Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ez jó ötlet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez jó ötlet? Legjobb barátom megkérte a 3 hónapja ismert lányzó kezét.

Figyelt kérdés

A lány meg fülig szerelmes, nyilván igent mondott. A probléma szerintem ott kezdődik, hogy a srác 22 a lány 18, kb két hónapja vannak együtt és nyilván mindkettő a saját szüleinél él. Mindkettőnek első szerelem, sejtésük sincs, milyen végigélni egy szimpla szakítást akár...

Csak hát dúl a szerelem, nagyon aranyosak együtt, de hatalmas pofára esés lehet belőle, mint mind tudjuk.


Két érzés verseng bennem, egyrészt, hogy mégiscsak bennem bízik, erre valahogy fel kéne hívnom a figyelmét. Csakhogy akkora a rózsaszín köd, hogy el se jut hozzá az, hogy egyszer igenis mindennek vége lehet. A másik, hogy mi is ennyi időse voltunk, mikor párommal összejöttünk, 3 éve együtt vagyunk, 2 éve együtt élünk, szóval kevésbé van jó pozícióm. Bár eljegyzés még nem volt, egyetem végéig nem is lesz.


A lakva ismerszik meg az ember dumára gondoltam már, hátha az bejön, legalább ne házasodjanak, ameddig nem töltöttek 2 napnál többet együtt.


Másrészt tudom, nem az én dolgom és én sem hallgattam az első szerelemnél senki másra, csak a saját fejemre. De én 15 voltam, és a srác is egy kölyök, nem vehetett el jogilag sem. Szeretném megvédeni attól, hogy az első seggre esés nagyobb legyen a szükségesnél. De azt is tudom, hogy ha szembe megyek az örömének - és lássuk be, a kis fickónak a gatyójában - azzal a barátságunknak ártok és azzal csak olajat öntök a tűzre.


Segítsetek, kérlek, mit kezdjek?


2015. jan. 15. 11:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Okos ember más kárából tanul, a buta a sajátjából se. Nincs semmi közöd hozzájuk, ha nekik ez így jó, csinálják. Ettől még simán együtt is maradhatnak, erre is volt már példa a történelemben. A pofára eséstől meg nem véd meg senki. Nem is kell, azt meg kell élni, hogy tanuljon belőle az ember. Neked nincs szereped ebben a sztoriban.
2015. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, örülj inkább a boldogságának, és ne a kapcsolat lehetséges végéről beszélj neki. Senkit nem lehet megmenteni a csalódástól, és az sem biztos, hogy csalódik. Ha mégis így történne, majd akkor legyél mellette, és akkor mondd el neki erről a véleményed, ha kérdezi. Senki nem kíváncsi arra, hogyan lehet vége a kapcsolatának, amikor teljesen bele van esve a párjába. Szerintem nem túl baráti erre figyelmeztetni. Azért, mert nálatok másképp van, még nem kell, hogy nála is így történjen. Mi 7 év együttjárás, ebből 3,5 év együttélés után házasodtunk, mert mi is egyetem után akaruk, eszünkbe sem jutott korábban. Másodunokatesóméknál 1,5 év alatt nemcsak a házasság volt meg, hanem a gyerek is, és imádják egymást azóta is, pedig a gyerek már 12 éves. Mindenkinek más az, ami bejön. Az sem biztos, hogy azonnal esküvőt akarnak. Egyik ismerősömék 8 évvel később házasodtak az eljegyzéshez képest, ott is 18 volt a lány, mikor megkérte a srác.


Ha a lány tényleg rendes, aranyosnak látod őket, akkor minek akarsz beleszólni?

2015. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

az eljegyzés önmagában semmit nem jelent

időpontot esküvőre tűztek ki?

2015. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most olvasom, hogy írtad, hogy akarnak esküvőt, amilyen hamar lehet. Ebben az esetben viszont... ugyanúgy azt mondom, hogy nem a te életed, és csak akkor mondd el a véleményed róla, ha kérdezi.
2015. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne avatkozz bele, mert csak rosszul jöhetsz ki a dologból. Neked már több tapasztalatod van, neki még nincs, úgysem fog rád hallgatni, ha azt mondod, nem ezzel a lánnyal éli le az életét. Legfeljebb magadra haragítod.


Hagyd, hogy élje az életét, aztán ha tényleg szakítanak, legyél ott, hogy vigasztald.

Egy eljegyzés még nem jelenti azt, hogy rögtön házasodnak is. Ha nem működik, fel lehet bontani. Ha házasodik és nem jól alakulnak a dolgok, még mindig el tud válni.


Amíg nem akarnak rögtön gyereket vállalni a semmire, meg hitelből házat venni pár hónap ismeretség után, addig szerintem te, mint barát, ne avatkozz bele.

2015. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

1. Az ő dolguk.

2. Nem vagy anyuci, a barátod nem a pici, döntésképtelen fiacskád.

3. A végén nagyon rosszul jöhetsz ki az egészből, lehet, mindenki rád fog haragudni.

4. Sőt, nem kizárt, hogy félreérthető lenne az egész, mivel te lány vagy és a fiú lány barátság kényes téma.


Ha a barátod megkérdezi a véleményed, mondhatod neki, hogy szerinted korai ilyen rövid ismeretség után. De semmi többet.

2015. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

A lánykérés egy gesztus. Ilyen szerelmesen csodaszép dolog.

Nincs recept a tartós boldogságra. Neked így sikerült az életed, de lehet hogy neki meg úgy fog. Persze az ember idősebb fejjel egy csomó mindent máshogy lát, de ha belegondol hogy annyi idősen kire hallgatott volna.

Ha ő a legjobb barátod, ebbe a csodaszép élménybe ne rondíts neki bele, engedd hogy kiélvezze ezt a szép időszakot. Sokan ezekből a szép időszakokból merítenek erőt egész életükben. Még az is lehet hogy tök jól fog alalkulni minden.

Neked mint legjobb barátnak elég ha ott vagy, ha esetleg nem jól alakul valami és számíthat rád.

2015. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

nem is úgy terveztem, hogy elé állok, és közlöm, hogy szerintem tök hülye vagy :D és igazatok van, tényleg mindenkinek pofára kell esni, attól nem véd meg semmi, de azért egy eljegyzésfelbontós, neadjaazég válós első pofára esés nem egészen ugyanaz, mit az, hogy jajj, elhagyott az első szerelem. És abban is igazatok van, hogy létezik holtomiglan holtodiglan, és talán van rá esély, hogy ők ketten azok, akiket soha el nem választ semmi, de lássuk be, tündérmeséből kevés van.


Egyébként neki nem csak egy plusz papír sem a házasság, sem az eljegyzés gondolata, nála ez nagyon komoly lépés. Ismerem már egy jó ideje, azért is taglózott le a lépés.

2015. jan. 15. 14:55
 19/22 anonim ***** válasza:
39%

Öö, egy szerelem elvesztése nem olyan fájdalmas, mint egy válás? Talán a válás a procedúra miatt tovább tart, és egyéb - pl. anyagi - vonzatai is vannak, ezért tény, hogy macerásabb, de egy szerelmi csalódás is lehet olyan durva, hogy valaki arra a következtetésre jut, hogy inkább ne legyen kapcsolata, minthogy újra pofára essen... Szóval ebben nem értünk egyet.

De látom, mindenképpen bele akarsz szólni, ht hajrá, tedd tönkre neki az élményt, és ültetsd el a bogarat a fülében, hogy ne legyen sosem nyugodt, hogy minden véget ér egyszer. Azt nem értem mondjuk, hogy miért nem tudsz szimplán örülni a boldogságának. Csak ne csodálkozz, ha elmondod a véleményedet, és utána nem oszt meg veled többet semmit.

2015. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha jó a kapcsolatuk, el fognak jutni a házasságig is akár. Ha meg nem jó, arra rájönnek maguktól. Ne szólj bele mások életébe.
2015. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!