Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom azt mondta, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom azt mondta, hogy akkor kéri meg a kezem, ha jól viselkedek. (? )

Figyelt kérdés
Igaz, nem vagyunk túl rég óta együtt, de egymással szeretnénk leélni az életünket. Ha vannak is viták, azok az én hiszijeim miatt vannak (bár véleményem szerint ezeket ő provokálja ki). és egyszer mondta azt, mikor előrekerült az esküvő téma, hogy majd akkor kéri meg a kezem, ha jól viselkedek. Vélemények? (tényleg nagyon szeret, sok dolgot tesz meg értem)
2015. ápr. 12. 16:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%
Már nem azért, de aki a másikkal akarja leélni az életét, az nem fog feltételeket szabni. Normális párkapcsolatban a felek egyenlőek, és nincs alá-fölérendeltség, de nálatok ez nagyon nem így tűnik... ha az apád lenne, akkor se nagyon szabhatna ki ilyen feltételeket...
2015. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

fél éve vagyunk együtt, előtte is ismertük egymást.


ő segíteni akar nekem. folton azt mondogatja, hogy járjak el a barátnőimmel, menjek el akárhová ahova szeretnék. de én egyszerűen csak akkor érzem jól magam, ha vele vagyok. engem nem vonzz egy csajos-bevásárló-túra, meg semmi ilyesmi.

2015. ápr. 12. 17:14
 13/32 anonim válasza:
77%
Soha ne a nyulakat kérdezd, hogy kell medvére vadászni.
2015. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
10-es: igen, nevel. mert egy kis mimóza ember vagyok. és ő nevel arra, hogy álljak ki magamért, meg a véleményem mellett. mert hát a szüleim ilyen téren nem sokat tettek értem.
2015. ápr. 12. 17:15
 15/32 A kérdező kommentje:
13-as: ezt hogy érted?
2015. ápr. 12. 17:16
 16/32 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy olvasgatlak, én ilyen kapcsolatban nem házasodnék. Elhiszem, hogy szeretitek egymást, de nekem nem úgy tűnik, mintha ez egy házasságra érett kapcsolat lenne és akkor sem lesz az, ha "jól viselkedsz".

A házasság egy komoly felelősséggel járó, elvileg életre szóló döntés, ami többek közt arról szól, hogy összekötöm, megosztom az életem a másikkal, kitartok mellette a nehezebb időszakokban is, segítjük, támogatjuk egymást, de néha arról is, hogy elviseljük, mert szinte minden házasságban vannak mélypontok, nehézségek. Egymás társai, hozzátartozói leszünk, együtt tervezzük a jövőnket, együtt öregszünk meg.


Ragozhatnám még, de annyit akarok belőle kihozni, hogy semmiképpen egy jó viselkedésért odalökött jutalomcsont.

Tehát amíg nem tudjátok, mit jelent a házasság, jó viselkedésért lepjétek meg egymást egy csokor virággal, egy vacsorával, vagy egy szenvedélyes estével, vagy csak pár jó szóval, vagy bármivel, de házassággal ne!

2015. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

nem is tervezzük most a házasságot.

szeptemberben hozzáköltözöm, majd akkor meglátjuk, hogy hogyan mennek majd a dolgok.

2015. ápr. 12. 17:20
 18/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem tervezitek a házasságot, mi a fenéért kérje meg a kezed egyáltalán? :O

Én ezidáig úgy tudtam, hogy ha valaki megkéri valaki kezét, az azt jelenti, hogy el akarja venni, ezért is szokták úgy kérdezni: Hozzám jössz feleségül?


Meg akkor minek kerül szóba az esküvő.

Az esküvő általában házassággal jár.

2015. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
szoktunk néha beszélgetni a jövőről, és akkor szóba kerül a házasság, gyerek stb... egyenlőre úgy tervezzük, akkor lesz esküvő, ha befejezem az egyetemet (3 év). ami nekem tökély, mert mindig is meg szerettem volna házasodni 25 éves korom előtt.
2015. ápr. 12. 17:27
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
Akkor meg felesleges ezen gondolkoznod, szó sincs lánykérésről, esküvőről, házasságról.
2015. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!