Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom eljegyzett, ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom eljegyzett, ezt hogy mondjuk el viccesen a szülőknek?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, a barátom 24 és 2,5 éve vagyunk együtt. Mindketten 1 év múlva végzünk a sulival. Egy albérletben élünk már egy éve, mindkettőnk hazajár hétvégenként. Tehát még csak félig "szálltunk ki a fészekből". Nagyjából fele-fele arányban fizetünk mindent a szülőkkel még (bevallom ezt ennyi idősen eléggé cikinek találom, de ez így sikerült). A lényeg: A barátom beállított egy eljegyzési gyűrűvel. Viszont az én családomban én vagyok az egyetlen "gyerek", egyetlen unoka, akit lehet szeretgetni és dédelgetni, nehezen élnek meg minden "elszakadásra" utaló dolgot. Tudom, hogy ennek sem örülnének, de ahogy anyut ismerem, elsőnek nem engem látna meg, ha hazamennék, hanem a gyűrűt a kezemen, tehát akkor időm sem lenne gondolkozni :D (Hozzáteszem: a gyűrű árát a barátom fizette ki teljes mértékben)

Hogy adjuk elő a dolgot, hogy ne legyen házrobbantás és tűzijáték?



2014. nov. 7. 18:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%

"iszont az én családomban én vagyok az egyetlen "gyerek", egyetlen unoka, akit lehet szeretgetni és dédelgetni, nehezen élnek meg minden "elszakadásra" utaló dolgot. "


Ne a családodra fogd, hogy gyerek vagy még és bohóckodtok a házassággal, hanem vállald fel.

2014. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem ragaszkodnék a vicces elmondáshoz, inkább komolyan illene, mint felnőttek.

Szeretitek egymást, eljegyzés, stb, és mivel egyke vagy, örömmel bejelentheted, hoztál egy fiút is a házhoz.

Persze, kellő tisztelettel. Ha szimpatikus a srác, tényleg elfogadják fiuknak is.

Egy szülő szereti a gyereke párját, mindaddig, amíg látja a csemetéje boldogságát. Amikor ez megszűnik, már azon gondolkozik, hol lehetne fegyvert venni. Ha már nincs az ágy alatt egy.

2014. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Szó sincs még házasságról! :)
2014. nov. 7. 18:39
 4/35 anonim válasza:
21%
Ez sok mindentől függ, például attól, hogy a pároddal milyen a családod kapcsolata, mennyire "lazák" ezügyben a szüleid, de én még mindíg azt tartom a legésszerűbbnek, ha "elkér" tőlük, és akkor már szembesültök is a váasszal. Szerintem, ha jó a kapcsolatuk a pároddal, nincs az a szülő aki a gyermeke boldogságának útjába állna csak azért, mert hogy nincs testvéred, és "magukra" maradnának a szülői házban.
2014. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%
Állíts be azzal, hogy terhes vagy. Ha túlélik a szívrohamot, akkor nyugtasd meg őket, hogy á, nem is, még csak eljegyeztek. :)
2014. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%
Írd meg nekik azzal, hogy a legközelebbi hazautazáskor megmutatod a gyűrűt is.
2014. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
Mondd a szüleidnek várjanak benneteket egy finom vacsival, mert meglepetés lesz számukra.
2014. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy. Kaptál egy gyűrűt ajándékba a párodtól, ennyi. Mit kell ezt felfújni? Ha jól értem, titeket még mindig a szülők tartanak el. Vagy dolgoztok suli mellett, magatokat tartjátok el? Rendes eljegyzést (ahol a párod megkéri a kezed az apukádtól, és a családdal ünnepeltek) meg ráértek tartani, amikor már dolgoztok mindketten, és lesz mire alapozni. Addig meg élvezzétek a szabadságot, boldogságot.
2014. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
10%

A barátod NEM jegyzett el, csak egy gyűrűt kaptál tőle. Majd ha karikagyűrűt vesztek, akkor a szülőkkel együtt ünnepelve tarthattok eljegyzést.

Most csak mutasd meg a gyűrűt, és mondd el a szülőknek, hogy megkérte a kezed.

2014. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Ma már sokaknak inkább ez az eljegyzés, nem mindenki szokott már leülni az apával kettesben megkérni a lánya kezét.


Kérdező!


Ugyan én még messze vagyok az eljegyzéstől, de én is egyke vagyok, az én szüleim is ilyenek. De szerintem nem kéne viccesen elmondani. Örüljetek, persze, mosolyogjatok, de konkrétan, nyíltan mondjátok el, hogy ez van, ne köntörfalazzatok. Szerintem. De a te szüleidet te ismered jobban.

2014. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!