Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karikagyűrűvel eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karikagyűrűvel eljegyzés?

Figyelt kérdés
Ha lemarad a lánykérős gyűrű ès sima karikagyűrű lesz helyette akkor mi van?Gáz?
2014. jún. 17. 15:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Tuti nemet mond a lányt.


Viccet félretéve. Nincs semmi. A lánykérős köves gyűrű amcsi szokás, filmek alapján terjedt el. Régen is megoldották nélküle.

2014. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
semmi gond ... nekem dereng valami olyan, hogy a karikagyűrű jobb kézen hordva jegyesség, bal kézen házasság
2014. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnek is csak karikagyűrűjük van, sőt nem is hordják. 30 éve boldog házasságban élnek.

Ez csak annak gáz, aki anyagias :)

2014. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen jó. Magyarországon pár éve még a karikagyűrűvel kérték meg a lányok kezét. Akkor a bal kéz gyűrűsujjára került. Az esküvőn pedig a jobb kéz gyűrűsujjára került a karika. Kísérő gyűrűt is kapott a menyasszony, amit a bal kéz egy másik ujján viselt. A kísérő gyűrűt a jegyesség felbontása után is megtartották a nők. A barátnőd biztos nagyon boldog lesz a karika gyűrűtől is. Valójában sok nő jobban szereti a karikát mint a sima lánykérős gyűrűt, mert egyértelműen látszik így hogy ők gyűrűs menyasszonyok. A lánykérős gyűrű nem régi szokás. Amerikai filmekből vették át az ötletet. Ha igent mond esetleg felvetheted neki( ha nem megterhelő a pénztárcádnak) hogy ketten választotok mellé kísérő gyűrűt. De anélkül is tökéletes a történet.:-)
2014. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Esetleg akkor is gáz lehet, ha a menyasszonyod hagyománytisztelő. Szerintem ez nem anyagiasság.


Nekem furcsa lenne, pedig nem vagyok vidéki vagy valami, csak valahogy szokatlan dolog karikagyűrűvel megkérni a másik kezét. Főleg, mert akkor már magadnak is egyből megveszed, neki nincs beleszólása? Ha nem, akkor hogy lesz egyforma?


Szerintem megkérhetnéd egy pár tízezres arany kövessel a kezét, az nem nagy áldozat azért:)


26L Bp

2014. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

" Teljesen jó. Magyarországon pár éve még a karikagyűrűvel kérték meg a lányok kezét. Akkor a bal kéz gyűrűsujjára került. "


Ez nem igaz, már a nagymamámnak is (1930-ban) volt kísérőgyűrűje, ez nem amcsi szokás, ahogyan sokan hiszik. Csak ők még a balkezükön hordták a sima gyűrűt is, mert az van közel a szívhez.

2014. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Magyar szokás szerint CSAK karikagyűrűvel lehet eljegyzés. A lánykéréshez nem kell sem gyűrű, sem virág, sem letérdelni. Csak annyi kell, hogy megkérdezd a lányt, feleségül jönne-e hozzád?

A gyűrűvel való megkérést valamelyik unatkozó lány találhatta ki, egy giccses amerikai film nézése közben. A pénzes sznobok között kezdett elterjedni és az ékszerészek rászálltak a témára.

2014. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

6-os. Magyarországon régen sem adtak köves gyűrűt a lánykéséhez! Az eljegyzéskor a karikagyűrű mellé kaphatott a lány egy köves gyűrűt, a fiú pedig pecsétgyűrűt, nem lánykéréskor.

Nem kell venned semmilyen gyűrűt, elég, ha megkéred a kezét. A karikagyűrűt az eljegyzéshez kiválaszthatjátok közösen.

Ahogy előttem írták, a szokás az, hogy jegyesség idején a bal kézen, esküvő után a jobb kézen hordják a karikagyűrűket.

2014. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

"6-os. Magyarországon régen sem adtak köves gyűrűt a lánykéséhez! Az eljegyzéskor a karikagyűrű mellé kaphatott a lány egy köves gyűrűt, a fiú pedig pecsétgyűrűt, nem lánykéréskor. "


Na, ha ennyire mondod, legyen igazad!

2014. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Ehun a kultúra e:

"Nekem furcsa lenne, pedig nem vagyok vidéki vagy valami"

2014. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!