Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan viselkedjek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viselkedjek, hogy eljegyezzen?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy butaságnak hangzik így elsőre, de nagyon sokat számítana, ha megkérné a kezem. :) 5 éve vagyunk együtt, nekem is ő volt az első, és fordítva is. Azt mondta, majd megkéri, ha úgy érzi, hogy készen állok rá. Pasinyelven ez mit jelent? :D

Köszi!


2014. jan. 8. 18:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Jah, el akar venni majd...persze hogyne. Na tudod kinek kéne ilyen pasi...


Egyébként meg ha 5 év alatt még eljegyezni se volt képes, nem tudom ezek után miért tenné meg, ha minden kifogást elhiszel neki, amit mond.


Nem tudom együtt éltek e. De ha igen, szerintem túl kényelmes neki a dolog, nem akar elköteleződni, hisz van kit meghágni, és van aki mossa a koszos gatyáit....netán ha még főzöl is neki, az egy igazi földi paradicsom egy pasinak... úgy hogy el se kell vennie. Akkor minek kérne meg? Minek venne el? Miért ne hagyna egy kiskaput, hátha jön jobb nő? És akkor gond nélkül leléphet.


Ha meg nem éltek együtt, felmerül a kérdés, hogy mire vártok? Mi értelme a legszebb éveidet járogatásra pazarolni, ahelyett hogy tényleges komoly kapcsolatot alakítasz ki, és rendesen megismered a párod, hogy van e értelme húzni egymás idejét vagy nincs....


Csak aztán nehogy úgy járj, mint az egyik barátnőm... 26 éves fejjel jött ki egy 5,5 éves kapcsolatból. A srác eljegyezte, de összeköltözni nem volt hajlandó, mert kényelmes volt neki otthon anyucival aki kiszolgálta, apucival aki pénzelte.

Az utolsó fél évben volt hajlandó elmenni dolgozni. Akkor meg nagyképű lett...Nem törődött már a csajjal. Fél év alatt valami 2-3x találkoztak, mondván a pasi nem ér rá, mert dolgozik. Mellesleg olyan volt a munkája, hogy akkor csinált szabadnapot amikor ő akart...Aztán a csaj csak akkor kapott észbe, hogy már rég nem kéne ezzel a pasival lennie, amikor kiderült hogy a pasi megcsalta. Szakítottak is.


Azóta a szakítás után a lány összefeküdt egy nős pasival. És ennyi. 28 éves már, és nem volt azóta senkije....nem jön neki össze. Több pasi is azt mondta neki, hogy biztos van vele valami baj, azért nincs 28 évesen férje vagy barátja...pedig amúgy már az esküvőjét tervezgette, meg 30 évesen gyereket akart a lány. Most meg még pasi sincs kilátásban sem...


Nem tudom, lehet én gondolkodom rosszul, de én sose akartam volna évekig egy ilyen jövőtlen kapcsolatban élni, várni a semmire...a legszebb éveimet eldobni olyasvalakiért akinek eszében sincs elvenni....


pl a férjem nagyon hamar megkérte a kezem, és kilátásba helyeztük azt is, nagyjából hogy legyenek a dolgaink.


1 hónap járás után kért meg amúgy. 1 évig jártunk együtt, majd fél évig együtt éltünk, és utána házasodtunk össze.


És nem volt az hogy az ember hülyíti a másikat hogy majd elveszlek, majd majd....és elrepülnek a fiatal évek....


Nagyon szar kifogás volt ez a pasid részéről, hogy majd ha te készen állsz rá:D AMúgy csak annyit jelent, hogy hagyj ezzel békén, eszemben sincs elvenni, csak jó hogy anélkül is megkapom a szexet....és ehhez hasonlók.


27N

2014. jan. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem akar elvenni. Lehet hogy úgy van vele, egyszer majd talán, meglátja, de az elhatározásnak 100%, hogy még a szikrája sincs meg benne.
2014. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Ha a kérdésre őszintén akarok válaszolni, akkor egyet kell értsek azokkal, akik azt írták, hogy nem akar elvenni. Most gondolj bele: ha ott lenne veled álmaid párja, valószínűleg nem habozna, hogy elvegyen-e vagy sem. Sőt már rég túllennétek a ceremónián. De most így, hogy ő elodázza a dolgot ezzel a válasszal, szerintem csak arra lehet következtetni, hogy még vár tényleg, hogy valaki a horgára akadjon (mint az egyik válaszoló írta), és ha majd pár év után még mindig nem talál jobbat, akkor elvesz (valószínűleg akkor is csak az ésszerűség okán /pl. lesz aki vezeti a háztartást, meg öreg korára is be lesz biztosítva az "ápolónő"/, nem azért mert te vagy élete szerelme.) Ezt azért írom így le, még ha kegyetlenül hangzik is, mert így ha neked ez nem felel meg, még mindig van időd mást találni, aki a TE életed szerelme ÉS ennek megfelelően bánik is Veled!(Később amiatt lesz nehezebb, ha esetleg csalódsz, és elöntene a gyűlölet, hogy miért pazaroltál elennyi időt feleslegesen (hiszen már most is erre hivatkozol, hogy, azért nem akarsz vele szakítani, mert miért dobnál el ennyi évet).
2014. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam el mind, de…


Ha "5 éve vagyunk együtt, nekem is ő volt az első, és fordítva is" akkor nem kellene belemenni házasságba, mert - főleg mostanában - sok a válás. De ti tudjátok, csak nehogy koppanjon valamelyikőtök. Szerintem, "élni" kellene kicsit, aztán jöhet a házasság. Válás? Sajnos mindenhol azt látom, hogy hullanak szét a párok. Olyanoknál döbbbbbbenek le, akikről nem hittem volna soha, h szétmennek, 1-2 gyerek után…

2014. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

ahhoz hogy kiélje magát valaki, nem kell a fél várossal összefeküdni...


Tapasztalatból mondom.


Én 5 évig ismerkedtem, randiztam, volt hosszabb és rövidebb kapcsolatom is, de nem éltem meg annyi dolgot ez idő alatt , mint azóta hogy a férjemmel együtt vagyunk. Majdnem 4 éve. És ő mégiscsak 1 ember...


Szóval a kiéléshez nem kell sok különböző partner.


Az viszont fontos hogy a kérdező eldöntse képes e tovább várni egy számára jövőtlen kapcsolatban úgy hogy valószínűleg sosem fogja elvenni a párja, mert kifogásokat keres, (mert 5 év után ezek csak kifogások) vagy belevág, felépíti újra az életét, és olyan társat keres akivel azonos a jövőképük.


Ha nem ezt teszi, és nem lesz házasság a dologból, folyton azt fogja érezni, hogy nem teljesen boldog, mert valami hiányzik.


27/N

2014. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Ismertem egy házaspárt, aki maga volt a tökély, akik soha nem mennek szét. Főleg a két kicsi gyerekkel. Nem a férfi, de a nő bolondult meg és szétmentek… De ez csak egy példa.
2014. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Amúgy, nem értem mi a fenének fontos a nőknek, csakis a nőknek a házasság. Mert már gyerekkoruk óta ezt mesélik be nekik? A meséken szólnak mindig a forever lávról, ők meg elhiszik.
2014. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nekem pl senki nem mesélt be semmit:) Vannak önálló gondolataim, saját személyiségem, és saját magamtól gondoltam úgy, hogy nekem fontos a házasság.


Nem hiszem hogy ezzel egyedül lennék.

2014. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Írd meg kérlek, hogy miért fontos a házasság Neked! Milyen volt előtte és milyen lett utána? Régen én is házasságpárti voltam…
2014. jan. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Én fontosnak tartottam, hogy az a férfi akivel szeretjük egymást, ne csak az élettársam legyen, hanem jogilag egymás családtagjai legyünk. pl ha kórházba kerül a feleséget egyből beengedik, de az élettárs nem számít törvényes kapcsolatnak.


Van ismerősöm akit azért nem engedtek be a párjához, mert azt mondta hogy a menyasszonya: azt mondták neki hogy mondani bármit lehet, és csak családtagok mehetnek be.


Ha esetleg később gyerekünk lenne, ne kelljen apasági nyilatkozattal bajlódni...szerettem volna a nevét a sajátom mellé, egy karikagyűrűt stb. És még mielőtt az jönne, nem volt szaloncukor esküvőm. Nem ez volt a lényeg. Hanem a házasság. De teljesen felesleges magyaráznom az ellentábor képviselőjének azt hogy igen is más, hogy valaki nem az élettársam, hanem a férjem.

2014. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!