Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A "mai világban" hogy működik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "mai világban" hogy működik a lánykérés? Mennyire hagyomány manapság az apától elkérni a lányt és az eljegyzés utáni ebéd v vacsora?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal. Megkérte a kezem a hétvégén. Nem élünk együtt. Szüleim kedvelik, elfogadták, ahogy engem is az ő szülei. Barátom kicsit tart attól,hogy hogy jelentsük be, mi tévők legyünk! Kérem írjatok véleményt! Előre is köszönöm!

#hagyomány #lánykérés #apától elkérni a lányt
2014. ápr. 1. 22:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Engem a férjem elkért apámtól. Ez valószínűleg már nem divat, viszont nagyon-nagyon büszke voltam rá, hogy megtette. Volt családi ebéd, ahol a szülők is találkozhattak.
2014. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%

Az en volegenyem dan, magyarul nem beszel. A szuleim viszont csak magyarul beszelnek. A lanykeres ugy tortent nalunk, hogy delutan kettesben megtortent a gyuru atadasa, es este a szuleimnek irt egy levelet angolul, amit en magyarul felolvastam nekik. A volegenyem allt mellettem, es nagyon izgult :)

A levelben hivatalosan is felesegul kert a szuleimtol, ok pedig beleegyeztek. Ezutan kibontottunk egy uveg pezsgot, de kulon vacsorat nem tartottunk.

2014. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%

Nem szokás már az apától elkérni. Nem is értem, mi értelme van, hiszen nem az ő beleegyezése számít nekem (menyasszonyomnak meg végképp).

A legközelebbi családi jövetelen együtt bejelenthetitek.

2014. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
39%

A férjem elkérte a kezem édesapámtól. Ezután volt a meglepetés lánykérés, amit úgy szervezett a férjem, hogy mindkét család jelen legyen. Majd két hét múlva tartottuk az eljegyzései ebédet.

De az ismerőseimnél nem volt édesapától való elkérés. Szerintem nem probléma, ha kimarad.

2014. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%
Ha majd egyszer eljegyezne a párom, én is szeretném, ha először a szüleimtől kérne ki engem (:
2014. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
52%
Együtt sem éltek, akkor szerintem kár a szülőkre a frászt hozni, majd ha komolyan gondoljátok tényleg, akkor szóljatok nekik
2014. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is szeretném ha a párom elkérne a szüleimtől, de picit fél :) Az eljegyzést komolyan gondoltuk, hisz már 24 évesek vagyunk, és szeretnénk a közös jövőnket elkezdeni. Szerintem ahhoz nem kell együtt élni, ha valaki el van jegyezve...
2014. ápr. 1. 22:36
 8/42 anonim ***** válasza:
55%
Ja végül is házasoknak sem kell együtt élni, csak merő jóindulatból, hogy majd ha összecuccoltok, akkor derül ki mükődik e, nem a randiktól meg a néha itt-ott alszotokból
2014. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
34%

Nem szokás már szerencsére elkérni, kevés az olyan régimódi ember, aki örülne annak, ha a vőlegénye tárgyként/tulajdonként kezeli, akit átvesz az apától megbízólevéllel, garanciával...


Manapság ez a modern országokban két felnőtt, önálló ember közös döntése, a szülőknek annyi köze van hozzá, amennyi illik: a pár tudatja velük az elhatározásukat, és megünneplik együtt.


Nem 200 évvel ezelőtt vagyunk, hogy engedélyt kell rá kérni.

2014. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
47%
Kemények vagytok, a "férfi" fél :) együtt sem laktok, de felnőttnek hiszitek magatokat :)
2014. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!