Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Egyre jobban bánt, hogy még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre jobban bánt, hogy még mindig nem kérte meg a kezemet. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt élünk, komoly a kapcsolat, tény hogy nagyon szeret a barátom és mellettem áll mindenben. Én 24 éves vagyok, ő 27. Röviden, tömören: én úgy érzem, hogy az eljegyzés annak a jele, hogy a férfi biztos abban, hogy megtalálta az igazit, hogy vele akarja leélni az életét és jelzi a szerelme felé, hogy ha majd rendeződik a háttér és minden feltétel adott lesz, akkor őt akarja feleségül venni.

Engem már régóta bánt, hogy még mindig egy "barátnő" vagyok, holott együtt élünk, 5 éve vagyunk együtt és nem mellesleg már tinik sem vagyunk. Nem rég már nem tudtam tovább magamban tartani ezt az érzést, beszéltünk róla. Azt már rég mondta a barátom, hogy velem akar mindent, velem tervez mindent, amit érzek is rajta, nagyon oda van értem ennyi idő után is. Meg korábban is mondott ilyeneket, hogy hogy lesz pl. a pap vagy a helyszín az esküvőn meg ilyesmi. Nem rég, mikor beszéltünk erről, ami engem bánt, mondta, hogy nem kérdés hogy akarja-e, de ő úgy látja, hogy nincs értelme annak hogy eljegyez, utána meg 5 évig nincs esküvő, mert szerinte az a normális hogy az eljegyzés után már elkezdik szervezni a párok az esküvőt.

De mindkettőnknek még nagyon céljaink vannak (haladunk is felé), neki sajnos nem várt kiadások jöttek be, és úgy néz ki kb. 4-5 évig nem lenne semmi. Ő azt mondta, hogy esküvőt akkor kell tartani, ha már biztos a háttér (most is dolgozunk egyébként mindketten).

Én mondtam neki, hogy én sem arra vágyom, hogy hamarosan fehér ruhában mutogassam a városnak hogy feleség vagyok, nem az esküvőt akarom jelenleg, de nem látom akadályát annak, hogy magasabb szintre lépjen a kapcsolatunk, mert számomra az a gyűrű annak a jelképe, hogy 1. én vagyok az igazi, 2. engem akar majd elvenni.

Erre azt mondja, hogy nem érti most mi ütött belém, biztos az piszkált fel, hogy a facebook-on most trendet csináltak ebből és mindenkit orrba-szájba jegyeznek el. Nem, nem erről van szó.

Nem túl lényeges, ennek igazán nincs jelentősége, tudom, de 1-2 "tapintatos" ismerős is darázsfészekbe tenyerel, mikor tágra nyílt szemekkel kérdezi, hogy menyasszony vagyok-e már meg hogy mikor mehetnek az esküvőre. 1 évvel ezelőtt még nagyon nevettem ezen, mondtam hogy majd eljön az ideje de ma már a sírás kerülget ha ez feljön.

Rendben, értem a barátomat...de ez az ő véleménye. Én ezt máshogy érzem. Érzem is rajta, tudom is, hiszen kimutatja hogy tényleg nagyon szeret és igyekszem is mindenben megfelelni neki. Dolgozom, rendben tartom a háztartást, sütök-főzök, mellette vagyok. Én ugyan eljegyezném magam a helyében. :D


Viccet félretéve, mi a véleményetek a helyzetemről? Túlérzékeny vagyok? Türelmetlen? Vagy meg lehet érteni engem is?



2015. szept. 4. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Túlérzékeny, türelmetlen, túl nagy jelentőséget tulajdonítasz egy csak elméletben létező dolognak. A barátod biztosított róla, hogy el akar venni. Az eljegyzés pont ugyanezt jelenti. Mit változtatna kettőtök életén, ha holnaptól jegyben járnátok? Mert ha jobban szeretnétek miatta egymást, akkor nem szeretitek egymást eléggé, és csak a társfüggés miatt éreznétek jobban magatokat. Az eljegyzés, házasság nem jutalom, amit ki kell érdemelni, és aztán büszkén mutogatni, hogy "lám,lám, menyasszony lettem, ugrottam egy szintet, bizonyíthatóan jobb vagyok, mint voltam". Te nem akarsz még esküvőt, mert te magad is belátod, sok dolgotok van még addig. A barátodban sem kételkedsz, nem is ad rá okot. De cikinek érzed, hogy még mindig nem mondhatod magadról, hogy menyasszony vagy. Ez nem belső igény nálad, hanem a külvilágnak akarsz megfelelni, főleg most, hogy augusztusban megindult a lánykérés/esküvő dömping, és te nem vagy főszerelő ezekben a témákban. Ha annyira zavar, köss kompromisszumot a barátoddal, jegyezzétek el egymást, és állapodjatok meg, hogy nálatok nem egy évvel később lesz az esküvő, hanem akkor, ha minden részlet a helyén van. De ezt ténylegesen csak a te komplexusaid miatt szükséges, mert nyilvánvalóan nem vagy elég biztos a kapcsolatotokban, ha nem tudod magad meggyőzni róla, normális, ha tartjátok magatokat a tervekhez, és a barátod nem fog nagyobb eséllyel megpattanni mellőled barátként, mint vőlegényként vagy férjként. Ő nem fél, hogy elveszít, mert bízik benned, és ha már csak egyszer lehet esküvőtök, a legtökéletesebbet szeretné kihozni a dologból, történjen az bármikor, hiszen úgyis együtt töltitek az életeteket..
2015. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Minden eset más,de szerintem ha egy férfi akar valamit,megcsinálja. 2 gyűrű,meg egy 2 tanús esküvő nem eget rengető összeg,amire éveket kellene várni.Lehetnek vágyak,hogy templom miegymás,de ha erre még 5 évet kell várni,addigra már nem biztos hogy fontos lesz neki az esküvő önmagában.Tapasztalatom szerint egy-két éven belül már el tudja dönteni valaki hogy együtt-e akar maradni az illetővel,és tesz is ennek érdekében.Vannak ellenpéldák,de akkor is ezt gondolom.
2015. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első válaszoló! Meggyőztél, igazad van. A barátom egyébként mindenben ilyen előre látó, megfontolt, szeret mindent idejében és a módját megadva tenni, nem egy csapongó ember. Amit nagyon értékelek benne. Biztosan ebben a dologban is így van. Az ő szülei amúgy a mai napig nincsenek megesküdve, és olyan jó kapcsolatban vannak hogy hihetetlen, rengeteget beszélgetnek, viccelődnek, csipkelődnek egymással, társak mellett barátok is. Igyekszem most már erre gondolni.

2015. szept. 4. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. A leírásodból átsüt, hogy szeretitek egymást és jó a kapcsolatotok. Nem vagytok csitrik sem már, a kapcsolatotok is biztos alapon nyugszik, évek igazolják az erősségét. Érzelmileg minden adott a kapcsolat továbblépéséhez, az eljegyzéshez, a házassághoz.


A gond ott kezdődik, amit ti ketten a házasságról, esküvőről gondoltok, az különböző. Nem írtad, hogy milyen esküvőt szeretnél, de "a biztos háttér" miatt arra gondolok, hogy a párod szeretné megadni a módját, neked meg fontosabb lenne az, hogy az egymás iránt érzett szeretetet egy társadalom által elismert, hivatalos formába öntsétek.


Bár úgy tűnik, hogy elég lenne jelenleg eljegyeznie, de gondolj bele (nem kell válaszolnod, elég ha magadban átéled, és magadnak bevallod), ha megtörténne az eljegyzés, előbb-utóbb nem oda lyukadnál ki, hogy jó-jó, de hol van már az esküvő? Ebből a szempontból abszulút meg tudom érteni a párodat. És ha most az idegesít, hogy az ismerősök azt kérdezgetik csodálkozva, hogy nem vagy-e menyasszony, úgy ide a rozsdás bökőt, hogy ugyanezen ismerősök ugyanilyen szemforgató módon fogják majd azt firtatni az eljegyzés után hogy na és mikor lesz az esküvő? Hogy nem mostanában? Aj, ajj...mire vártok.


A megoldást én egy kisebb esküvőben látnám, tekintve, hogy anyagilag nem várt dolgok jöttek közbe, egy-két év múlva (többet nem tartok ildomosnak eljegyzés után már ebben az életkorban...mert ennyi erővel minek is az eljegyzés?) így józanul megadjátok a módját is, meg alkalmazkodtok a korlátaitokhoz is.


Viszont ha ő nem akarja ezt az egészet, akkor ha cigánykerekeket hánysz, ő akkor sem fog ezen változtatni. Mivel a szülei sincsenek összeházasodva, ő nem kerít ennek akkora feneket. Ha erőlteted a témát, csak rosszabb lesz. Próbáld meg elfogadni a jelen helyzetet, és értékelni!

2015. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, és mindig is úgy gondoltam, hogy ez tényleg egy fontos lépés. És mióta menyasszony vagyok, tudom is, hogy így van. És igen, bennem van a hiba elismerem.


Mert míg barátnő voltam, mindig csak féllábbal álltam egy kapcsolatban és tovább is álltam, ha úgy tartotta kedvem. Aztán megtaláltam A párom. És már nem álltam féllábbal a kapcsolatunkban, de valami űr mindig volt, nem találtam a helyem, habár tudtam, hogy őt akarom. Aztán megkérte a kezem és minden kirakós a helyére került. Jövőre esküvő. Nekünk is több mint egy év telik el mire megesküszünk, addigra jön össze a pénz, de már maga a tény, hogy ez nem egy jövőbeni fiktív dolog, hanem egy közös cél, ami felé ketten haladunk és egy meghatározott időben be is fog következni.


És pontosan ez a lényeg, hogy nem kell kiérdemelni. És nem is fog eljönni 5 év múlva az érzés, hogy vajon miért nem érdemeltem meg, nem vagyok elég jó, nem szeret? Mert 5 év múlva már 3 éves házasok leszünk. Mert megismerkedésünk után 9 hónappal már biztos volt, hogy egymást akarjuk. Én az exeim szerint fóbiás házasságkerülő és "soha nem akarok gyereket", és a párom, aki egy csúnya válás után "soha többé nem nősül, és nem kell több gyerek elég egy", jelenleg az esküvőnket tervezzük és számolgatjuk, mikor fér bele a gyerek.


Szóval én a saját bőrünkön tapasztalva mondom, hogy a soha nem házasodom/soha többé nem házasodom csak duma, és az igazi jelentése VELED NEM! Aztán van aki sosem találja meg azt a nőt/férfit akivel megjön az érzés, ilyen is van. No meg az is lehet, hogy én tévedek.


De ha megvan az érzés, azt az ember tudja, és szerintem felesleges 5 év után még 5-öt várni. AKkor inkább szülők, nagyszülők, tesók, irány a hivatal, egy ebéd, és csókolom. Ennyi pénze mindenkinek van, vagy ha nincs, az ebédet is ki lehet hagyni :)

2015. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Èn azt gondolom, hogy kifogàsokat keres. Ha el akarna venni, màr megtette volna, vagy legalàbb megkért volna. Meddig akarsz várni? Még 5 évet, hàtha elvesz? Aztán még 5 -10 évet hogy kifuss az időből a gyerekvàllalàssal kapcsolatban? Màr ha akarsz... Csalàdot nem akkor kell alapítani amikor màr mindenből kiöregedtél. Ha amùgy dolgoztok, van hol élnetek a hezitàlàs érzelmi alapù, csak nem beszél ròla
2015. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!