Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szigorú szülő! Mit tegyünk? :S

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szigorú szülő! Mit tegyünk? :S

Figyelt kérdés
A párommal 14 éves korom óta vagyunk együtt, ő 29 én 19 leszek a nyáron. Szerette volna megkérni a kezem, eljött az édesanyámhoz, virágot hozott és mondta, hogy mit szeretne, de ő elutasította...Pedig nem szeretnénk még esküvőt, mert én még most megyek főiskolára, de képtelen megérteni,hogy ez csak eljegyzés. Mit javasoltok?

2014. máj. 19. 08:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Soha senki nem tudhatja, mi van belül egy kapcsolatban igazán, csak azok, akik benne vannak. A szülők elképzelnek valamit a gyereküknek és ha az nem jön be, akkor lehet puffogni, húzkodni a szájukat és keresztbe tenni. A felnőtt lét a szülőktől való leszakadással jár. Akkor is, ha adsz a véleményükre, mint az egyik hozzászóló, el kell dönteni, meddig számít véleménynyílvánításnak és honnan beleavatkozás és irányítás. Én nem kérnék engedélyt, élném úgy az életem, ahogy engem boldoggá tesz. Az élet pedig konfliktusokkal jár, sajnálom, ha neked ez kényelmetlen. Majd élsz, ahogy megengedik neked, és ahogy nem haragszik rád senki. Csak majd későn jössz rá, hogy ez nem te vagy, de sebaj! Mindenki a saját életéért felelős. Te így döntesz. A te bajod.
2014. máj. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is fontos a szülők véleménye, (ha olyan a kapcsolat)


De felnőtt emberként mégsem ez határozza meg az életem..

Kikérem a szüleim vélemnyét, hiszen fontosnak tarom, de nem kérem az engedélyüket, nem az ő elutasításuktól függ az én életem...

Nálunk pl a férjem az áldásukat kérte, nem is az engdélyüket..

Ha ezt nem kaptuk volna meg, rosszul esett volna, de attól még ugyanúgy hozzámentem volna a férjemhez.

1.

2014. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2014. máj. 19. 09:50
 14/19 anonim ***** válasza:

"Én egész életemben emiatt úgy éltem, hogy neki jó legyen, neki ne fájjon, nem jártam el ide oda, nem mondtam neki nemet és folyton mindenben segítettem neki és úgy érzem most sem tudok neki fájdalmat okozni. Én ezt nem éretlenségnek nevezném..."


Pedig az. Nem a tulajdona vagy még akkor sem, ha tökéletes érzelmi zsarolásban tart egész életedben. Ideje NEMet mondani anyucinak! Bőven ideje! Érzelmileg instabil, beteg anyukád van, aki nem tud elengedni és felfogni, hogy saját életed van. Te pedig nem tudsz emiatt felnőni. Valakinek lépni kell, ő pedig nem fog. Soha, ha rajta múlik. Két lehetőséged van: felnősz és saját döntéseket hozol, úgy, ahogy neked jó és nem úgy, ahogy neki, vagy elfogadod, hogy mindent ő fog neked megmondani, a pasi elhúz a francba, mert rövid időn belül tele lesz a bugyra anyáddal, ti pedig szépen kettecskén eléldegéltek életetek végéig, de anyukádnak jó lesz! Beteg kapcsolat, amiből ideje kilépni! Akkor is, ha neki nem esik jól!

2014. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az építő kritikát, igaza van itt mindekinek, csak sajnos én vagyok az ostoba hülye. Én azt hittem ezzel segítek neki, de csak magamnak ártottam. Hálás köszönet!
2014. máj. 19. 09:55
 16/19 Scream85 ***** válasza:
50%

Nyugodtan pontozzatok le, de az milyen már, hogy csak akkor van értelme az eljegyzésnek ha 1 (vagy max 2) éven belül esküvő is lesz?!

Lehet hogy régen ez volt a módi, az elfogadott dolog.

Attól hogy valaki teszem azt eljegyzi a párját és majd csak 3-4-5 vagy akár még több idő múlva lesz lehetőségük összeházasodni, attól még senki nem lesz "kevesebb"!

Meg mi van ha csak eljegyzést tartanak, mert pl fontos a párnak ez a gesztus, de nem terveznek esküvőt, azért miért kell lenézni sokakat??

Ez SZERINTEM nem olyan dolog hogy azért és úgy csináljunk valamit hogy megfeleljünk másoknak, vagy hogy mi a szokás?!

Mindenki úgy csinálja ahogy akarja!


Pl: én is eljegyeztem a páromat tavaly 4év együttélés után, mégsem lesz meg az esküvő a következő 3 éven belül.

Nem kértem el a szülőktől sem, egyszerűen négyszemközt megkértem a kezét, majd bejelentettük a szülőknek!

Ez van, nem a szokásokkal foglalkoztunk és kész!

Akkor már a mi eljegyzésünk sem komoly mert nem házasodunk egy éven belül?


Komolyan nem értem az ilyen maradi hozzáállással rendelkezőket! -_-

2014. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik, én nem érzem maradi gondolkodásnak azt, hogy nem szeretnék hosszú évekig jegyben járni. Bár nyilván én nem is vágyom millás esküvőre, hogy rá lehessen fogni a dolgot, hogy jaj hát még nincs meg a pénz az esküvőre. Én simán hozzámennék a páromhoz ingyen is, két tanúval, mindenféle körítés nélkül, így ebből a szempontból nekem csak akkor kérjék meg a kezemet, ha készen is áll a másik a házasságkötésre és nincs szüksége még évekig szóló "ráhangolódásra" :) Természetesen nem kell úgy csinálni ahogy én.

Viszont amire én reagáltam, az a kérdező kissé degradáló megnyilvánulása, hogy de ez "csak" egy eljegyzés. Az eljegyzés nem csak egy valami, hanem komoly kinyilatkoztatásnak kellene lennie hogy legyen. Ez már a házasság előszobája úgymond.

De ha ez mégis maradi gondolkodás, ám legyen. Mindenesetre tartom magam ahhoz, hogy nekem csak akkor kérjék meg a kezemet, ha mutatnak is hajlandóságot a tényleges házasságkötésre, nem pedig csak annyiból áll, hogy oké megvan a gyűrű, most néhány évig akkor nyugi van.

Természetesen tisztelet a kivételnek ;-)

2014. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Én azt gondolom hogy nincs szükség a beleegyezésére...


te fogsz a pároddal élni és nem édesanyád...Attól függetlenül is eljegyzitek egymást remélem, hogy ő igent mond e vagy nemet.

Ha ennyire anyu szoknyája alatt élsz, hogy engedelmes kiskutyaként szót fogadsz neki, (ha ő nem egyezik bele, nincs eljegyzés), akkor meg nőj fel. És csak utána gondolkodj ilyesmiken.


Ha az én édesanyám így viselkedett volna, és ilyen módon visszautasítja azt a férfit akit én választottam magamnak és én szeretek, nem kapott volna meghívást az esküvőnkre.

2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
ne foglalkozz anyuddal.ha szereted a parod,vele tervezel,szakadj le a szuleidrol,es gondolkodj viselkedj,cselekedj felnott modra. Sok boldogsagot
2014. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!