Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretném eljegyezni a párom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manutd84 kérdése:

Szeretném eljegyezni a párom. Felétek, hogy szokás, buli vagy csak kettesben? Köves gyűrű vagy mindkettőnknek karikagyűrű?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 10:11
1 2 3 4
 1/31 yuda ***** válasza:
51%

Régi szokás a bal kézen hordott karikagyűrű, ami házasságkötéskor átkerül a jobb kézre.


Amerikából átfolyt szokás az eljegyzési gyűrű, kisérő gyűrű, de ilyenek még a valentin nap és sok hasonló.


Amerikai giccsfilmek nagy tért hódítanak és szép lassan bedarálják a magyarokat. Átveszik szokásaikat.

2013. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%

Az elsőnek igaza van. Köves gyűrű amerikai szokás csak. Milyen eljegyzés az, ahol csak menyasszony van, de vőlegény nincs? Köves gyűrűt bárki adhat a nőnek, vagy akár vehet saját maga is.

Magyar szokás szerint csak két karikagyűrűvel lehet egymást eljegyezni. Mellé kaphat a lány kövesgyűrűt kísérőnek, és a fiú is egy pecsét gyűrűt. De ez nem kötelező.

Az már tőletek függ, hogy csak kettesben húzzátok fel a gyűrűt, vagy a régi hagyomány szerint. Régen az eljegyzéskor a lány szülei adtak egy ebédet, ahova a fiú szüleit is meghívták. Főként azért, hogy megismerjék egymást.

De volt, aki a tágabb rokonságot is meghívta. Sőt, egyes vidékeken a jövendő násznagyokat is meghívták.

2013. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, nekem a múltkor mondta Mamám, hogy úgy illik, hogy lánynak eljegyzési gyűrűnek köves (ez a kísérő gyűrű) és esküvőkor, meg a karikagyűrű kerül fel a lány kezére.


Szóval nem hinném, hogy ez Amerikából jött volna át.

2013. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem érdekel a gyűrűdivat, én úgy szerettem volna, ha nekem (a nőnek) van csak eljegyzési gyűrűm az esküvőig, onnantól pedig mindkettőnknek lenne jeggyűrűje. Szerintem elég hülyén veszi ki magát amikor a férfi megkéri a nő kezét, és a sajátjára is húz egyet... Vagy amikor már a jeggyűrűt húzzák fel esküvő előtt, ott meg csak átrakják a másik kezükre. Rengeteg eljegyzés bomlik fel, ne hordjon már minden jöttment jeggyűrűt.
2013. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
63%

A nagymama rosszul mondja. Eljegyzéskor mindig karikagyűrűt húztak egymás bal kezére, mellé., ha volt kísérőgyűrűt. Az esküvőkor került át a gyűrű a jobb kézre.

Magyarországon soha, sehol nem volt szokás karikagyűrűk nélkül eljegyzést tartani. Sőt! A szegényebbeknél nem is volt kísérő gyűrű!

Ez csak újabban lett divat az amerikai filmek hatására.

2013. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%

4/5. Eljegyzéskor a vőlegény húzza fel a lány ujjára a jegygyűrűt, a menyasszony pedig a vőlegény ujjára!

Aki jegygyűrűt visel, az a külvilág felé jelzés, hogy már foglalt!

Ha a férfi nem viseli a gyűrűt, akkor szabadnak nézik. De azt a nőt sem tartja senki menyasszonynak, akinek az ujján kövesgyűrű van. Sok nő hord az ujján akár több kövesgyűrűt. Azok több férfinek a menyasszonyai?

2013. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Majd lepontozom a Mamámat, hátha tanul az esetből XD
2013. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kettesben az igazi, de mindenkinek más igényei vannak. Általában köves gyűrűvel szokták megkérni a fiúk a lányok kezét, de nem kötelező, sajnos van olyan is, hogy sok lány elvárja, hogy olyankor legyen gyűrű is. Nálunk pl nem volt gyűrű amikor a párom megkérte a kezem.

Lány kérést követően mentünk csak gyűrűt venni. Nekem van kisérő gyűrűm is, de hordjuk a karikát is.

2013. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

Hiába nagymagyarkodtok, meg jössztök az amerikai filmes baromságokkal, sokkal szebb és romantikusabb, ha a fiú MEGLEPI a lányt egy szép köves gyűrűvel és úgy kéri meg a kezét, kettesben szerintem sokkal meghittebb. Karikagyűrűt együtt választ ki ezután a pár és felhúzhatják eljegyzés keretében a család előtt, vagy hordhatják csak az esküvő után(én a zutóbbinak látom értelmét, amennyi eljegyzés felbomlik, meg sokszor éveket járnak jegyben, vagy nem is készülnek az esküvőre csak eljegyezték egymást, akkor szerintem ne hordjanak karikagyűrűt. Max akkor tartom jónak, ha mondjuk az esküvő előtt nem sokkal történik a hivatalos eljegyzés, mikor már szervezik az esküvőt)

De, a legjobb, ha megtudod, mi a véleménye a dologról a jövendőbelidnek, mert az számít igazán. Ha ő is ilyen amerikafóbiás nagymagyar akkor biztos karikagyűrűt akar, meg egész falus eljegyzést, ha inkább romantikusabb, akkor valósínűleg jobban örülne egy szép köves gyűrűnek, romantikus körülmények közt.

2013. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

A kísérőgyűrűt Magyarországon a módosabbak vettek/kaptak. Ez az eljegyzés előtt, jegyajándéknak minősült. A lány ha volt több kérője, annak a gyűrűjét húzta fel, akinek a közeledését szívesen fogadta, az eljegyzéskor pedig karikagyűrűt húztak egymás ujjára, de gyakori volt, hogy a férfi pecsétgyűrűt húzott, nem karikán.

A kísérőgyűrű szokás szerint szíves gyűrű volt.

A mai kövesek azok, angolszász hagyományból erednek.

Ettől függetlenül nincs ezzel baj, szép hagyomány,(csak legyen rá anyagi keret,:):):))


Nekünk végül "csak" karikánk lett. A lánykérés anélkül történt, amikor a esküvőről, meg az időpontokról beszéltünk utána, kérdezte meg a párom, hogy szeretnék-e. Mert a karikagyűrűkről beszéltünk már régebben mi a közös ízlés, de a kísérő kimaradt. Ennek egyszerű oka volt,ami az, hogy nem tartottam fontosnak.

Én szeretném. A gyűrűmet hordani, de amúgy nem hordok, hordtam gyűrűt, kettő pedig már zavarna egyszerre, arra pedig nem akartam, hogy a dobozban legyen.


Nem volt nagy, ketten votunk. Majd bejelentettük otthon, ilyen banzájt nem tartottunk, mert közeli esküvőt akartunk (5 hónappal a lánykérés után)

2013. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!