Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hová fajult a világ, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hová fajult a világ, hogy a nők kihisztizik az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Nőként én is nagyon vártam az első igazi eljegyzésre. De soha nem hisztiztem miatta, amikor az akkori barátom célozgatva kérdezgette, hogy egyébként lennék e a menyasszonya, mondtam, hogy igen, büszkén viselném a gyűrűt.


Most meg azt látom, hogy a nők ki vannak akadva, ha 1-1,5 év után nem akarja őket feleségül venni a barátjuk.


2014. márc. 20. 12:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem gondolom, hogy kihisztizik a nok az eljegyzest. Ugy gondolom hogy egy nonek joga van ahhoz, hogy megbeszelje a parjaval hova is tart a kapcsolatuk. Most miert maradjon ket ember egyutt ha nem azonosak a terveik.
2014. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem jól tetted fel a kérdést! A korrekt kérdés ezzel kapcsolatban így hangzana: hova fajult a világ, hogy ma már a férfiak egy jelentős hányada úgy gondolja, hogy mindent megkaphatnak, ami anno egy nős férfinak járt, anélkül, hogy ők bármit is adnának ezért?


Tudod, ha ma összeköltözés, együttélés nélkül házasodik valaki, és ne adj isten rosszul sül el, akkor megkapja, hogy hogy lehetett ilyen hülye, a semmire házasodott, ha összeköltöznek, akkor meg már minek is nősüljön meg a pasi, hiszen így is megkap mindent?!

Utána már nagyon nehéz a helyzet, főleg az olyan pasik esetében, akik az elején elméletben benne vannak a "törvényes" módozatban, mondjuk így, de aztán ahogy telik az idő, egyre kevésbé van hozzá kedvük.

(Ugyan miért is lenne, amikor mindenük megvan házasság nélkül is.)

A nőnek meg csak telik az ideje, és várja, hogy majdcsak lesz valami..... Nagyon sok ilyen eset van és azért szerintem ezekben a szitukban nagyobb mértékben hibásabb a férfi! Tehát nem kell azért úgy beállítani a nőket, hogy meghibbantak, meg hova fajul a világ... régen ezt a férfiak meg sem engedhették volna maguknak, mert az ilyen viselkedéssel, meg szándékkal bíró emberekkel tisztességes nő/család szóba sem állt volna!

Maradhattak volna maguknak, vagy járhattak volna a kikapós menyecskék után:xD.


Amiről te beszélsz, hogy 1-1,5 év után "hisztizik" a nő, azt esetleg úgy tudom elképzelni, hogy ezek valamiféle csitrik lehetnek, mert normális nő tudja, hogy végtére is mi az az eljegyzés? Jóformán csak egy gesztus, egyáltalán nem jelenti azt (főleg ezekben a korosztályokban), hogy abból lesz is valami tartósabb.


Csak oda szerettem volna kilyukadni, hogy nem fajul a világ sehova a te általad feltett kérdés értelmében, a nők ma is biztonságot szeretnének, ahogy régen is, pusztán annyi a különbség, hogy ma ezért elítélik őket!

2014. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kicsit túlreagáltad ezt a hiszti kérdést.

Amit szeretne az nem azonos a hisztivel!

Én pl. régimódi családban nőttem fel, nekem igenis számít nem is maga a gyűrű,hanem a gesztus, a tudat,hogy igenis komolyan gondoljuk egymással, nem járogatunk 10 évig,hogy majd lesz valami.Ha már együtt él valaki,másfél év után igenis lehet látni,passzol e hozzád vagy sem.

Régen ez volt a normális. Ha valaki kellően megismeri egymást(nem gondolom ,hogy feltétlen idő függvénye),akkor igenis fontos ,hogy biztos legyen a párja érzéseiben.

Ígérgetni mindenki tud, cselekedni kevesen! Valószínűleg ez az oka. Nyilván tanácstalanok,hogy maradjanak e olyan kapcsolatban,ahol nem azonosak az értékrendek.

Mielőtt másokat szapulsz,nézd meg a másik oldalt is.

És valóban, ha a férfiak egyértelműnek tartják,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk ,gyereket neveljünk akkor mi miért ne gondolhatnánk így ezt a házasságról? Szomorú,hogy ennyire lebecsülik az értékét.

2014. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

A nőknek sem kellene kihisztizni a lánykérést, ha kicsit is odafigyelnének arra milyen partnert választottak maguknak.


pl


Egy nő miért csodálkozik azon hogy nincs feleségül véve, és nincs megkérve a keze, ha ezek nélkül is mindent odadob a párjának. Együtt él vele, netán az ostobábbja még gyereket is szül. És x év után még van képe azon sírni, hogy miért nem vették még el...miért nem kérték meg a kezét.

Hát nem kell ezen annyira csodálkozni.

A férfi meg sok ilyen esetben mi a fenének kötelezné el magát, ha házasság nélkül is megkap mindent? Ráadásul ha esetleg jön friss husi, lelépni is könnyebb egy élettársi kapcsolatból, mint egy házasságból...


Én személy szerint össze sem költöztem volna olyannal aki előtte nem kérte meg a kezemet. Gyereket pedig kizárólag házasságban vállalnék. Azért az nem úgy megy, hogy a nő minden álmát feláldozza, és nem kap cserébe mást, csak egy szeretői státuszt kvázi.


A pároknak sokkal jobban meg kellene ismerniük egymást, a jövőre vonatkozó tervüket, jövőképüket ha úgy tetszik, beszélgetni kellene ilyesmikről, nem csak járogatni meg dugni.

Viszonylag hamar. Nem kell egymás idejét húzni, ha nem egyeznek meg a célok.

Teljesen felesleges időpocsékolás 6-7-8 éveket járogatni, meg együtt élni, hogy aztán valamelyik fél szépen pofára essen, mert nem azt kapta amit várt.


Érdekes módon nekem nem kellett kihisztizni semmit. A férjem teljesen magától kérte meg a kezemet 1 hónap járás után. Úgy hogy előtte már beszélgettünk ilyen irányban, és még csak nem is én hoztam fel a témát, hanem ő.

Én úgy voltam vele, ha megtalálom a megfelelő társat akkor szeretnék házasságban élni. Nincsen bajom az együtt éléssel házasság előtt, de nem a végtelenségig.

Ő pedig úgy volt vele hogy nincs a házasság ellen, és ha talál megfelelő társat akkor nagyon boldogan elveszi. Ha viszont az a társ nem szeretne házasodni, az együtt élés is megfelelt volna neki.


Szóval józannak kell lenni. Én pl nem jártam volna úgy, hogy jaj még mindig nem vettek el 8 év után, mert nem várnék ennyi ideig, hanem rég kiléptem volna a kapcsolatból, ha nem érek annyit a páromnak, hogy max 2 -3 év után elvegyen.


Egyébként mi a férjemmel Az első évfordulónk előtt költöztünk össze. május végén. Augusztusban már megvolt az időpont az esküvőnkre, és decemberben házasodtunk. Összességében másfél év után. Én 25 éves voltam, ő 22. És nem, nem gyerek miatt. Babát még nem vállaltunk.


Tetszik nem tetszik, felnőtt emberek 1 év alatt el tudják dönteni hogy kell a másik egy életre vagy sem. Nekünk még annyi sem kellett, és nem csinálnánk másképpen...A férjem azt is mondta hogy ő már fél év után elvett volna:D de akkor persze nem lehetett mert mindketten iskolába jártunk még.

2014. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez túlzás. Az, hogy itt sír valaki egy strófányit, hogy a 'kis piszok nem vesz el' nem egyenlő a hisztivel, mert pl. egyáltalán nem biztos, hogy ezt a pasinak is mondja. Ezen kívül egyet értek azzal, hogy a pasik imádnak felelősség nélkül együtt élni, finomat enni és nem mosni-vasalni. Akár tetszik, akár nem a házasság felelősségvállalás, és sok ffinak ez nem tetszik. Sok nőnek sem egyébként, csak a ffiak nem jönnek fel ide sírni, hanem megkérik a lány kezét, és ha nemet mond, keresnek olyat, aki majd igent fog.


De a nőknek ebbe nincsen beleszólásuk, ki van véve a kezükből a kormány teljesen. Most képzeld el. Egy ffi mikor jónak látja lányt kér, és az eredmény függvényében folytatja az életét. A nő? Nos ő vár. Hiába érzi az időt elérkezettnek nem kérheti meg a párja kezét mert nem szokás, és a legtöbb ffi nem is kultiválná a dolgot. Szóval a nő vár. És vár. És vár. Aztán el kell döntenie mennyi idő a korrekt? Mennyit várjon?


És itt nem arról van szó, hogy a nő nem beszéli meg a párjával a jövőt a terveket. Hanem arról, hogy a pasi elvileg házasságpárti, de vajon biztosan őt akarja-e elvenni? Mert hiába házasságpárti a cukormackó, ha éppen 5 év együttélés után lepattan Julcsival akit fél év után eljegyez, 1 év után elvesz. Sokra ment vele a nő, hogy a pasi házasságpárti. A nő meg mondjuk lehet hogy közben 30 lett. És lehet, hogy szeretett volna 30 alatt gyereket, szeretett volna összesen 3 gyereket, szeretett volna nem egy ro.adék érzelmi lejmoló mellett élni 5 évig.


Mert most mondom, a pasik nem állnak eléd és mondják: 'Cica, én házasságpárti vagyok, de TÉGED nem veszlek el, de addig éljünk boldogan, míg nem találom meg a jövendőbelimet, hiszen neked is jó a se.ed és jól főzöl.'


Szóval? Szerinted mennyi idő a korrekt? Meddig kell váni? Hol kezdődik a hiszti? Ezek a dolgok nem bekategorzálható dolgok, de szerintem ha valakit nem kérnek meg 3 év együttélést követően az azért mutat valamit. És ne gyere azzal, hogy van akit 10 év után kérnek meg. Mert van. De nekem erről az jutna eszembe, hogy 10 év után rájött nálam nem kap jobbat. Ettől nem lennék boldog. Nagyon nem.


Amúgy szerintem kevés nő van, aki konkrétan kihisztizi az eljegyzést és sok ffi van aki nem akarja eljegyezni a nőt és ezért bármit tesz a szerencsétlen, legyen az egy egyszerű kérdés, hisztinek titulálja.

2014. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%

Én nem értem miért kell az eljegyzést túlmisztifikálni. Ez nem egyenlő a házassággal.Bőven vannak ismerőseim, akik jegyben járnak pár éve és fogalmuk sincs mikor lesz az esküvő. Még 30 éves kor környékén is.

Ez csak egy gesztus, sokszor pont azért, hogy nő pár évig befogja a száját. Kap is valamit meg nem is.

Most boldogabbak vagytok egy gyűrűtől? Nekem a kapcsolatomban sokkal többet ér az, hogy tudunk beszélni a terveinktől, és azonosak az elképzeléseink. Mi kb. a 4.-6. hónap környékén megfogadtuk egymásnak, hogy örökké együttmaradunk, és mivel házasságpártiak vagyunk összeházasodunk. Innentől közösen tervezünk, mostanában (1. év környéke) fogunk összeköltözni, utána belátható időn belül majd házasodunk kb. 2 éven belül. Számomra ez az eljegyzés, bár tény, hogy nem volt se köves, se karikagyűrű, se közös ünneplés a szülőkkel. Azt tudom, hogy ő valamikor szeretne megkérni, akkor amikor nem számítok rá. Nekem nem sürgős, mivel tudom, hogy a szándékában áll házasodni.

Szóval kommunikálni kell a másikkal, és kideríteni, hogy passzolnak e a céljaitok. Mitől jobb az, ha kapsz egy gyűrűt, de egyáltalán meg se beszélitek mikor akartok házasodni?

2014. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig 1-1,5 ev utan egy felnott kapcsolatban lepni kell valamerre, nem erdemes eveket pazarolni arra, aki nem szeret annyira, hogy osszekosse velem az eletet.

Mi fel ev utan tudtuk, hogy egyutt maradunk, a keteves evfordulon felesegul kert. Ez a normalis, es nem az, hogy felnott ferfiak 5-10 ev alatt sem kepesek eldonteni, hogy kit akarnak. Igaza van a nonek, aki szovateszi, bar a hisztivel nem ertek eleget. Ha nem akar elvenni, tovabb kell lepni.

2014. márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%
16-os. Nyilván nem az eljegyzés a lényeg. Mondok egy érdekes tényt: a nők többségében, 20 év felett azért vágynak eljegyzésre, mert házasodni szeretnének. Tudod ez olyasmi, mint, hogy letolod a gatyád mielőtt sza.nál. Érdekes lenne nélküle. Megkérik a kezed mielőtt házasodnál. Ritkán házasodnak úgy emberek, hogy előtte ne kérdezné meg egyik a másikat, hogy szeretné-e. A másik igent mond és elkezdik tervezgetni az esküvőt. Na ez az eljegyzés. Ha van gyűrű, ha nincs. Ha van buli, ha nincs. ezért aztán az, hogy valaki eljegyzésre vágyik általában és normális esetben egyenlő azzal, hogy házasodni vágyik. Vannak kivételek, de ne azt vegyük már alapul!
2014. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
98%

A régi időkben a férfiaktól elvárás volt hogy elvegye feleségül a jövendő gyerekei anyját. Szégyen volt, akik házasság nélkül éltek. Nem mellesleg pedig asszony nélkül nem volt gondoskodás, nem volt vacsora, nem volt rend és tisztaság és szex sem.

A pasik ezeket a dolgokat megkapják ma már házasság nélkül is (bár ez a nők hibája-mondom ezt úgy hogy én is élettársi viszonyban vagyok 4 éve) és emiatt a többségnem miért lenne fontos a házasság? Még a médiába is ezzel van tele, hogy manapság nem divat, minek nősülni, az asszony nyűg...stb.

A nőkben viszont ez a vágy megmaradt, nem csak egy papírnak gondolják. Azt aki hisztizik a gyűrűért, elítélem, főleg aki 1-1,5 év múlva teszi ezt! DE! Magamról tudom, mennyire "idegesítő (fájó ?) az, amikor körülötted mindenki házasodik, pedig fele annyi (ne adj isten negyed annyi) ideje vannak együtt mint mi. Ekkor nekem is elborul az agyam, de egyszer sem jutott eszembe ezt hisztiként előtárni neki!

Elképzelni nem tudom, hogy azoknak a nőknek, akik másfél év után kiverik a balhét mert nincs megkérve a kezük, mi jár a fejükben. Valószínűleg egyrészt divatból teszik, másrészt meg azt hiszik ettől szorosabb lesz a kapcsolatuk, és magukhoz tudják láncolni a pasit, pedig az ellenkezőjét váltják ki, ha mindig az orra alá dörgöli hogy nem tudja megkérni a kezét... De szerintem az sem jobb, ha egy pár eljegyzi egymást és "MAJD" összeházasodnak.

Pont olyan gáznak tartom ezt a "itt a gyűrű,de majd évek múlva jöhet csak az esküvő dolgot" mint azt a dolgot hogy valaki kipróbálja hisztizni a gyűrűt. Bár, lehet hogy az ilyen lányoknak mondják, hogy esküvő még várhat, addig is becsitítják a szájukat...

2014. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerinted hány év után jogos "hisztériázni"? Engem komolyan érdekelne. Mi 4 éve vagyunk együtt, fél éve együtt is élünk. Megbeszéltük, hogy mindketten össze akarunk házasodni, és hogy 1-2 éven belül gyereket szeretnénk. Mégse vagyok eljegyezve. Ilyenkor mi van? Én 26 vagyok, a párom 33.
2014. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!