Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elnézést a hülye kérdésért!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elnézést a hülye kérdésért! Ha majd a jövőben szeretném megkérni a párom kezét akkor eljegyzési gyűrűt kell vennem? Ha meg az esküvő lesz akkor külön karikagyűrűt amiből 2 van? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen, általában így szokás. Az eljegyzési gyűrű köves, és csak a nő kap, a karikagyűrűt már együtt választhatjátok ki.
2013. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én karikagyűrűt kaptam, nem költöttünk külön eljegyzésire. Örültem annak is, mint malac a vadalmásban:)
2013. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
igen ma már így megy de hogy a saját véleményemet elmondjam erről... ez egy hülye amerikából átvett szokásunk már megint :)) annak idején az eljegyzés nálunk magyaroknál úgy ment, hogy a karikagyűrűket vették meg (vagy vette meg a férfi) és amíg nem volt esküvő, addig a bal kezükön hordták... utána kerül át a jobb kézre... (mikor vettük a gyűrűket az ékszerész mondta is hogy jobb kézre próbáljam, mert azon lesz tovább.. :) ) szóval döntsd el te... maradsz a magyar hagyománynál, vagy te is átveszed az amerikai szokást... (nem azért írtam így mert elítélnélek miatta ha a 2.-at választod ne értsd félre!) lehet valahogy meg kéne tudnod barátnődtől melyik szokás tetszik neki jobban.. és úgy döntsd el :)(magyarnál a fiú is viseli látszik hogy ő is foglalt már.. nekem ezért szimpatikusabb) sok boldogságot nektek! :)
2013. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Hát én sem tudtam úgyanúgy, mint te. Aztán egy szép napon kölcsönvettem az akkori barátnőm gyűrűjét és csináltattam két gyűrűt. Aztán egy hétvégén vettem egy pezsgőt és az ő poharába beledobtam a gyűrűjét és amikor kiitta megkértem a kezét.
2013. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Lehet hogy rosszul tudom, de ez nem egy máshonnan átvett szokás. Az édesanyámnak is van eljegyzési gyűrűje, nekem is, pedig én is már 16 éve házasodtam.

Lehet, hogy területenként változnak a szokások, de ez felénk mindig is szokás volt.

2013. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
szerintem vegyél neki köves gyűrűt amikor megkéred a kezét, nem kell ennek drága, giccsesnek lenni, de legalább majd a karikát eggyütt vehetitek meg és olyat ami biztos tetszik neki, mégiscsak ezt fogjátok majd hordani mindig
2013. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves 5-ös akkor viszont lehet én tudtam rosszul! :) én abból következtettem hogy onnét átvett szokás, mert ismeretségi körömben, (kb 10 éve kezdődően) hallom hogy "jajj én is olyan eljegyzést akarok mint az amerikai filmekben.. köves gyűrűt... :) ) amúgy nekem is 2 gyűrűm van... a 2. kísérő gyűrű néven fut, melyet anyósoméktól kaptam az esküvőnkre, ezzel jelezvén, hogy örömmel látnak a családjukban... :)(mamáéknál úgyszintén kísérőgyűrű volt ugyanígy...) én Győr-Moson -Sopron megyei vagyok, anyósomék Hajdú-Bihar... ők is, mi is így ismertük a szokásokat.. :) de igen... nem feltétlen biztos, hogy ez régi magyar szokás amit leírtam...
2013. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szüleim eljegyzése (több mint 50 éve) karikagyűrűs volt, és anykám kapott egy kis köves gyűrűt hozzá. Akkoriban az ilyet kísérőgyűrűnek nevezték.

Tehát volt egy jele az eljegyzésüknek, a karikagyűrűik, és egy ajándék a vőlegénytől a karikához illő kis köves gyűrű.

Nekünk csak karikagyűrűnk volt, amit az eljegyzés óta mindketten hordunk.

2013. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! nagyon hasznosak voltak a válaszok! Ha eljön az idő remélem igent mond majd,de szerintem biztosan.Még csak 3 hónapja vagyunk együtt nem tudom kell e ilyeneken gondolkodnom még,de hát nagyon szeretem!
2013. nov. 22. 19:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan így csinálják, de pl.: engem a hideg is kiráz az ilyen kövesgyűrűs, térdenállós lánykérésektől. Inkább legyen csak sima karikagyűrű, amit az esküvőig a bal kézen szokás hordani, utána meg a jobb kézen. Meglepetést sem akarok, ez számomra egy döntés, nem egy "meglepi".

Nem vagyunk egyformák, kinek mi tetszik. Nincsenek szabályok. Szerintem onnantól számít eljegyzésnek, mikor elhatározzák, hogy össze akarnak házasodni.

2013. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!