Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire jellemző h összeköltö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jellemző h összeköltözés, együttélés nélkül kéri meg valaki a párja kezét?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
En igy jartam. Meg is ijedtem es vege is lett a kapcsolatunknak. 2ev utan.
2015. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző manapság.
2015. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Attol fugg milyen erkolcsi normak es ertekek kozott el az ember es milyen nevelest kapott mennyire tartja fontosnak a hazassagot es eljegyzest.

Ha egy no osszekoltozik minden elkotelezetseg nelkul regimodian un probahazassagba belemegy akkor a ferfi ugy erzi semmi kotelezetsege nem kell elvennie hiszen mar hazassagban elnek papir nelkul.

A tarsadalom atalakul az ertekrend valtozik de ez a nokon mulik amit olcson adnak erteket veszti igy az egyutteles es a hazassag is.

Ezen kivul az egyszerubb emberek hamarabb batyuznak ossze egyszeruen megelhetesi okokbol.

Mi betratottuk a hagyomanyos sorrendet udvarlas eljegyzes eskuvo es csak ezutan koltozunk ossze.

Nekunk bejott semmi probelmank nem volt nem ereztuk szugseget annak egymast probalgassuk mint valami haztartasi gepet a garanciaidon belul.

Egymast valasztottuk es megigertuk mukodove tesszuk a hazassagot minden eronket erre fogjuk forditani.

2015. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerettségi körömben 4 párból 1 csinált ilyet. De ők mondjuk távkapcsolatban voltak sokáig, konkrétan az esküvő után költöztek össze. A jelek szerint jól megvannak, de azért érzik, hogy nehezen indult be a dolog. Mindketten évekig hozzászoktak, hogy teljesen egyedül élnek, nehezen alkalmazkodtak egymás mindennapos dilijeihez.


Szerintem azért manapság inkább biztosra mennek az emberek (már amennyire a kérdésben biztosra lehet menni, ugye), és úgy vannak vele, hogy jobb még az előtt kiütköznie a problémáknak, mielőtt mindenféle jogi procedúrán és akár egy milliós költségvetésű lagzin vannak túl. Szerintem nagy felelőtlenség csak úgy beleugrani egy házasságba, hogy előzőleg heti 2-3 napot találkoztatok, vagy az ismerőseim esetében havonta egy hétvége, és nyáron esetleg két hét. Szerencsés, akinek ez évek múltán is jó döntésnek bizonyul.

2015. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Biztosra mennek hahaha

Soha nem volt meg ennyi boldogtalan ember es csonka csalad es valas

Ezek utan nem a biztosra mennek hanem azt hiszik jon masik.

2015. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

AZ unokatestvéreméknél így volt. De meg is egyeztek, hogy előbb összeköltöznek és aztán házasodnak olyan 1-1,5 év után. Már együtt voltak akkor 3 éve, mire összeköltöztek.


Én csodálom, hogy igent mondott, én együttélés nélkül biztosan nem mertem volna. Náluk egyébként jól sült el a dolog, boldogok, van két pici gyerekük azóta :)


Szerintem ez viszont nagyon ritka már manapság, senki mást nem ismerek, akinél így volt.

2015. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Nàlunk így volt 5,5 éve, De szerintem elég ritka manapság. Nekem fontos volt a hàzassàg, és össze sem költöztem volna olyannal aki meg se kér, de elvàrja hogy csak úgy együtt éljek vele, és azt se tudja el akar e venni. Èn nem akartam úgy összeköltözni senkivel, hogy utólag derüljön ki, nem vesz komolyan. Ezért sem éltem 5-6 pasival együtt, csak egy emberrel. Azzal aki a férjem lett.
2015. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Ismerősi körömben kb. fele-fele arányban.
2015. dec. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk is így volt.
2015. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól mondta valaki fentebb, neveltetéstől és otthonról hozott példától függ. Ismerősi körben van olyan leányzó, aki azt mondta, hogy ő egy férfit akar az életébe, és a régimódi szokás szerint udvarlás, jegyesség, házasság, közös élet. A gyakorlatban ez annyiban módosult, hogy miután a párja eljegyezte, összeköltöztek, mert a feltételek adottak voltak. Tavasszal házasodnak. :)


Én kicsit ingadozó vagyok ilyen szempontból, szívesen vennék egy eljegyzést az összeköltözés előtt, főleg azért, mert tudom, hogy mindenképp a párom az, akivel jövőt tervezek, és mégiscsak jobban hangzik egy "vőlegény" mint egy "élettárs", de nem ragaszkodom a dologhoz. Ha úgy alakul, hogy hamarabb jön egy közös lehetőség, mint az eljegyzés, akkor az is tökéletes. :)

2015. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!