Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 18 évesen igent mondanátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen igent mondanátok, ha megkérné a barátotok a kezeteket?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 09:36
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
Nehéz és jó kérdés én 24 évesen nősültem a két fiam most 30-32 nőtlenek. Attól félek nem láthatom az unokáimat. A nagyanyám a dédunokáit is láthatta
2014. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Amerigo49 válasza:
80%

Én alapból azt mondom, hogy igen.

De mivel itt kérdezed, azt mondom, hogy nem, mert nem vagy biztos a dolgodban.

A feleségem 19 évesen mondott igent. Én 29 voltam és ez lett a második házasságom - immár 36 éve. Három felnőtt fiúnk van, mind elmúltak 30 évesek. A legidősebbnek három gyönyörű kislánya van.

Szóval nem vagyunk tipikus példák...

2014. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
34%
Neeeem!!!!!!
2014. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon korai, egyrészt az életkor miatt, másrészt a kapcsolat sem lehet elég régi a házassághoz.


A házassághoz több kell, mint nagykorúság...mind lelki, mind fizikai érettség szükséges hozza, aztán a szociális érettséget sem felejthetjük el...A házassághoz anyagiak is kellenek, amit nem hiszem, hogy 18 évesen valaki előtudja teremteni...Ebben az életkorban még az egyetem vagy munkakeresés, barátok, önmagunk megtalálása a cél, nem a házasság...


Az én vőlegényemnek is volt ilyen világmegváltó ötlete 18 évesen, de eszembe sem jutott az igen-t mondani...nem azért mert nem szerettem, hanem azért mert tudtam, hogy egyetem és munkakeresés előtt túlságosan bizonytalan a talaj a házasságnak...meg persze az ember akkor még fiatal, bolondos, sokat változik a huszonévek közepéig....



Végül együtt maradtunk és egyetem után kérte meg a kezem a párom és akkor "felnőttként" mondtam ki az igen-t....



Vannak kivételek, de csak nagyon kis számban...

2014. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim válasza:
34-es, a véleményedre volnék kíváncsi. Azt írod, az egyetem után mondtál igent, ha előtte mondtál volna, valamit változtatott volna?
2014. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
22%

Valószínűleg nem változott volna. De szem előtt tartottam azt, hogy távkapcsolatban fogunk élni 3 évig, ami két 18 évesnek azért kihívás...akárhogyan kertelünk.

Akkor azt beszéltük meg, hogy ha együtt leszünk szeretetben és békességben még akkor is, akkor van amiről beszélgetni.



Véleményem szerint jobb volt várni, mint esetlegesen felbontani egy tini-eljegyzést huszonévesen. Egy eljegyzéshez szerintem több kell, mint szeretet és hirtelen felindulás...

2014. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 MikasaJaeger válasza:
Én hivatalosan 2014. október 14-én tölöttem be a 18. születésnapomat, és azon a napon házasodtunk össze a barátommal, engem augusztus 4-én kért meg, az évfordulón, azonnal igent mondtam, bár nekem ez az utolsó évem a gimnáziumban, attól még én feleség vagyok már, és általános iskola 2. osztályától ismerjük egymást, de csak 14 évesek (8. osok) voltunk, amikor el kezdtünk járni). Tehát saját tapasztalatból mondom, hogy ha tényleg szeretitek egymást, és régóta együtt vagytok, akkor nem korai:)
2014. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
18 vagyok, ha lenne egy komoly kapcsolatom már régebb óta és tényleg őszintén szeretnénk egymást én igent mondanék. Egyébként nincs meghatározva, hogy mikor kell összeházasodnunk, szóval több évig is járhatunk jegyben.
2015. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Igen, és van olyan, hogy nem válás lesz belőle...persze ritka, de van! És ha szeretitek egymást akkor miért ne? Persze kell továbbtanúlni is, de a sok tanulással elmegy az idő, és ott leszel 30 évesen, hogy nem lesz senkid, mert mindenkit elzártál, kizártál az életedből...De szerintem jobb a szívre hallgatni..
2015. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!