Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 18 évesen igent mondanátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen igent mondanátok, ha megkérné a barátotok a kezeteket?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 09:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
40%

Nem egy olyan párt ismerek, akik tizenéves koruk óta együtt vannak, és már gyerekeik is vannak, szépen élnek.


Kérdező, te tudod a kapcsolatodról, hogy milyen. Boldog vagy vele? Akkor nincs kérdés, én igent mondanék.

2014. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
58%
Nem mondtam volna annyi idősen igen. Számomra a jegyesség azt jelenti, hogy hamarosan (1-2 éven belül) házasság következik. Viszont ennyi idősen mégis miből tudna az ember családot alapítani? Régen is házasodtak 19-20 évesen az emberek, viszont akkor már rég dolgoztak és el tudták tartani magukat. Ma ennyi idősen a fiatalok alig tudnak valamit a munka világáról.
2014. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
40%
valószínűleg nemet mondtam volna, de szerencsére nem volt rá szükség, mert a párommal a kezdetektől beszéltünk ilyenekről, tudjuk, hogy mit mikor szeretnénk megvalósítani, így egyikőnket sem ér válratlanul a másik döntése. ehelyett 18 évesen összeköltöztünk. ezt a lépést egyénként mindenképp tedd meg, nagyon sok minden felszínre jut együttélés alatt. plusz még marha fiatal vagy, 3 év alatt (21 évesek vagyunk) én is és párom is rengeteget változtunk, és kb. a szerencsén és a kitartáson műlott, hogy ezeket a változásokat sikerült összehangolnunk.
2014. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2014. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, hogy gyakorlatilag mindenki nemet mondott, mégis le van pontozva az összes válasz. A korai házasság hívei miért nem mernek hozzászólni?
2014. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
79%
Nem. 16-20 éves koromig voltam együtt az első barátommal. Kb. havonta megkérte a kezem, igaz, mindig gyűrű nélkül, de halálosan rosszul esett neki, hogy havonta mondtam nemet. Később az egyik ilyen alkalmával mondtam neki, hogy nem, sőt inkább szakítanunk kellene. Semmi kedvem nem volt az elköteleződéshez, utólag nézve az a 4 év is feleslegesen sok volt együtt, főleg, hogy kb. 2 év után világossá vált számomra, hogy nincs közös jövőnk.
2014. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
33%

Igent mondtam 19 évesen.


Ha van, vagy hamarosan lesz saját kereseted, és össze tudtok költözni, akkor miért ne? Persze, elég komoly gondolkodásúnak is kell lenni egy ilyen döntéshez.

2014. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
64%

Nekem anno megkérte az akkori barátom. 18 múltam, 2,5 éve voltunk együtt.

Mondtam, hogy nem zárkózom el előle, de most nem, majd pár év múlva kérdezze meg újra. (Én is annak a híve voltam mindig is, h eljegyzés után 1-2 éven belül esküvő.)


Érettségi nyarán 2 munkahelyen dolgoztam (ő is dolgozott, de "csak" egy helyen), hogy legyen költőpénzünk a spanyolországi nyaralásunkra nyár végén. Mivel keveset tudtunk találkozni, 1 hónap elég volt neki arra, hogy flörtöljön egy másik lánnyal, akivel egy helyen dolgoztak, egyből elmondta és szakított velem.

2014. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
70%
Amikor ilyen fiatalon kérik meg egymás kezét, az esetek nagy részében az lesz a vége, hogy egy pár év múlva az egyik fél kijelenti, hogy neki most kell egy kis levegő, meg élni szeretne egy "kicsit". A többire rájössz magadtól is.
2014. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
49%

Te a fiú vagy, vagy a lány? Mert ha fiú, akkor érdemes kipuhatolózni előtte, hogy hogyan áll a lány az eljegyzéshez. Csak a romantikus filmekben sülnek el jól mindig az ilyen "életre szóló döntést hozz megy azonnal" típusú meglepetések.

Ha lány vagy: Az egyetlen okos döntés a nem lenne. Ha nagyon szerelmes vagy, és nem akarod elveszíteni a fiút, úgyis igent mondasz, de legalább az esküvővel várjatok pár évet. A 18 éves kor előtt köttetett kapcsolatok egy ezreléke sem éri meg a felnőttkort, ami nagyjából a húszas évek közepére tehető. Persze lehet, hogy ti vagytok a kivétel, de ez csak a szerencsén fog múlni, nem azon, hogy most hogy érzed. A következő években léptek ki az életbe, ami mindkettőtöket át fog formálni, és valószínűleg akkor már nem a másik lesz számotokra az ideális partner. Én 19 évesen jöttem össze az exemmel, aki 22 évesen kérte meg a kezem, és ez elég kijózanító volt ahhoz, hogy rájöjjek, mást akarunk az élettől. Nemet mondtam, hamarosan szakítottunk, és azóta mindketten megtaláltuk az igazit. Az esküvő viszont annak, aki komolyan veszi, nagy dolog, szóval szerintem a meglepetés leánykérés csak akkor jó ötlet, ha a nő már elejtett megjegyzést, hogy szeretné, különben közösen kell(ene) megbeszélni.

2014. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!