Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek hogy ne a párkapcs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy ne a párkapcs. Om jövőjén járjon folyton az agyam? Vagy helyesen teszem? Nem akarom elrontani a sürgetéssel.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mostanában egyre jobban foglalkoztat az, vajon mikor kéri meg a kezem, mi miatt vár. Pedig már 6 éve együtt vagyunk. Bizonyos okok miatt még nem tudtunk eddig összeköltözni én pedig a suli befejeztével most munkát keresek.Erre a két dologra gyanakszom.Elvileg velem tervezi a jövőjét, szeretne elvenni majd, és már annyira nem is vagyunk fiatalok. Nem értem hogy miért nem vágy jobban a közös életre, miért nem beszéli meg velem nyíltan hogy hogyan tervezi a jövőt. Én már szót ejtettem a baba témáról, úgyhogy ő valamelyest tudja az én elképzeléseimet. Azt hiszem ő olyan "hagyományos" típus, hogy összeköltözés, aztán a többi, de akkor lelkesedhetne kicsit jobban is az összeköltözés kapcsán ( igaz vannak még anyagi akadályok de idővel megoldódnak és ideje elkezdeni a közös utat). A másik ami teljesen elbizonytalanít, hogy nem érzem már hogy annyira különleges lennék neki... Ha elmondom hogy több szeretetre vágyom akkor sem mozdul túlságosan, nem olyan örömteli, sokszor fáradt.Most más dolog (hobbiszerű) jobban leköti, úgy érzem. Pedig nagyon szeretem és a kedvében járok, nem sürgettem semmit, szerintem igazán jó barátnő vagyok. (nem nagyképűségből)Tudom hogy ő is szeret, csak nem mutatja annyira ki. Nem az a romantikus típus, de néha a kedvemért megtehetné. Az igaz hogy az évfordulókra mindig kedvesen készült. Őszintén örül hogy ennyi ideje együtt vagyunk, mégsem történt még semmi, pedig akar házasodni majd és néha célozgatott is már rá nagyon finoman.

Szerintetek azért tétovázik mert nem biztos a dolgában? Vagy várja a pillanatot? Ti melyikre gondolnátok? (25 körül vagyunk)



2015. ápr. 1. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

neked kell ismerni, de valószínű akkor amiatt amit írtál, hogy előbb szeretne összeköltözni, utána eljegyzés,esküvő , baba.

őszintén szólva szerintem amíg nem költöztök össze, nincs meg az anyagi biztonság, addig csak olyan névleges lenne jegyesnek lenni. mert a gyűrű sem 2 forint, és az esküvőről ne is beszéljünk. szóval gondolom az anyagi dolgok miatt vár még!

2015. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

6 év után már nincs az a rózsasínködös szerelem. De ha nincs mód arra, hogy rövidesen összeházasodjatok, akkor a lánykérés és az eljegyzés felesleges.

Beszéljétek meg közösen, hogy mikor házasodhattok össze.

2015. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam hogy úgy érzi ő is hogy rá nem sokkal kéne akkor az esküvőt is. De szerintem 1-1,5 év után időszerű is lenne. (figyelembevéve hogy mikor szeretnék babát)Pont ez a bajom hogy nem tudok semmit biztosan, de lerohanni meg nyaggatni sem szeretném. Csak látnám hogy hova tartunk..Összeköltözést többször felhoztam, eljegyzés, esküvő témát nem merem, meg azt akarom hogy Ő akarja.
2015. ápr. 1. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt akarja megvárni, hogy munkát találj/ne neki kelljen eltartania téged. Ha viszont ez után sem lép, én elbeszélgetnék vele, hogy mért járogattok még 6 év után is, ahelyett, hogy együtt élnétek, és ő miért nem lelkesedik.


Azt írod, nem beszéli meg veled nyíltan, hogy tervez e veled...ez a legnagyobb probléma. Kérdezd meg, beszélgess vele róla, hogy bizonytalan -e a kapcsolatban (érzéseiben), vagy csak azt várja, hogy neked is legyen munkád.

2015. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

"szeretnék" és ő? neki van véleménye? vagy te megtervezted és ő egy kellék a tervben? célozgatott...atyaég.

az hogy 18-19éves korod óta vele vagy, semmi. nem laktok együtt, nem dolgozol, akkor minek is vegyen el? ki tudja mikor találsz melót. kaució. lakásba cuccok. gyerek előtt meló hogy legyen gyeded...


dedósok vagytok mindketten! kommunikáció meg nulla.

2015. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Éltek a semmiben, ez csak időhúzás, felesleges időtöltés.

6 éve még annyira sem jutottatok, hogy összeköltözzetek...de miért, nincs rá ígénye?

Szerintem ülj le vele beszélni, mi hogyan tovább, nem tinik vagytok, ennek így nincs semmi értelme. Ne rabolja az idődet, akkor keress mást!

2015. ápr. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így kívülről nézve furcsának tűnhet hogy miért nem költöztünk még össze, pedig gondolhatjátok hogy régóta szeretém már és szerintem ő is, de mint írtam ennek sajnos olyan oka volt amin nem lehetett változtatni és tartósan fennállt. Jelenleg pedíg az anyagiak, mert nem akarnám eltartatni magam.Lehet hogy éretlenek vagyunk még egy kicsit, de én világosan elmondtam a terveimet. Szerintem ő úgy gondolja, amíg nincsen keresetem addig felesleges annyit beszélni róla. Csak az zavar hogy magától nem veti fel ezeket a témákat, csak akkor beszélünk róla ha én kezdeményezem.
2015. ápr. 2. 10:16
 8/10 ValasJogMediacio válasza:

Sajnos a válaszom nem kedvező számodra.

Először is próbáld lecsendesíteni az elmédet, meditálj, vagy csak sétálj egyet, de egy jó buli is megfelelő a párod NÉLKÜL !

Lényeg, hogy szakadj ki a megszokásból és nézd kívülről a kapcsolatodat.

Nemcsak szakmai szempontból, de saját tapasztalat alapján is mondom, amit mondok most NEKED.

A férjemmel 3 gyermekünk van. Átestünk már munkanélküliségen, én folyamatosan tanulok, dolgozom, a férjem is tanult, volt munkanélküli is, betegség, haláleset, kár, nehéz és nagyon jó életvitel, nagyon sok öröm- és fájdalom volt már együtt, amit megéltünk.


Tehát teljesen mindegy, hogy most tanulsz, nem dolgozol, vagy mi van veled, ha Te vagy a nagy Ő, akkor már régen meg kellett volna, hogy kérje a kezed.

Nincs olyan ember, aki folyton fáradt, és aki nem beszélget a párjával, ha igazán szereti.

A férfiak akkor hobbiznak sokat, ha már érdektelen a párjuk, a megszokás rabjai.

A párodtól hiába várod, hogy megkérje a kezed, nem fogja, mert ez a kapcsolat IGY kényelmes neki, hogy TE odavagy érte.

Nincs jövőd vele sajnos.

Úgy érzem, hogy kicsit pánikolsz, mert érzed, hogy valami nagyon nem jó.

Vágyod a változást, de ez egy esetben jön el vagy nem.

Változz meg ! Ugrasd ki a nyulat a bokorból.

Találj hobbit, csinálj magadnak barátnős estéket, menj vásárolni, de NE VELE.

Menj el fodrászhoz, rendezd át az otthonod, ne érj rá mindig, stb.

Meglátod mi lesz a reakciója, fel fog figyelni rád.

Vagy lelép önmagától vagy gondolkodóba esik, hogy esetleg TE lépnél le, ha nincs változás.

A jelenlegi állapot a kapcsolat halála, ha változtatsz, akkor meg fogod tudni, hogy hányadán álltok a pároddal.

25 éves vagy, nagyon fiatal, ha negatív vége lenne, akkor is nagyon jól jártál, előtted az élet, a lehetőségek.

Ha pozitív változást tapasztalsz a párodnál mindabban, amit most hiányolsz, akkor teljes lesz a siker.

2015. ápr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sok igazság van benne amiket írtatok!

Így belegondolva, tényleg egy kicsit kényelmes típus, akit nehéz rávenni a változásra ha nem igazán akarja... persze az is benne van hogy nincs előtte egy minta, és a kellő anyagi háttér. Na de a szándék és a tervek lehetnének, pláne ennyi év után..

Egy ilyen férfivel lehet kezdeni egyáltalán valamit?

Nincs túl sok tapasztalatom sajnos ilyen téren és talán a határok se húztam meg eléggé...

2015. ápr. 8. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Emberek! Valaki magyarázza el nekem, de mint egy kétévesnek, hogy miért van az, hogy az teljesen elfogadott kérdés, egy nő szájából, hogy "Béla! Te mikor szeretnél gyerekeket, és hányat, és mikor?", mint az, hogy "Béla! Megszeretnél nősülni? Engem akarsz elvenni? Mikor?"


Nem értem. Abba, hogy lesz-e gyereket, mikor és mennyi abba beleszólhat a nő, de hogy házasságban szülessenek-e meg abban a témában fogdbepofád van? Ez annyira felhúz! És nem a kérdezőre irányul a kérdésem, hanem amúgy. Miért a pasi privilégiuma eldönteni, hogy elvesz-e, és miért megy manapság jutalom számba??? Komolyan kifordult ez a világ...

2015. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!