Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Férfiak, ti mennyi idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti mennyi idő után jegyeztétek el a párotokat?

Figyelt kérdés

Nem (csak) türelmetlenségből kérdezem. A párommal egy éve élünk együtt, és még én is korainak tartanám az eljegyzést, de ő meg olyasmikre hivatkozik (az anyagiak és ismerettségünk rövidsége mellett), amit nem tudok elfogadni- konkrétan a "társadalmilag elfogadott időt" akarja kivárni eddig.


Én nem akarom siettetni, amíg nincs meg a pénz a lagzira és a nászútra, addig semmiképpen sem szeretném, hogy megtörténjen a lánykérés, rövid jegyességet szeretnék, de azért egy ilyen indok... Igen, kicsit több, mint 1 éve vagyunk együtt, ez rövid idő, még úgy is, hogy 90%-át együtt lakva töltöttük. Nem is erről van szó. Hanem mi ez a "társadalmilag elfogadott idő"? Van ilyen egyáltalán?


2015. máj. 28. 16:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
Kicsit több mint fél év ismerettség.
2015. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Én vagyok a nő. 3 év és 2 hónapja voltunk együtt, mikor eljegyzett. Azóta lassan 1 éve már a férjem.:)
2015. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
2-es vagyok, mikor eljegyzett még nem éltünk együtt, utána 1 évig laktunk már együtt, mikor összeházasodtunk. De ezt ti érzitek.:) sok boldogságot!
2015. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
40/F Én még egy nőt sem jegyeztem el. Egy sem igényelte. De házasságot sem akart kötni egy nő sem. Én annak örülök ha az ágyban kötünk ki egy kettővel. De még egy sem akart házasodni.
2015. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
2 év, ebből másfél év összeköltözve, eljegyzésre másfél évre esküvő
2015. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kerdezd meg töle, hogy mennyi a tarsadalmilag elfogadott idö, mert szerintem nincs ilyen, max annyi, hogy 6 onap együttlakas. Lehet egyeblent, hogy olyan 2 ev körülire gondolt. Mi 6,5 eve voltunk együtt, es ebböl 3 eve eltünk együtt, mikor megkert a ferjem.
2015. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Az én kezemet 1 év és 1 napra kérte meg a vőlegényem, másfél éve. Idén még nem lesz esküvő sem, ergo beleszaladunk jócskán a 2 évbe. Aztán ki tudja utána.. :)
2015. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jelenthet a társadalmilag elfogadott idő.


A párommal 5 éve ismerjük egymást, 1 éve vagyunk együtt, nemsokára összeköltözünk. Már a kapcsolat elején beszélgettünk házasságról, családalapításról, illetve újabban emlegette a lánykérést is. Hiába ismerjük egymást régóta, hiába vagyunk együtt 7ből 6 este (és nappal hétvégén), még nem éltünk együtt. Amikor nincs az hogy most kicsit egyedül vagyok, nincs az hogy kicsit elvonulok a haverokhoz (koli), hanem tényleg együtt vagyunk, egymáshoz térünk haza.


Na hát ebből kell fél-1 év és majd akkor eljegyez.


Azt most is tudom, hogy komolyan gondolja velem, velem tervezi az életét, tőlem szeretne gyerekeket, de nem fog megkérni míg nem laktunk együtt egy adott ideig.


Ezt nem mondanám társadalmilag elvárt időnek, inkább annak, hogy ennyi idő kell ahhoz hogy megbizonyosodjunk róla, hogy tényleg működik.

2015. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8: nálunk ez már bőven megvolt. Amikor megismerkedtünk, rá kb 2 hétre már gyakorlatilag csak hetente mentem vissza a koleszba újabb heti adag ruháért, meg kimosni az előző hetit. Ez volt több, mint egy éve. És szeptemberben meg hivatalosan is összeköltöztünk, már albérletben vagyunk, itt mosom a ruháimat, nem lakom a koliban sem papíron, sem sehogyan.


És továbbra is tartja, hogy "a társadalmilag elfogadott idő", amit nem nevezett meg konkrét időben, azt mondja, az az idő, ami után már nem az lesz az első kérdése a társaságnak bejelentés után, hogy "nem volt ez korai?". És nem tudom elfogadni, hogy egy ilyen gondolat is közrejátszik az ilyen irányú tervek megvalósításában, amikor ehhez basszus, senkinek semmi köze. A társaságban is nősült valaki, hogy ezt a kérdést kapta, mikor bejelentette, hogy megnősül. Egy éve boldog házasok, jó döntés volt elvennie a lányt. Akkor meg miről beszélünk? Nem idegenek fura kérdése fogja meghatározni, milyen lesz a házasság. És engem ez zavar egyedül :) De látom, ti is hasonlóan gondolkodtok, mint én. Ez valahol megnyugtat, köszönöm :)

2015. máj. 29. 09:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, társadalmilag elfogadott időnek a két évet szokták mondani, függetlenül attól, hogy amúgy együtt éltek, vagy sem. Ismeretségi körben van olyan, aki pontosan emiatt napra két évre kérte meg a barátnőjét... :D Mert a hagyomány az fontos, meg különben is nehogy megszóljanak.

Az adott leányzónak ez rendben volt, nekik ez így megfelelt, de ettől függetlenül tartom én is, hogy fontosabb a külső szemlélőnél, hogy ti mikor álltok rá készen. :)

2015. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!