a kaland, az utazás, a mindig másik város, a mindig új élet lehetősége. Közben rengeteget sétálnék, ismerkednék, más emberek kultúráját, életét, ételét, vagyis megpróbálnám. Biztos, hogy rengeteg fotót készítenék, - amúgy is hobbim - esetleg a városi fotózásról egy tanfolyamot is elvégeznék. A gasztro része is nagyon izgalmas, számtalan piacot bejárnék, kisvendéglőket, aprócska élelmiszer üzleteket, és nagyon élvezném. Mire egy-egy várost, környéket felfedeztem és megismertem, már mennénk is tovább, ahol újabb kalandok várnak rám.


A hátrány - biztos, hogy sokat lennék egyedül. Biztos, hogy előbb utóbb saját, stabil otthont szeretnék magunknak. Biztos, hogy lennének problémák, amiket nem tudok kivel megbeszélni.


Viszont nem törvényszerű, hogy rossz legyen, ha pár évente újabb kihívások várnak ránk.

2013. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem?

Az az érzés, hogy nincs állandó otthonod, szerintem nagyon rossz lehet...

Gyerekek sem szeretnék szerintem, mondjuk ha abba születik bele, biztos megszokná, de jobb az szerintem, ha állandó otthona van, és ez iskolás kortól lesz szerintem a legfontosabb a barátok, tanítók miatt, meg az se jó, hogy mindig átiratnátok másik suliba, jegyeket kell átadni, iratokat, bizonyítványok stb...


Miért igen?

Mert szereted :)


De én inkább nem mennék, de ez csak az én vélemyénem, biztos azért mondom, mert még nem voltam ilyen helyzetben (az igazat megvallva, nem is akarok)

2013. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, nekd vállalnod kéne, hogy nem tudsz dolgozni. Mármint ha valahol 2 évig vagytok akkor talán igen, de ahol fél évig... így az önéletrajzod tele lesz lyukakkal, meg egyebek. Tehát magyarán úgyis az lenne a vége, hogy háztartásbeli lennél. 1. kérdés: akarod ezt? EL bírnád viselni, hogy nem dolgozol, vagy csak alkalmi munkákat végzel, amit épp aktuálisan találsz? Szereted annyira a párodat, hogy meghozd ezt az áldozatot?


Aztán ott a gyerekkérdés. Lehet rángatni a gyerekeket, a diplomata, katona stb. gyerekek is sokszor így nőnek fel. Más kérdés, hogy ez nem túl jó nekik. De középiskolától pl. lehet nekik választani egy jó iskolát, kollégiumot. Az addigi utazgatások meg nem feltétlenül tesznek rosszat. Nekem is van ismerősöm, szintén olaj iparban utazik, egyik arab országból költöztek a másikba családostul- 3 gyerek- de a gyerekek ezt nem sínylették meg, sőt! Ilyen amerikai egyetem, olyan angol egyetem, bejárták a világot, boldogok, kiegyensúlyozottak. Mert az anyjuk otthon volt, és igyekezett az állandóságot biztosítani. Pl. amelyik gyerek amerikai rendszerű iskolát kezdett el, az abba is járt végig, amelyik gyerek angol rendszerűt az meg azt járta ki. Így az országváltások nem nagyon befolyásolták a tanulmányokat.


A házasság viszont ráment, amint kirepültek a gyerekek. Anyuka többdiplomás reál irányú, de arab országokban nem lett volna esélye dolgozni, otthon volt. Belefásult, megunta.


Ezt a témát többször is körül kell járni. a Legfontosabb kérdés: szereted-e annyira, hogy mindig lemondj a barátaidról, az éppen aktuális munkádról- ha van- és így tovább. Ha igen, és alapvetően kalandkedvelő vagy, hajrá!

2013. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az #5-össel, beszéld meg Vele.


Mindig csak E/1-ben mondod, hogy családot szeretnél. Ő is szeretné? Ha nem, akkor beszéld meg vele, hogy mikor szeretne. Ha soha, akkor döntsd el, hogy ő vagy a baba...most még nem késő. Ha ő is szeretne, beszéld meg Vele, hogy ugye tudja, hogy a jövőben már nemcsak magára kell majd gondolnia a karrierje során, hanem Rád is meg a gyerek(ek)re (lakás, eü. ellátás, óvoda, suli). amúgy gondolom, nem ő az egyetlen ilyen mérnök a világban, biztos, hogy az ilyen multi cégeknél van erre valami gyakorlat...


Amúgy nálunk is van a családban diplomata, 4-5 évete költöznek. Van csomó előnye és sok hátránya is, oda kell figyelni a gyerekre, de ugye akkor is oda kéne, ha itthon lennétek.

2013. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
63%

Én mennék!:)


Egyébként a világ melyik részére mennétek?

2013. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
62%
Én megbeszélném vele, és ha ehhez ragaszkodna, akkor nem mennék hozzá, mert nekem ez így nem fog működni. Nyilván ő férfi, nem neki kell majd egy vadidegen országban otthon maradni 2-3 gyerekkel. Ráadásul nekem meg olyan a hivatásom, hogy ideköt, tehát innentől kezdve elég nehéz a kompromisszum. De hát nyilván más meg máshogy működik, ez én vagyok.
2013. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!