Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A lányom még nincs 17, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányom még nincs 17, és eljegyezte az alig 18 éves barátja. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

A lányom júniusban lesz 17 éves, tizedikes gimnazista. A fiú nemrég lett 18, most fog érettségizni ugyanabban a gimnáziumban.


A kapcsolatuk szakaszokra bontható... 2010 nyarán ismerkedtek meg, szilveszterkor össze is jöttek. 4 hónapig jártak, látszólag nagy volt a szerelem, aztán a srác visszament az előző barátnőjéhez. A lányom akkor teljesen maga alatt volt, barátnőivel együtt én is vigasztaltam. A fiú együtt volt a másik lánnyal egy-két hónapot, közben a lányomnak is lett egy új barátja, bár az sosem volt komoly szerintem. Aztán novemberben megint összejött a lányom ezzel a nagy szerelemmel, ismét idilli volt minden (pedig a szakítás után a lányom nagyon szidta a fiút, elmondta mindennek).

Erre múlt hétvégén jön haza boldogan a lányom, hogy nézd, anya, a xy eljegyzett. Azt hittem csak hülyéskedik, de mutatja a köves gyűrűjét... Azt mondta, a srác letérdelt, meg kérdezte, lesz-e a felesége, ő meg igent mondott és megkapta a gyűrűt. A lányommal azóta nem lehet bírni, már szinte az esküvőt szervezné... Meg ilyeneket mond, hogy ha a fiú most érettségi után elmegy Budapestre tanulni, akkor ő minden második hétvégéjét, meg az összes őszi-tavaszi szünetet nála tölti majd, nyáron pedig hetekre felmegy hozzá Pestre, mert a fiúnak vesznek lakást a szülei.


Engem megriaszt ez a nagy lelkesedés. Az eljegyzést még nem is venném komolyan, de ezek a nagy tervek, mikor októberben még haragban voltak... Félek hogy a lányom meggondolatlanul megy bele valamibe.


2012. ápr. 5. 13:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem bizd rajuk.Nem valoszinu, hogy lesz ebbol valami, de ha most megprobalnad lebeszelni, ugyis te lennel a rossz.Majd maguktol rajonnek, hogy elhamarkodott volt ez a nagy tervezgetes.
2012. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
:) Fiatalok még, majd elmúlik ez is! (Vagy nem.) Had dédelgesse az álmait, hagyd tervezgetni, álmodozni. Ha neki így jó... Miért riaszt meg? Ha szeretik egymást, hagyd őket. Valószínűleg akkor is szerette a lányod ezt a fiút, csak haragból mondta el mindennek. :)
2012. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Jogosan félsz. Én sem helyeselném,semmiképpen.
2012. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyerekesek még. A náluk idősebbek általában pár év után jegyzik el egymást, amikor a kapcsolatukat már próbára tette pár dolog. Én attól tartok, a fiú belecsöppen majd a fősulis/egyetemista életbe: bulik, rengeteg csaj, semmi felügyelet, nagy önállóság, stb. A lánykád meg epekedve várja a kéthetente esedékes randikat. A fiú meg sanszos, h talál olyan csajt, akivel minden nap együtt lehet.
2012. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
De megis mitol felsz??mi tortenhet?
2012. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem annyira nem kell aggódni. úgyis tanul még mindkettő...

én a másik "oldalon" voltam: a barátom elhagyott egy másik csaj miatt, aztán fél év után eljegyezte. szintén 18 évesen a 16 éves kislányt. aztán utána még egy évig együtt voltak, nagy tervekkel, a lány esküvői ruhákat rakott ki facebook-ra, meg tervezte hogy majd hova költöznek...

lecsengett az érettségi, kiderült a srác nem vette olyan komolyan ezt, vergődtek még, aztán szépen lassan megszakadt a járás.

úgy fél éve újra velem jár a srác.

a mai világban az ilyen korai eljegyzéseknek általában szakítás a vége, volt még 2 ilyen eset a környezetemben.

szerintem a legjobb hogy beszéld meg a lányoddal hogy érettségiig még ne legyen esküvő, addig a tanulásra kell koncentrálni.

aztán addig még sok víz lefolyik a Dunán...

2012. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem kell félned hogy ebből házasság lesz:)
2012. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is ugy lesz, ahogy az elottem levo mondta.A srac majd rajon, h korai volt ez meg.Es a lanyod is.
2012. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak ráhúzott egy gyűrűt, hogy legközelebb, ha fasírtban vannak, a lányod ne járjon mással.
2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
A lányod minden valószínűséggel pofára fog esni, a srác sem gondolta komolyan. Még nagyon fiatalok. Ne aggódj, összeházasodni nem fognak de legyél mellette mert ha baj lesz majd téged is utálni fog.
2012. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!