Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szeretném eljegyezni a párom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manutd84 kérdése:

Szeretném eljegyezni a párom. Felétek, hogy szokás, buli vagy csak kettesben? Köves gyűrű vagy mindkettőnknek karikagyűrű?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 10:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszem, hogy a köves kísérőgyűrű amerikai szokás. Nemrég kaptam meg a dédnagymamám hajdani eljegyzési gyűrűjét, ha jól számolom, több mint 100 éves fehérarany gyémánt gyűrű. Akkoriban még nem volt ilyen "közel" amerika.


Én is azt tartom igazi eljegyzésnek ha köves gyűrűt ad a pasi a lánynak. Nem igazán pénz kérdés ez, hiszen ezüst - üveg kő kombókat már 3000 Ft-tól lehet kapni. Csak sokan sajnos túlzásokba esnek az üvegkő méretét illetően. Hogyha túl nagy, és az ismerőseid tudják mivel foglalkozol, nem fogják elhinni hogy igazi. Egy pici kőről senki nem mondja meg hogy miből készült. (senki laikus)

2013. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%

az érzelmektől igazi, nem az anyagától...


én arra szavaznék, hogy kettesben kérdezd meg, hozzád megy-e, utána együtt választotok gyűrűket és felhúzzátok egymásnak. az "úgyis tudom, hogy igent mondasz, ezért egyből itt a gyűrű" szerintem nem romantikus. de te ismered, te tudod, minek örülne.

2013. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
37%

Nekem mindegy lenne, csak legyen meglepi :) Szóval ne ilyen megdumáljuk dolog, hanem tényleg meglepi.


Nekem jobban tetszik a köves gyűrűs eljegyzés, mert karikagyűrű úgyis lesz, és nekem tetszik, mikor a kettő egy ujjon van házasság után.

2013. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%

4!

Ennyi erővel, annyi házasság bomlik fel, ne húzzanak a házastársak sem jeggyűrűt...:-S


Amúgy MAGYAR szokás szerint jeggyűrűt (karikagyűrűt) húz a lány és a fiú is, mert nem csak a lány van eljegyezve, hanem a fiú is, tehát annak látszodnia kell!


Am. nekem köves gyűrűvel kérte meg a párom, jeggyűrűket meg közösen néztük ki és vásároltuk meg. Nekem van köves gyűrűm és karika, a páromnak meg egy karika.

2013. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
68%

Én mondjuk személy szerint nem kérnék köves gyűrűt. Van már belőle vagy 6-7 itthon, minek még egy?

Nálunk az a szokás, hogy a pár elhatározza, hogy össze szeretnének házasodni, aztán elmennek karikagyűrűt venni. A "hivatalos" eljegyzés meg szűk családi körben, vacsorával szokott lenni, mikor felhúzzák a gyűrűket egymás ujjára. Számomra ez lenne az ideális, de már itt nálunk is az lett a divat, hogy főként étteremben letérdelős, kövesgyűrűs lánykérés, amit én giccsesnek és sablonosnak tartok.

2013. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyi erővel, annyi házasság bomlik fel, ne húzzanak a házastársak sem jeggyűrűt...:-S"


Pont azért bomlik fel annyi házasság, mert mindenki trendből házasodik. Mert már 1 év járás után ráhúzza a csilli-villi gyémántot az ujjára, majd semmi gond nincs, amíg az esküvőt kell minél csicsásabbra tervezni, aztán megtörténik az esküvő, és rájön, hogy minden teljesen ugyanolyan, mint előtte. Hogy kivel házasodott az nem érdekli, neki csak az volt a lényeg, hogy végre megtörténjen. Mert aki egy kicsit is igényes abból a szempontból, hogy milyen társat választ, az nem megy hozzá 1-2 év után.

2013. szept. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Szó sincs házasságról. 10-dik évfordulonk alkalmából eljegyzem. Esküvöről még nem is beszéltünk.
2013. szept. 30. 07:30
 28/31 anonim ***** válasza:
79%

Végül hogy döntöttél, hogyan csinálod?



Viszont azt neméem, hgy miért kérdezed meg tőle, hogy lesz-e a feleséged, ha "sző sincs esküvőről"?


Nem az a kérdés lényege

(Megkérdezte leszek-e a felesége, már másnap kitűztük a dátumot.perzse ez is extrém, de ő nem akart várni)

2013. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
*Nem értem
2013. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

26!

Nem tudom Te pontoztál-e le, de én alapból a "normális" rétegből indulok ki. Nincsenek divateljegyzett barátnőim, barátaim, mindegyikük megfontoltan lett jegyes és házas is. Nekem is 6 év után kérték meg a kezemet, és még 2 évig járunk jegyben, nem hiszem, hogy elhamarkodtunk volna valamit...

Sajnos sokan vagytok úgy, hogy ráhúzzátok a vizes lepedőt mindenkire ismeretlenül. Nem kéne.

2013. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!