Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi valójában az eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi valójában az eljegyzés?

Figyelt kérdés
Mit számított régen? Manapság már tudom, hogy nem sokat.
2007. okt. 14. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzés feltétele a házasságkötéssel kapcsolatos anyagiakon (hozomány, kelengye, hitbér) való megegyezés. Ezt leánykérés alkalmával elő szokták készíteni, fontosabb részleteit az ország egyes területein írásba is foglalták (parafernum-levél, móringlevél). A fiatalok házassági szándékának kinyilvánítását a jegyajándékok cseréje és kézfogás követte; ezek bizonyító értékűek voltak a házassági ígéret megtörténtére nézve. Az ígéretnek törvény szerint nincs kötelező ereje, de erkölcsileg és szokásjogilag – különösen faluhelyen – megbélyegezték azt, aki különösebb indok nélkül elállt adott szavától.
2007. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hat regen:)18 eve volt az en eljegyzesem!falusi szokas szerint!kivolt tuzve az eljegyzes datuma ,es a fiu eljott a szuleivel megkerni a lany kezet! a lanyos haznal ebed vagy vacsora volt!oda a tanuk ,vagyis a szencseges keresztszulok is megvoltak hivva,es meg a testverek!Hat ez jobbik esetbe 50 szemely ,mert ha nehol 4-5 testver van es az ferjestul,megyestul kb annyi!az en eljegyzesem kb igy zajlott!a lakodalom,az pedig kulon volt,satoros lagzi kb 300 szemely a fiunal es a lanynal is!ugyhogy ossz 600.

A lagzi az is nagyon erdekesen zajlik regimod szerint , ha erdekel tegyed fel kerdesnek es azt is leirom!

de van meg regibb hagyomany a nagyanyaink eljegyzesei az biztosan erdekesebb ,hatha azt is leirja neked valaki!

Sok boldogsagot nektek!!!

2007. okt. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Manapság az eljegyzés? Szerintem még van, akinek sokat számít, pl nekem és még sok ismerősömnek is.

Nem kell, hogy nagy hacacáré legyen, manapság inkább a fiúra és a lányra tartozik.

Én hiába vártam, hogy párom meggyűrűzzön, kiderült, egyedül nem szívesen választ gyűrűt, nehogy ne legyen kedvmere való.

Így együtt mentük el a boltba, megvettük, elmentünk a folyópartra és megkérdezte akarom-e vele leélni az életem? És én akartam... És felhúztuk egymás ujjára a gyűrűt, megöleletük egymást és boldogok voltunk.

Nem feltételn kell ennél nagyobb feneket keríteni a dolognak.

2007. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmentünk, megvettük a gyűrűt. Vettünk 1 üveg pezsgőt. Este a pezsgőt megittuk a gyűrűt felhúztuk. Másnap bejelentettük a szülőknek egy üveg pezsgő mellett, hogy eljegyeztük egymást, jövő nyáron szeretnénk összeházasodni. Amikor hazamentünk a másik szülőkhöz is, akkor oda is vittünk egy pezsgőt és ott is elmondtuk szádékunkat.


Végülis az eljegyzés arra jó, hogy tudja a környezet, mi házasodni szeretnénk.

2008. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományosan: a fiú apja megkéri a családtól a fia számára a lány kezét. A bal kézen hordják a jeggyűrűt, esküvő után pedig a jobb kézen.
2008. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!