Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért jelennek meg egyből az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jelennek meg egyből az "okoskodók " . akik azzal jönnek, hogy eljegyezni csak karikagyűrűvel lehet? Mi ezzel a cél?!

Figyelt kérdés

... Komolyan nem értem őket .. -.-

Sehol nincs törvénybe iktatva ,hogy csak az számít menyasszonynak ,akinek karikagyűrűvel és nem köves eljegyzési gyűrűvel kérték meg a kezét ! Se nem több ,se nem kevesebb egyik sem a másiknál !



2014. júl. 1. 18:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mert ők ezt látták, náluk így volt szokás, és eszükbe sem jut ezt megkérdőjelezni. Attól még, hogy sok helyen most is lehet, hogy így van (bár egy ilyenről sem hallottam az ismeretségi körömben), az nem azt jelenti, hogy nem lehet máshogy csinálni. Minket a házasság része jobban érdekel:)
2014. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%
Tudod amikor a hugom 17 évesen facebookon átküldözget nekem képeket hogy milyen köves gyűrűk tetszenek neki,és hogy a párja hamarosan megkéri a kezét mert beszéltek róla,hát hogy is mondjam jót mosolyogtam,mert hát na...fiatalok.1000ből egy ilyen párból lesz az hogy ténylegesen eljutnak a házasságig.A fiatalok körében ez a köves gyűrű nagyon módi lett.Pedig amikor belép az életükbe az a férfi akihez már tényleg hozzá is mennének addigra már nem ők lesznek egymás első menyasszonya/vőlegénye hanem majd a huszadik..Ezáltal annyira elcsépeltté teszik azoknak is a lánykérését akik viszont komolyan gondolják és rá 1-2 év múlva esküvőjük is lenne.Én 27 évesen teljesen igazat adok annak a hozzászólónak akit 0-ára lepontoztatok!Ebből látszik a korosztályotok.Nem most fogjátok a szavaimat megérteni,hanem majd később.De nagyon fiatalok esetében a köves gyűrűt én sem tudom komolynak venni...Megint más az amikor egy lánynak köves gyűrűje van,közben készülnek az esküvőre,de a karikát csak aznap húzzák fel.Bnőmék így szeretnék.30 évesek,így az ő köves gyűrűjüket igenis komoly szándékúnak vélem.Valahol ez kortól is függ.Vannak kivételek.18 évesen eljegyzés és azóta már házasok biztos van ilyen is,de ritka.Több a tini akik viccet csináltak ebből a szép eseményből.Mi párommal 1 év után vettünk ezüst karikagyűrűket amolyan összetartozás jelképeként de nem frenkyztem vele hogy eljegyzett!Eszembe sem jutott volna,pedig már akkor tudtam hogy ővele szeretném leélni az életem!Mostmár 6 év elteltével rajtunk az arany karika!
2014. júl. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%

És még egy ennyi, hogy jobban megértsétek a karikagyűrűsök felfogását:

Köves gyűrű-lánykérés, ahol a fiú megkérdezi a lányt,lány igent mond

karikagyűrű-eljegyzés,mert mindkét fél el van jegyezve,mindkét fél ujján gyűrű,nem csak a lányén,nemcsak a lány mond igent a jegyességre.Tehát kölcsönösen mindkét fél felvállalja hogy ők jegyben járnak...

2014. júl. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A karikagyűrű csak egy kellék ! Nem kötelező . Na és ha valakinek anélkül kérik meg a kezét ? Nem menyasszony ? N Dehogynem !!! Én eljegyzési gyűrűt kaptam ,majd a közeljövőben vesszük meg együtt a karikagyűrűket , egyáltalán nem érzem magam kevésbé menyasszonynak köves gyűrűvel .
2014. júl. 3. 10:04
 15/16 anonim ***** válasza:

De látod,nektek szándékotokban áll venni...Én ikább azokat tartom viccesnek akik ahogy le is írtam tök fiatalon cserélgetik a gyűrűjüket,mert szokás lett már 1év után köves gyűrűt venni,mondván hogy magasabb szintre emeljék a kapcsolatukat...

A karikagyűrű mint "kellék" nem hiszek,azaz úgy értem hogy nem gondolnám hogy csak egy "kellék".Mindenki úgy van vele ahogy érzi.Nem ítelek el mást ha ők azt mondják nekik nincs gyűrűjük (még köves se),de fura.Itt a GyK-n úgyis össze gyűlnek majd azok a válaszadók akik azt vallják majd,h ők is jegyesek mégsincs gyűrűjük.Én ilyen szempontból konzervatív vagyok,viszont őket sem ítélem el,de akkor is fura.Egy teszt: vedd le a gyűrűd és meséld el egy bnődnek (aki még nem tud róla),hogy eljegyeztek.Nagy sikongatás után tuti ez lesz:-Muti a gyűrűd! -Öhm,az nincs... Meglepődne...Az emberek többségében ez van benne.Igen erőteljes szimbólum ez,amit a kor ahogy haladunk előre kezd semmisbe venni.Szépen lassan felrúgunk mindent.Nekünk egy hónap múlva lesz az eljegyzésünk ahol felhúzzuk a karikáinkat.Addig is menyasszony vagyok pedig "csak" köves gyűrüm van. :)

2014. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem képesek befogadni, hogy másnak más a romantikus, szimpatikus. Engem is köves gyűrűvel kért meg a párom, onnantól menyasszonynak tartottam magam, nem a gyűrű, hanem a megkérés miatt, jó, hogy a karikagyűrűt közösen választottuk ki. A tinik szokásait nem ismerem, mert már rég kinőttem abból a korosztályból.
2014. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!