Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez jelent valamit? Mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jelent valamit? Mennyire lehet jel? Felpróbálgatja a kedvenc gyűrűm.

Figyelt kérdés

20 illetve 22 évesek vagyunk. Én most gyakornok vagyok, nemsokára végzek egy sulit és vár a jobb munka, ő régebb óta dolgozik.

8 hónapja vagyunk együtt, érdekesen kerültünk össze(előző évben csak pár hétig voltunk együtt, mivel ő kiment külföldre - futó kalandnak véltem). Majd idén majdnem napra pontosan az elválás időpontjában felvettük a kapcsolatot újra, egyszer csak úgy találkoztunk, utána egyből randira is hívott, mint kiderült (barátok is igazolták) hogy utánam nem volt senkije. Nekem se.


Azóta is együtt vagyunk, már az első randin a jövőről beszélgetett velem, ő hozta fel és azóta is tervez velem. Tökéletes az összhang, szeretjük egymást, nem vitázunk - értelmesen megbeszéljük bármi van, bár nem igazán van ilyen( kop kop kop), nem egyszer csörren meg a telefonunk amikor a másikra gondolunk, vagy akartunk mondani valamit, a másik is hasonlót. Szóval ilyen aranyos dolgok. Kétlaki életem van, nála egy egész szekrényt kaptam, hogy bármit, ami kell vigyek és legyen ott. Itthonról dolgozom, így sokat vagyok ott. Főzök neki, amit imád, anyánál hangoztatja, hogy mennyivel jobb az enyém (gondolhatjátok! :) ) stb és 2-3 hete lekapta a gyűrűmet (ballagásomra kaptam régen) az ujjamról és felvette, azóta pedig emlegeti néha hogy neki az pontosan meddig megy fel a kisujjára. Ez tegnap jutott eszembe, addig nem tulajdonítottam neki jelentőséget. De rájöttem, hogy gyakran NÉ-nek nevez ( a saját nevéhez teszi és mondja pl este amikor odabújik hozzám) és a közös barátoknak is: asszonykám-ként szokott nevezni, aranyosan. A nagy szülők meg kérdezik, mikor lesz esküvő (mindig) és ő hamarabb válaszol hogy majd eljön az is papa! Ezt most raktam össze, eddig csak mosolyogtam ezeken.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de gondoltam jobb tudni a részleteket! :)

Hátha van valakinek ilyen tapasztalata.


2014. aug. 27. 21:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen aranyos vagy! :)

Vártam, hogy valaki letámad, hogy mit gondolok stb...


Szerintem ezek a kapcsolatok a legközvetlenebbek, mert nem csak szerelem van benne.


Nálunk levelező volt/van, így a suli hála nem akadály, de majd alakul.


Így van! Sok ellen és hasonló példát ismerek én is.

Mindennek eljön a maga ideje és akkor lesz a legjobb. Jelen esetben az ő kezében a döntés, én pedig bármikor is legyen, biztos a nyakába ugrok! :)


Köszönöm és nektek is további szép éveket és szép esküvőt kívánok! :) Jó éjszakát!

2014. aug. 27. 22:44
 12/21 anonim ***** válasza:

:) Akkor hajrá! Gondolom eljegyzés után még úgyis eltelik néhány hónap az esküvőig, közben még tudtok rá készülni lelkileg.

A szép házasságok szerintem is az ilyen kapcsolatokból lesznek (legalábbis merem remélni :) )


Köszi a jókívánságokat! Szép estét, szép életet :)

2014. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ja még annyi: a vőlegényem a barátnőm karikagyűrűjét próbálgatta, tudta, hogy az az én méretem. Emlékszem együtt adtuk vissza, kapott érte egy csokor virágot a páromtól :))
2014. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ez nagyon édes! :)
2014. aug. 27. 23:19
 15/21 anonim ***** válasza:
aranyos mikor a 24 éves ir a nagy tapasztalatairol,és hogy 20 évesen még korai lett volna egy lánykérés.. bezzeg a 24 :D
2014. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem a nagy tapasztalataimról írtam, amúgy...és nem mindegy amúgy nagyon szerintem, hogy valaki 20 vagy 24, sem a kapcsolat érettsége, sem az aktuális életszakasz szempontjából (20 évesen 2 éve voltunk együtt, nem volt sem befejezett egyetemem, sem semmim lerakva az asztalra. 24 évesen viszont még mindig együtt vagyunk, van két egyetemem és egy jó állásom, tehát teljesen más élethelyzet...ÉRTSD JÓL)

Amúgy nem értem értelmetlenül és ismeretlenül minek kell bántani a másikat.

2014. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Tegnap épp úton voltunk, beszélgettünk minden féléről és egyszer csak megszólalt: ha befejezted a sulit és menni fog a meló, arra gondoltam, hogy költözhetnénk.


Régen eddig a gondolatig el se jutottam, sőt... elriasztott. De nála nem, jó érzéssel tölt el az első perctől.

2014. szept. 1. 23:32
 18/21 anonim ***** válasza:

"aranyos mikor a 24 éves ir a nagy tapasztalatairol,és hogy 20 évesen még korai lett volna egy lánykérés.. bezzeg a 24 :D"


Ez hülyeség, nem kell egyből leoltani valakit, mert 24 évesen tanácsot ad. Tök jó szándékkal írta, amit írt, és nem igaz, hogy nincs különbség egy 20 meg egy 24 éves között.

Ég és föld, hogy milyen voltam 20 és 24 évesen. 20 évesen egy főiskolás gyerek voltam, akit eltartottak a szülei, és közben élvezhette az albérlet szabadságát, és a legnagyobb gondja az volt, hogy A vagy B helyre menjen bulizni. 24 évesen már a későbbi férjemmel éltem együtt egy éve, eltartottam magam, lehiggadtam, felnőtt fejjel gondolkodtam, felnőttként éltem. Ebben a korban igenis számít az a 4 év, elég sokat. Bár a kérdező szerintem már most jóval komolyabb és felnőttebb, mint én voltam 20 évesen.

26N, egy éve férjnél

2014. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Pont ezért nincs különbség (legalábbis ismeretlenül) 20 és 24 éves között, mert ebben a korban nagyon változó, hogy ki mennyire érett. Ismerek olyan embert, aki 19 évesen házasodott (16 éves korában kezdődött a kapcsolat), és egyáltalán nem mondanám, hogy elhamarkodta, vagy hogy éretlen volt hozzá, főleg, hogy már közel 30 éve boldog házasok, de ismerek olyat is, akiről most - 28 éves korában - kezdem azt érezni, hogy most már talán tényleg kezd komoly, felelősségteljes felnőtté érni.
2014. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagyot mondtál, ülj le 1-es!


"Pont ezért nincs különbség (legalábbis ismeretlenül) 20 és 24 éves között, mert ebben a korban nagyon változó, hogy ki mennyire érett." -hát pont ezért van különbség.


Másrészt ha belemegyünk az általánosításaidba akkor én is ismerek felelős 18 és felelőtlen 40 évest. Na bumm. Van akinek való a házasság, van akinek nem.


Részemről a házasság és elköteleződés előtt fontos a stabilitás (érzelmi érettség, anyagi függetlenség, végzettség) úgyhogy ilyen szempontból nem mindegy, hogy valaki 18-20 vagy 24 éves. Persze az érzelmi és egyéb tényezők bármelyik életkorban hajlamosíthatnak vagy pont ellentkezőleg a házasság ellen lehetnek. Pont.

2014. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!