Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan viselkedjek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viselkedjek, hogy eljegyezzen?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy butaságnak hangzik így elsőre, de nagyon sokat számítana, ha megkérné a kezem. :) 5 éve vagyunk együtt, nekem is ő volt az első, és fordítva is. Azt mondta, majd megkéri, ha úgy érzi, hogy készen állok rá. Pasinyelven ez mit jelent? :D

Köszi!


2014. jan. 8. 18:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
44%

Még igaza is lehet, ha ezt így kiírod kérdésnek, biztosan elég gyerekes a gondolkodásmódod.


Mivel ugyan 5 éve együtt vagytok, de első kapcsolat is, gondolom nem lehetsz túl idős.


Feleslegesek az ilyen kapcsolatok.

2014. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel a szöveggel csak elhallgattatni akarja a nyaggatásodat. Én úgy látom, hogy kényelmesen elvan veled, mert így is megkapja az ingyen szexet meg a meleg kaját.
2014. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

OFF

11. válaszoló!


"Feleslegesek az ilyen kapcsolatok"? Te ezt mégis honnan a bánatból veszed? Azért mert fiatalon jöttek össze? És akkor mi van? Irigy vagy? Attól, hogy fiatalon jöttek össze, ugyanúgy szerethetik egymást és ha ennyi ideig együtt maradtak, esély is van rá, hogy a későbbiekben is együtt folytassák az életüket.


A kérdés valóban gyermeteg egy kicsit, de ez nem azt jelenti, hogy a kapcsolat "felesleges". Jobb lett volna, ha mondjuk 20 évesen összeházasodnak mindenféle képzettség, munkahely és bármiféle kilátás nélkül a jövőre? Kötve hiszem. Akkor több értelmét látnád a kapcsolatuknak? Mert én nem. Majd ha felnőnek a "szerephez", összeházasodnak, ha még akkor is úgy gondolják. Addig meg miért bűn, ha álmodozik róla? Azt tán csak szabad...

2014. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy" viselkedni nem lehet, nem érdemes, ezt egy házasságra VALÓBAN megérett ember tudja, tudnia illene.

Szeresd, becsüld, támogasd, és ha valóban annyira késznek érzed magad egy ilyen döntés meghozatalára, akkor vesd fel te a témát, két értelmes, felnőtt ember párkapcsolatába ez bele kell, hogy férjen.

Az őszinteség és a jó kommunikáció alapvető fontosságú, egyszerűen közöld vele a véleményedet/szándékodat a jövőt illetően, beszélgessetek arról, hogy ki hogyan áll a házasság gondolatával.

Ennek így bőven lenne értelme, gyerekes játszadozásnak, komolytalankodásnak viszont nem, ha te csak trükközésben látod a megoldást, akkor ti ketten még nem álltok készen a házasságkötésre.

2014. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
52%

Azért feleslegesek mert az ilyen első kapcsolat az utolsó is dolgokból ritkán sül ki jó dolog.


Arra pocsékolják a legszebb éveiket, hogy egymást tutujgatják ahelyett, hogy valami önmegvalósításba kezdenének, meg kicsit tapasztalatot gyűjtenének.


Sok ilyen kapcsolatról hallottam már, és a vége vagy válás, vagy megcsalás lett, aztán az egyik fél mindig telebömbölte a párnáját, hogy elveszett az ifjúsága.


Nagyon nem örülnék neki, ha gyerekem az első kapcsolatánál akarna lecövekelni.

2014. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2014. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
69%

Nézőpont kérdése. Szerintem ha valaki szereti a párját és jól működik a kapcsolatuk, akkor az együtt töltött időszak nem "elpocsékolt" idő, hiszen abban az adott helyzetben így érzik jól magukat, erre van szükségük. Egy rosszul működő kapcsolatban/olyan ember mellett, akivel nyűg az együttélés, és te magad is érzed, hogy nem vagy a helyeden, valóban időpocsékolás, ezt aláírom. Ha egy ilyen kapcsolatból lépnék ki több év után, én is azt mondanám, hogy nem volt értelme. De ha én az első kapcsolatomban boldog vagyok, akkor hadd ne hagyjam már ott a párom csak azért, hogy "tapasztalatot gyűjtsek", aztán a végén rájöjjek, hogy jó nagy marha voltam, amiért otthagytam azt, aki tényleg szeretett, megbecsült.


Önmegvalósítani, szórakozni pedig párkapcsolatban is lehet, csak megfelelő társ kell hozzá.


Ezek szerint engem is lehet sajnálni, hogy 23 évesen 7 éves kapcsolatom van és még csak közelében sem vagyunk a szakításnak. :D Bár neki nem én voltam az első, sőt nekem is volt egy "barátom" 15 éves koromban, akivel a kemény 1 hónapos "kapcsolatunk" alatt 2x találkoztunk. Na a vele töltött időt én is időpocséklásnak hívnám, ha tovább húztuk volna. :D

2014. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon fiatal vagy még te is.


Majd meg fogod érteni miről beszéltem, úgy 10-15 év múlva.

2014. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Húha, kaptam itt most hideget-meleget. :D

Először is tisztázom, hogy a kérdést csak azért írtam ki, mert érdekelt mások véleménye. Ennyi, szerintem ezen nincs mit továbbmagyarázni. :) Kétlem, hogy ez arra utalna, hogy kisgyerek lennék. Mellesleg akkor sok más huszonévest be lehet skatulyázni gyereknek, ha végiglapozgatunk itt a gyik-en. ;)

Lehet én írtam félreérthetően, de én úgy értettem azt, hogy egymás elsői vagyunk, hogy voltak komolytalan kapcsolataink (egyik sem tartott 1-2 hónapnál tovább), de pl. az első szexet együtt éltük át. 20 év körül vagyunk, pontosabban nem szándékozom leírni, mert kapnék megint édes kis negatív hozzászólásokat... :)

Az, hogy azért nem szeretne elvenni (amit nem állítok, mert ki tudja), mert tapasztalni szeretne, kétlem, mert ő szerencsére azon kevés pasik közé tartozik, aki jól érzi magát úgy, ahogy van, nem érdeklik más nők.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat (a negatívabbakat is, elfogadom mindenkinek a véleményét, legfeljebb továbbsiklok fölötte), igyekszem a páromat nem ezzel nyaggatni... :) Inkább élem az életünket, és tapasztalatokat gyűjtök, mert IGEN, lehet kapcsolat mellett is (csak nem pasizás terén).

2014. jan. 8. 23:17
 20/36 A kérdező kommentje:

Ja, 11.!

Teljesen megértem, ha feleslegesnek tartod az ilyen kapcsolatokat. Lehet én is ezt mondanám, ha egy ismeretlen emberről írnék, és csak ennyit tudnék a körülményekről, mint te. De hidd el, már rég nem lennék vele, ha nem szeretném, és ismerkedésre vágynék. Hidd el, volt már rá példa, de szerintem ha megtalálod azt, akivel minden jó, kiépítesz egy mindennapos rendszert, akkor mégis miért keresnél mást? Most dobjak el mindent: az 5 év kemény munkáját, a közös terveket, a közös napirendet és az esti hozzábújásokat csak azért, mert tapasztalatot szeretnék? (Amivel mellesleg csak saját magamat verem át.) Szerintem ezt te sem gondolod így komolyan. Durva dolog más kapcsolatára "felesleges" jelzőt aggatni.

2014. jan. 8. 23:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!