Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom eljegyzett, ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom eljegyzett, ezt hogy mondjuk el viccesen a szülőknek?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, a barátom 24 és 2,5 éve vagyunk együtt. Mindketten 1 év múlva végzünk a sulival. Egy albérletben élünk már egy éve, mindkettőnk hazajár hétvégenként. Tehát még csak félig "szálltunk ki a fészekből". Nagyjából fele-fele arányban fizetünk mindent a szülőkkel még (bevallom ezt ennyi idősen eléggé cikinek találom, de ez így sikerült). A lényeg: A barátom beállított egy eljegyzési gyűrűvel. Viszont az én családomban én vagyok az egyetlen "gyerek", egyetlen unoka, akit lehet szeretgetni és dédelgetni, nehezen élnek meg minden "elszakadásra" utaló dolgot. Tudom, hogy ennek sem örülnének, de ahogy anyut ismerem, elsőnek nem engem látna meg, ha hazamennék, hanem a gyűrűt a kezemen, tehát akkor időm sem lenne gondolkozni :D (Hozzáteszem: a gyűrű árát a barátom fizette ki teljes mértékben)

Hogy adjuk elő a dolgot, hogy ne legyen házrobbantás és tűzijáték?



2014. nov. 7. 18:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk azt is megkérdezheted, hogy szerintük most el vagy jegyezve, vagy nem vagy, mert először azt hitted, de már fogalmad sincs.
2014. nov. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
92%

ma 18:49

Érdekes, akkor engem sosem jegyeztek el. A férjem megkérte a kezem, kettesben KÖVES gyűrűvel. Sosem volt szülőktől lánykérés, se ünnepség, se semmi. Karikagyűrűt csak az esküvő előtt vettünk és csak akkor húztuk fel.

2014. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Levelezősök vagyunk, tehát dolgozunk suli mellett, magunk fizetjük az albérletet, a kaját, csak hétvégére mindketten hazajárunk a szülőkhöz, akkor ott eszünk-iszunk, egyebek, plusz néha besegítenek az albérletbe is. Tehát így értem, hogy azért még nem teljesen szakadtunk el, sajnos nem dolgozunk olyan munkahelyen, ahol annyi pénzt kapnánk, hogy egész hónapra kijönnénk. Mondjuk ezen a környéken... Tervezünk innen elmenni majd Pestre nyáron, de most jelenleg olyan munkahelyen vagyunk, ahol ha jól dolgozunk, akkor felküldenek minket Pestre egy jobb céghez és több fizetést kapunk. Mondhatjuk úgy is, hogy ez egy kiugró.

Úgy gondolom, hogy mi már vagyunk olyan korban, hogy saját magam eltudom dönteni, hogy akarok-e majd házasodni vagy sem. Ez az "apától elkérős" illedelmes dolog már úgy hiszem nem nagy divat, nem szükséges, sőt, eljegyzési party se kell :D Ha köves, ha karikagyűrűről van szó. Szerintem ettől még nem fogunk pokolra jutni, hogy nem az íratlan szabályok szerint haladunk. De hogy még máglyán is égjünk: Nem egy éven belül akarjuk a házasságot, majd csak diploma után, ha összeszedtük rá a pénzt.

A szüleim és a barátom viszonya elég jó, nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy nehezen engedtek el eddig is. Még azt szeretnék, hogy maradjak velük addig, amíg már teljesen ki nem forr minden, tehát a legvégsőkig húzzam el a végleges különköltözést. Sőt, ha elköltözöm, csak is a közelükbe költözzek :D Na meg apa közös vállalkozást akar csinálni a barátommal. Plusz azért akar, hogy közel legyünk, mert sokat lehetnek az unokával. És szerintük az lenne a legjobb, ha együtt költöznénk fel Pestre, egy nagy hatalmas lakást vennénk, hoznánk a nagyszülőket, ők is jönnének és mind egy naaaagy házban laknánk. Hát én ezt nem akartam, össze is vesztem velük.

2014. nov. 7. 19:23
 14/35 anonim ***** válasza:
59%

"Szó sincs még házasságról! :)"


Akkor minek az eljegyzés?

Az eljegyzés házassági ígéret.


Nem kell viccesen. EL lehet mondani, hogy szeretitek egymást, és együtt akarjátok leélni az életeteket. De ha házasságról nincs szó, akkor nem is értem, hogy mire volt ez jó.

2014. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
38%
Először nőj fel, utána magad is választ kapsz a hihetetlen értelmes kérdésedre...
2014. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan nem értem, hogy mindig meg van jegyezve, ha a szülõk segitik a gyerekeiket.Eletem végéig segiteni fogom õket, ha szükség lesz rá.Es miért, azért mert engem egy Ft.-tal sem segitettek és nem akarom,hogy az enyémek ezt átéljék,amit én.
2014. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
MÉG szó sincs házasságról, tudsz olvasni? És azt elolvastad,, hogy diploma után lesz, ha összeszedjük rá a pénzt? :)
2014. nov. 7. 19:52
 18/35 anonim ***** válasza:
18%

Attól vagytok gyerekek, hogy ha bármi gond van, haza lehet szaladni apuanyuékhoz. Később ilyen nem lesz, megoldjátok, vagy rámegy a kapcsolat.

De 23 évesen még fiatal vagy eljegyzéshez is, és tényleg, ez nem eljegyzés, csak egy gyűrű.

2014. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 mi a fene ***** válasza:
9%
Nem tudom mi ebben a borzasztó. Anyukád is férjhezment, hány éves volt ? szerintem Te vagy bizonytalan, de ez nem baj, inkább előtte gondolkodj, mint később. Úgye kaktok már teljesen otthon, akkor ezzel a gyűrűvel mi változik. Igen kezd komolyodni a dolog a fiúd részéről ennek örülni kellene. A totálos összeköltözést nem javaslom.
2014. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 mi a fene ***** válasza:
20%
*nem laktok már teljesen otthon
2014. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!