Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan mondjam el neki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki a betegségemet az eljegyzés előtt? Mindig "cikis" helyzetbe kerülök emiatt. És a családomnak is be kéne vallanom.!?

Figyelt kérdés
1.5 éve vagyok ezzel a férfival. Nagyon szerelemesek vagyunk egymásba. Csak az utóbbi fél évben tudunk igazán sokszor egymásnál aludni. Ő már az eljegyzést is fontolgatja én beleegyzenék ,imádom őt. Viszont előtte el kéne mondanom ezt a dolgot mivel már így is egy kicsit furcsának tart. Az evéssel van gondom és már észre is vette,hogy ha együtt vagyunk nem akarok enni.(régen miden étkezés után hánytam. Ezt abba hagytam miután elkezdtem vért hányni. Aztán hashajtót kezdtem szedni. Ezt is abba hagytam. Később nem tudom hogyan alakult ki(ilyet még mástól nem hallottam) minden étkezés után kb 5-15 perc után hasmenésem lesz és megszabaulok az ételtől.(ideges leszek+ bűntudatom lesz, gyomorideg , hasgörcs) Ez nagyon kínos mivel tényleg bármit eszek mennem kell... és pl az autópályán nem lehett kiugrani wc-re. Úgy oldom meg, hogy nem eszek 1-2 napig szinte semmit ha vele vagyok vagy gyógyszert veszek be a hasmenés ellen. Ha egyedül vagyok akkor rengeteget eszem, 3-5 adag éltel majd megszabadulok tőle. Az alakomat mindig dícséri, hogy pont jó. Ezzel a módszerrel mindig tökéletes az alakom( sportolni is szoktam(ritkán). Viszont el kell mostmár mennem orvoshoz mert teljesen kivagyok készülve nem bírom már a helyzetet. A párom jóval idősebb mint én ezért talán jól fogadja? De félek, hogy elítélne mivel ő híres sportoló volt majd most edző. Milyen orvosthoz mnjek? Köszönöm aválaszókat! 23/L
2010. febr. 14. 17:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos és pszichológus, de azonnal és feltétlenül.

Szerintem a pasi nem sejti, mert akkor erélyesebben fellépett volna, és nem hagyná, hogy tönkretedd magad.


Tudod, a legnagyobb baj az, hogy a táplálkozási zavarok nem szervi, hanem lelki eredetűek. Vagyis a hibás testképből és önértékelésből erednek. Kapcsolatra, eljegyzésre, házasságra pedig csak lelkileg egészséges, érett személyiségek alkalmasak, akik kellő önbizalommal rendelkeznek.

Ideig-óráig enélkül is működhet egy kapcsolat, de tartósan nem, mert az ilyen fél teljesen alárendeli magát a másiknak, felborul az egyensúly, és ez egyik felet sem teszi boldoggá.

Én a helyedben nagyon gyorsan orvosi segítséget kérnék, a házassággal pedig megvárnám, amíg meggyógyulok.

2010. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
12:11-es vagyok, és azt kifelejtettem, hogy ha egy lelkileg nem egészséges ember alárendeli magát egy kapcsolatnak, akkor az még tovább ront az állapotán, mert ördögi körbe kerül: minél elégedetlenebb magával, annál inkább meg akar felelni, és annál inkább elégedetlen lesz. És sajnos ezzel párhuzamosan súlyosbodik a táplálkozási zavar is.
2010. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Drágám! Párkapcsoltban élsz! Esküvőt akarsz?-Jóban rosszban? Hogy szeretnéd meígérni neki, hogy jóban ROSSZBAN vele leszel, mikor most is eltitkolod előle a legnagyobb gondodat? Pont vele kéne emgosztanod, mindened! És ezt most ne érts lecseszésnek! Orvoshoz is menj, midneféleképpen, de fogd föl, hogy azért vagy vele, mert szereted, nem? Ha kér egy falatod a kajádból adsz neki? Ha a törölköződet veszi kölcsön odaadod neki? Egyértelműen! Akkor ezt miért nem osztod meg vele? Én is hánytam már a barátom előtt, megértem h mire gondolsz, nekem is roppant kellemetlen volt! De megnyugtatott: "Jóban, rosszban!"

Bízok benned, majd írd le az eredményt és a fejleményeket!!!

Ügyes vagy!

Puszi

2010. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Hát szerintem ez nem csak bulémia hanem egy szép kis IBS is (irritábilis bélszindróma) tehát mindenképpen orvos. Ha szerencséd van akkor a kaja utáni rögtön hasmenés csak valami olyan étel összetevőtől lehet amit nem bírsz. Nekem colitisem van, ez szintén állandó hasmenéssel jár, ha épp aktív időszakában van, a párom már meg volt mikor ez kiderült és végig támogatott, bár igen elég ciki dolgok ezek egy nőnél (pláne ha hiú) de ő épp ezért a társad, hogy minden bajodnál melletted álljon és elfogadja azt. Ha ezt nem fogadja el, vagy ettől ő kevésbé fog szeretni akkor meg nyugodtan elmehet a p...ba mert nem érdemel meg. Ennyi.
2011. máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!